Nitru čaká extrémne nabitý víkend, fanúšikovia sa majú na čo tešiť!

15. 05. 2019 - SVF

Nitra bude v úvode júna opäť žiť volejbalom. FOTO: Radovan Stoklasa

Najskôr na skok do histórie. Píše sa jún 1919 a na Slovensku sa chystá historicky prvý volejbalový zápas. V Žiline nastupujú proti sebe slovenskí volejbalisti žilinskej reálky proti hráčom vojenskej posádky, ktorú tvoria Čechoameričania z YMCA, teda z Kresťanského združenia mladých ľudí. Taký bol úplne prvý krok slovenského volejbalu na dlhej a úspešnej ceste. Za 100 rokov priniesol šport pod vysokou sieťou Slovensku veľa radosti a tento významný míľnik si Slovenská volejbalová federácia pripomenie počas prvého júnového víkendu v Nitre.

Okrem reprezentačných zápasov Zlatej európskej ligy a stretnutia volejbalových legiend sa tu chystá Galavečer k storočnici slovenského volejbalu spojený s vyhlásením ankety Volejbalista roka 2018 i uvedením laureátov do Siene slávy slovenského volejbalu. Slovenskému volejbalu prídu k jubileu zablahoželať mnohé významné osobnosti spoločenského i športového života ako i volejbalová rodina zo všetkých kútov Slovenska.

Prvý júnový víkend (1.-2.6.2019) sa volejbalové Slovensko sťahuje do Nitry. Nielen preto, že v meste pod Zoborom, presnejšie v športovej hale Klokočina odštartujú v sobotu 1. júna reprezentačné výbery mužov a žien domácu sériu tohtoročnej edície Zlatej európskej ligy. Prestávku medzi zápasmi slovenských volejbalistiek proti Švédkam (15 h) a slovenských volejbalistov proti Turecku (19 h), ktoré odvysiela v priamych prenosoch RTVS, zaobstará exhibičný zápas legiend pri príležitosti storočnice slovenského volejbalu.

"Pre volejbalových fanúšikov sme pripravili taký malý bonus. Časový priestor medzi zápasmi Zlatej európskej ligy sme využili a do Nitry pozvali volejbalové legendy, bývalých vynikajúcich hráčov, ktorí úspešne reprezentovali slovenský volejbal na viacerých európskych šampionátoch mužov aj žien. Mená zatiaľ neprezradím, ale sú to všetko veľmi známe osobnosti," informoval generálny sekretár Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Tomáš Singer a dodal, že predpredaj vstupeniek sa veľmi slušne rozbehol: "Celý sobotňajší program na Klokočine a rovnako aj Galavečer v divadle Andreja Bagara bude moderovať Slavo Jurko, ktorého kariéra bola od začiatku úzko spätá s našim športom. Fanúšikovia sa okrem kvalitného volejbalu môžu tešiť aj na tradične pestrý sprievodný program, v ktorom nebude chýbať svetelná šou, veľkoplošná obrazovka, kvalitná hudba, divácke súťaže, maskot Harvy a Angels chearleaders. Verím, že sa športová hala znova naplní a bude v nej tradične výborná atmosféra, minimálne taká, akú sme zažili počas januárového kvalifikačného zápasu s Čiernou Horou, keď sa naši muži prebojovali už desiatykrát na európsky šampionát."

Volejbalový víkend sa sobotňajšími zápasmi v Mestskej športovej hale na Klokočine zďaleka nekončí. V nedeľu 2. júna je totiž v nitrianskom Divadle Andreja Bagara od 18 h na programe slávnostný Gala večer venovaný trom hlavným témam. "Oslavu storočnice slovenského volejbalu si pripomenieme s legendami a vzácnymi hosťami nielen v sobotu v športovom prostredí, ale aj o deň neskôr v slávnostných priestoroch nitrianskeho divadla. Posolstvo storočnice bude dominovať v úvodnej časti galavečera. Je pre nás cťou, že slovenskú volejbalovú rodinu príde popri predstaviteľoch slovenského športového a spoločenského života, popri volejbalových delegáciách z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska osobne pozdraviť aj prezident Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) Aleksandar Boričič. Pripravujeme pútavý program s cennými archívnymi zábermi, ktorý bude pretkaný umeleckými vystúpeniami," pripomenul prezident SVF Martin Kraščenič.

Významnou súčasťou Galavečera venovaného slovenskému volejbalu, ktorý v spolupráci so SVF pripravuje výhradný marketingový partner Media Fresh, bude tiež vyhlásenie ankety Volejbalista roka a prijatie nových členov do Siene slávy. "Kapacitu nitrianskeho divadla chceme využiť naplno, nech je to Galavečer určený pre celú slovenskú volejbalovú rodinu. Rozhodli sme sa preto okrem pozvaných hostí poskytnúť približne 200 vstupeniek aj oblastným výborom SVF. Každý zo štyroch oblastných výborov spolu s koordinátormi nominuje podľa vlastných kritérií hostí z radov trénerov, hráčov, mládežníckych tímov, funkcionárov. Výber je na nich, pretože najlepšie poznajú prácu a výsledky v regiónoch. Myslím si, že storočná história volejbalu na Slovensku je aj odkazom pre budúcnosť a je dôležité ju pripomínať hlavne našim volejbalovým nádejám," doplnil prezident SVF.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #