Nitriankam vyšla odveta podľa predstáv a cez bulharský Kazanlak postúpili

24. 11. 2021 - SVF

Obranu v poli hráčok Galvaovej (vľavo) a Hudecovej pozorne sleduje tréner František Bočkay. FOTO MIROSLAV SLÁVIK

Odvetný zápas nitrianskym volejbalistkám v európskom Vyzývacom pohári vyšiel na jednotku. Po prehre 0:3 v bulharskom Kazanlaku si zverenkyne trénera Františka Bočkaya na domácej palubovke najskôr poradili v štyroch setoch 3:1 a v rozhodujúcom, zlatom, dominovali 15:9. Víťazstvom si tak slovenské družstvo zabezpečilo postup do osemfinále tejto súťaže, v ktorom sa stretne s francúzskym tímom RC Cannes.

CHALLENGE CUP – ženy - šestnásťfinále – streda:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA – VOLLEY KAZANLAK 3:1 (22, -21, 21, 16) – zlatý set 15:9, postupuje Nitraprvý zápas 0:3
Rozhodovali: Hristov (Sev. Mac.) a Fragkakis (Gré.), 70 divákov.

Volley project UKF: Galvaová 5, Silvová 7, Hudecová 20, Krajčírová 8, Bodnárová 19, Godoiová 15, liberka Španková (Konárová 0, N. Kubová 0). Tréner: F. Bočkay.

Volley: Božilovová 2, Dulevová 9, Krivošisková 13, Salimová 14, Jordanovová 12, Pejčinovová 8, liberky Guimaraesová a Terzievová (Salievová 0, Čavdarovová 0, Anastasová 0, Pejevová 0). Tréner: A. Petrov.

Hráčka zápasu: Anna Flavia Galvao da Mata (Volley project UKF Nitra)

František Bočkay, tréner Volley project UKF: „Určite sme veľmi radi, že sme vyhrali. Už po zápase v Bulharsku som hráčkam povedal, že máme dostatočnú tímovú silu na to, aby sme v domácom prostredí zápas vyhrali a postúpili ďalej. Paradoxne, začali sme zle a na začiatku prvého setu sme pokazili veľa podaní. To sme našťastie zmazali výbornou obranou a útokom po obrane. Zlom dvojzápasu prišiel v treťom sete, ktorý sme v koncovke práve vďaka dobrému útoku po obrane otočili, vyhrali a zvíťazili aj vo štvrtom sete. Zlatý set bol veľmi emočný. Museli sme však svoje emócie držať na uzde a ukázať aj pokoru. Obetavým a výborným výkonom sme napokon zvíťazili a hráčkam za to ďakujem. V ďalšom kole nás čaká Cannes, čo je „iná“ volejbalová liga.“