Nováčik mužskej extraligy VKP Bratislava do sezóny so zvučnými menami

26. 08. 2020 - TASR, SVF

Dres VKP si oblečie aj reprezentačný rekordér Juraj Zaťko. FOTO: Lukáš Jaseňák

S viacerými zvučnými menami odštartoval prípravu na novú sezónu nováčik volejbalovej extraligy mužov VKP Bratislava. Historicky najúspešnejší slovenský klub s 11 majstrovskými titulmi, tromi federálnymi titulmi a siedmimi víťazstvami v Slovenskom pohári sa vracia medzi volejbalovú elitu po odkúpení licencie od tímu VK Komjatice.

Trénerovi Jaroslavovi Nosekovi, ktorý s týmto klubom získal majstrovské tituly ako hráč i tréner, sa na prvom pondelňajšom tréningu v telocvični FEI STU hlásilo desať hráčov. "Nie sme ešte komplet, zopár hráčov ešte doplní káder a naskočí do prípravy v najbližších dňoch. Chcem sa poďakovať vedeniu klubu za dôveru aj flexibilitu, s akou sa podarilo vyskladať veľmi kvalitný tím. Verím, že päť týždňov, ktoré zostávajú do začiatku extraligy, efektívne využijeme na zohratie sa. Budeme trénovať v domácich podmienkach, v pláne sú aj prípravné zápasy. Vo výhľade sú ešte jedno - dve známe volejbalové mená, ale som veľmi spokojný so skladbou tímu, v ktorom sú reprezentácia, skúsenosti, mladícka dravosť a talent. Verím, že zafunguje aj chémia," uviedol Nosek, ktorému bude na lavičke asistovať Juraj Tiňo.

V kádri Bratislavčanov pred novou sezónou figuruje aj rekordér v počte štartov v slovenskej reprezentácii Juraj Zaťko, ktorý v uplynulom ročníku pôsobil v Komárne. Z Prievidze prichádzajú blokár Radoslav Prešinský a libero Ľuboš Nemec, čerstvý štvornásobný slovenský šampión v plážovom volejbale. Dres VKP si budú obliekať aj minulosezónne opory Nitry Ľuboš Kostoláni s Marekom Malinom a ďalší skúsení volejbalisti - nahrávač Tomáš Hollý, blokár Matej Hukel či univerzál Boris Demeter.

"Domáce zápasy budeme hrať v novej športovej hale na Junáckej ulici v Bratislave, ktorá by mala byť do začiatku sezóny v závere septembra skolaudovaná. Postupne sa tam presunieme aj s tréningami. Čas do začiatku sezóny chceme maximálne využiť na oprášenie klubovej identity a marketingu a na naštartovanie fanúšikovskej základne. Mnohé však bude závisieť od aktuálnej situácie s koronavírusom a z toho plynúcich obmedzení, ktoré sa výrazne dotýkajú športu," informoval generálny manažér VKP Bratislava Tomáš Jenča.

Aktuálny káder volejbalistov VKP Bratislava pred sezónou 2020/2021:
nahrávači: Juraj Zaťko, Tomáš Hollý, Bruno Pavličko
smečiari: Marek Malina, Marek Gergely, Michal Trubač
blokári: Matej Hukel, Radoslav Prešinský, Filip Kraisl
univerzáli: Ľuboš Kostoláni, Boris Demeter
liberá: Ľuboš Nemec, Bartolomej Jakubík
tréner: Jaroslav Nosek

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #