Nitrania sa rozlúčili s Európou, tímu Rennes podľahli aj v odvete

12. 02. 2020 - SVF

Hráči Nitry pri rozlúčke s európskym pohárom set neuhrali. FOTO (ilus.): Martin Kilian

Púť volejbalistov VKP Bystrina SPU Nitra európskym Challenge Cupom sa skončila pred štvrťfinálovými bránami. Aktuálny líder francúzskej ligy Rennes Volley 35 bol nad sily Nitranov aj v stredajšej osemfinálovej odvete, doma triumfom 3:0 (18, 17, 21) bez problémov potvrdil výhru 3:1 spred dvoch týždňov spod Zobora. Vo štvrťfinále na prelome februára a marca čaká Rennes francúzsky súboj proti Montpellieru.

V odvete v Hale Colette Bessonovej išli domáci od začiatku jednoznačne za svojím cieľom. V prvom sete si pomohli šesťbodovou šnúrou (13:12, 19:12), v druhom zas osembodovou (8:7, 16:7) a za stavu 2:0 bolo o postupujúcom rozhodnuté. V treťom sete dal domáci tréner Matijaševič príležitosť viacerým hráčom z lavičky, Nitrania sa dostali do koncovky (21:21), ale Rennes štyrmi bodmi za sebou zápas ukončilo.

Challenge Cup mužov - osemfinále - odveta - streda:

RENNES VOLLEY 35 (Fr.) - VKP BYSTRINA SPU NITRA (SR) 3:0 (18, 17, 21) - prvý zápas 3:1, postúpilo Rennes
Rozhodovali: Daniil (Cyp.) a Fragkakis (Gréc.), 1500 divákov

Rennes: Tuitoga 6, Rafael Araújo 7, Baránek 6, Leandro 5, Thiago Veloso 1, Mijailovič 9, liberá Santucci a Le Gars (Chauvin 4, Toledo 3, Hallé 5, Nevot 1, Prévert 5). Tréner: N. Matijaševič.
Nitra: T. Hollý 2, Malina 3, Fejt 2, Kostoláni 13, Gergely 16, Kyjanica 6, liberá Krajčo a Loži (Marinič 0, S. Porubský 0). Tréner: D. Mikušovič.

Daniel Mikušovič, tréner Nitry: "Súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach, gratulujeme mu k postupu. Dominovali na servise, na prihrávke aj v útoku, od toho sa odvíjala naša hra. V treťom sete sme mohli vyhrať, domáci poslali na ihrisko mladších hráčov, ale nezvládli sme to kvôli vlastným chybám."

(hlas: Maroš Lukáč)