Nitranky a Myjavčania víťazne, na zápasy s juniorskými RD prišli dve tisícky divákov

03. 12. 2019 - SVF + kluby

Hala v Nitre sa zaplnila na zápas s juniorskými reprezentantkami. FOTO: Miroslav Slávik

V utorkových predpoludňajších vložených zápasoch juniorských reprezentácií chlapcov (U20) v Myjave a dievčat (U19) v Nitre padli tohtosezónne divácke rekordy Edymax extraligy a parfems.sk extraligy. Víťazstvo lídra mužskej tabuľky TJ Spartak Myjava nad mladíkmi 3:0 videlo 925 divákov, výhru družstva UKF Nitra nad juniorkami (3:1) sledovalo 1044 divákov. Na oba zápasy pozvali kluby mnoho detí z miestnych škôl.

V Myjave domáci aj bez smečiara Patrika Pokopca a nahrávača Dominika Vala potvrdili postavenie v tabuľke, trojsetovou výhrou si upevnili 1. priečku (bilancia 10-2, 30 b.). V druhej časti mladí reprezentanti viedli 12:6 aj 16:12, ale Spartak otočil vývoj skóre na svoju stranu a napokon bez problémov zvíťazil. Najviac bodov (16) získal myjavský univerzál Matúš Konc, ktorý si rovnako ako jeho spoluhráč Michal Zeman (MVP) pripísal 4 bloky.

V drese SR "20" zaujal 4 esami a 3 blokmi blokár Andrej Billich. RD SVK 2001 súbojom v Myjave uzavrel svoje pôsobenie v súťaži, v deviatich zápasoch vybojoval jedno víťazstvo nad Zvolenom (3:0).

Myjavská hala v utorok praskala vo švíkoch. FOTO: TJ Spartak Myjava

Myjavská hala v utorok praskala vo švíkoch. FOTO: TJ Spartak Myjava

V Nitre pred stretnutím najskôr športový riaditeľ SVF Marek Rojko odovzdal domácej smečiarke Bianke Bodnárovej cenu pre Hráčku mesiaca október. V zostave UKF sa opäť objavila skúsená Erika Salanciová, ktorá v piatok proti Trnave (3:2) nehrala. Salanciová napokon bola s 24 bodmi vrátane 6 es a 3 blokov najproduktívnejšou hráčkou. Nitranky v prvom sete otočili skóre (5:8, 15:12), druhú časť jasne ovládli a v tretej viedli 16:7, ale juniorky duel zdramatizovali. Znížili na 16:18 a tretí set napokon získali v koncovke (25:22). Vo štvrtom sete tím SR "19" viedol 16:14, ale záver družstvo UKF zvládlo a nepripustilo deľbu bodov.

Erika Salanciová v akcii. FOTO: Miroslav Slávik

Erika Salanciová v akcii. FOTO: Miroslav Slávik

Nitranky sa víťazstvom vrátili na 3. pozíciu v tabuľke, vybojovali siedme víťazstvo (7-3). Juniorky sa rozlúčia s extraligou v stredu v Prešove (19.00). Medzi elitou na úvod zdolali Brusno a Trnavu, následne prišli štyri prehry - so Strabagom Pezinok, Novým Mestom nad Váhom, Sláviou EU Bratislava a UKF Nitra.

VLOŽENÉ ZÁPASY JUNIORSKÝCH RD - UTOROK:

Edymax extraliga mužov - základná časť - 13. kolo:

TJ SPARTAK MYJAVA - RD SVK 2001 3:0 (12, 19, 21)
Rozhodovali: Sarka a Juráček, 925 divákov

Myjava: Pollák 4, Barták 3, Watzka 13, Michal Zeman 12, Konc 16, Šíma 8, liberá Ochodnický a Molčan (Viskup 1, Ševcech 2, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
RD SVK 2001: R. Vitko 1, Š. Rzyman 7, Billich 8, Vančo 8, Trubač 8, Šellong 4, libero Ružbaský (V. Rzyman 5, Pavličko 0, Kilian 1, Baslar 0). Tréner: P. Kalný.

MVP: Michal Zeman (Myjava)

Dnešný zápas na Myjave uchopili domáci ako prezentáciu volejbalu základným a stredným školám. V hľadisku sa zišlo 925 divákov (prevažne detí) a videli zaslúžené víťazstvo domácich v pomere 3:0. Na strane Myjavy absentovali kvôli črevnej viróze Pokopec a Valo, po zápase sa k nim pridali Konc a Šíma. Prvý set jasne v réžii domácich pomerom 25:12, druhý začali lepšie hostia a viedli 12:6. V druhej polovici setu domáci zapli a vyhrali 25:19. V treťom sete mali domáci stále miernu prevahu a set vyhrali 25:21. Celkovo zaslúžene 3:0.

Domáci Myjavčania aj bez dvoch opôr zvládli súboj bez ťažkostí. FOTO: TJ Spartak Myjava

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Som rád, že aj cez zdravotné problémy sme vyhrali bez straty setu. Dúfam, že sa dáme do poriadku a pripravíme na ťažký sobotný zápas vo Svidníku. Premiéru v základnej zostave v aktuálnej sezóne si odbili Matúš Šíma a Peter Barták."

Peter Kalný, tréner RD SVK 2001: "Mali sme dnes veľmi zlý vstup do zápasu, keď sme prehrávali 1:9. Ďalšie dva sety už sme do dvoch tretín setu vzdorovali. Samozrejme, že rozdiel v rutine a kvalite sa prejavil hlavne v koncovkách jednotlivých setov. Druhý a tretí set sme prehrali na 19 a 21 bodov. Myslím si, že sme mali urobiť menej chýb a dostať sa ešte viac do koncovky setov. Zaslúžené víťazstvo domácich."

(komentár a hlasy: Jaroslav Petrucha)

Štatistiky, rozpis zápasov mužov a tabuľku nájdete TU

parfems.sk extraliga žien - základná časť - 11. kolo:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - RD SVK 2002 3:1 (21, 12, -22, 19)
Rozhodovali: Niklová a Andrejčák, 1044 divákov

UKF Nitra: Bodnárová 16, Šandrková 0, Poláčková 5, Salanciová 24, Peťková 7, Ramajová 2, libero Španková (Budáčová 2, Kupčiová 3). Tréner: F. Bočkay.
RD SVK 2002: Laučíková 1, Návratová 9, Tereza Hrušecká 8, Čierna 6, Kucserová 13, Smiešková 4, liberá Šuleková a Justhová (Dlhošová 5, A. Fričová 0, Čurná 2, Boledovičová 1). Tréner: J. Hančák.

MVP: Dominika Ramajová (UKF Nitra)

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Mali sme pred týmto zápasom rešpekt, čo sa aj potvrdilo. Dobre sme servovali, a to nás v troch setoch držalo nad vodou. Musíme udržať koncentráciu celý zápas a o tom sa ešte musíme porozprávať. Moje hráčky však dnes bojovali, aj keď sme si zápas skomplikovali. Vyhrali sme, a to je dôležité."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "Zápas sa skomplikoval pre nás ešte pred začiatkom, ale ustáli sme to. Som rád, že to takto dopadlo, lebo som sa toho zápasu dosť obával. Poučenie pre nás - musíme od začiatku do konca. Samo sa nič nevyhrá, Samo je len náš štatistik..."

Jaroslav Hančák, tréner RD SVK 2002: "Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Dnes sme nepodali zlý výkon, ale ak chceme hrať s kvalitnými súpermi, resp. družstvami lepší volejbal a priblížiť sa k víťazstvu, tak nesmieme spraviť toľko chýb. Dnes ich z našej strany bolo až veľmi veľa na to, aby sme pomýšľali na lepší výsledok. Hlavne na podaní sme veľa kazili a nedokázali sme priamo bodovať alebo odtlačiť súpera dostatočne od siete. Takéto zápasy nás budú posúvať výkonnostne vyššie, ak sa dokážeme z našich chýb poučiť."

Štatistiky, rozpis zápasov žien a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #