Nitra zdolala v dráme Komárno, Myjava si poradila s Košicami, Trenčín sa odrazil z dna

20. 02. 2016 - SVF + kluby

V extralige mužov boli v sobotu na programe štyri zápasy. V skupine 1.-5. vyhrala Nitra v dráme nad Komárnom 3:2 a dostala sa na 1. miesto. Odohrala však o zápas viac ako Prešov. Komárno (stále bez Hollého) prehralo piaty extraligový duel za sebou.

V ďalšom zápas vyhrala Myjava nad Košicami 3:0 a oplatila východniarom vyradenie zo štvrťfinále Slovenského pohára.

V skupine 6.-9. zvíťazil Trenčín nad Svidníkom 3:0, dosiahol tretie víťazstvo v sezóne a odlepil sa z dna tabuľky. Mladíci z COP predstihli v tabuľke Starú Ľubovňu, ktorá prehrala s Prievidzou 1:3 a klesla na posledné miesto.

Z individualít vynikol v sobotu trenčiansky smečiar Michal Petráš, ktorý zaznamenal v troch setoch 11 es!

11 es Michala Petra za mintu a pol. Zostrih tatistika COP Trenn Dana Brucha.

Posted by Slovenská volejbalová federácia on 21. február 2016

Extraliga mužov:

Skupina o 1. - 5. miesto - 7. kolo:
TJ Spartak Myjava - VK KDS Šport Košice 3:0 (24, 13, 23) - štatistika
Zápas trval: 72 minút, rozhodovali: Hodoň a Malík, 220 divákov.
Myjava: Hauer 0, Ihnát 19, Durec 7, Katona 12, Pokopec 9, Seifert 4, libero Vydarený (Konc 0, Piovarči 1, Vašek 1, Müller 0, Kraisl 0). Tréner: M. Pipa.
Košice: Kríž 5, Kasperkevič 5, Hudák 6, Bališin 5, Jakubov 11, Javorčík 12, liberá Haky a Barlík (Maroš Sopko 1, Čupka 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Myjavčania boli po dvoch prehrách s Košicami vo štvrťfinále Slovenského pohára nahecovaní a chceli súperovi vrátiť prehry a zastaviť sériu posledných neúspechov. V prvom sete viedli Košice v koncovke 23:20, ale Katona útokom a Piovarči blokom vyrovnali na 23:23. Hostia síce mali setbal, ale nevyužili ho a Myjava vyhrala dôležitý prvý set 26:24. V druhom sete boli domáci lepší vo všetkých činnostiach a vyhrali hladko 25:13. Skúsený tím Košíc sa ani po zlom sete nevzdal a pokúsil sa ešte o zvrat v zápase. Hostia viedli v treťom sete 14:12 a 17:15, ale v koncovke boli domáci rozhodnejší a presnejší a po bojovnom výkone vyhrali set 25:23 a celý duel 3:0.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Po neúspešnej sérii v poslednom období a neúspechu v štvrťfinále Slovenského pohára sme chceli prehry Košiciam vrátiť. Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali a verili sme, že môžeme uspieť. Som veľmi rád, že nám to vyšlo a získali sme tri body. Vyzdvihnúť by som chcel individuálny výkon Ihnáta, ale pochvalu si zaslúži za výkon celý tím."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Sme sklamaní, že sme nezískali ani bod. Myslím, že kľúčová bola koncovka prvého setu, ktorú sme nezvládli a spravili sme chyby. V druhom sete boli domáci jasne lepší a napokon zaslúžene vyhrali."

VK Bystrina SPU Nitra - Spartak UJS VKP Komárno 3:2 (15, -23, 23, -22, 10) - štatistika
Zápas trval: 123 minút, rozhodovali: Vaško a Andrejčák
Nitra: Zaťko 6, Kubš 18, Ludha 14, Szarek 19, Malina 10, Kašper 10, libero Turis (Porubský 0, Zapala 0, Sťahuliak 1, J. Hukel 0). Tréner: M. Kardoš.
Komárno: Nociar 0, Hrušík 19, Hinduliak 4, Rehák 5, Kišš 12, Tarabus 6, libero Ľ. Nemec (Ferencz 1, Horník 20, T. Nemec 0, Demčák 8, Pělucha 0). Tréner: D. Oravec.

skupina o 1.-5. miesto

Posted by Bystrina SPU NITRA on 20. február 2016

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Veľmi ťažké víťazstvo. Ukázalo nám, že v prípade, ak nás niekto odtiahne od siete, máme veľké problémy a nie vždy sme 100% taktickí. My máme družstvo, ktoré vyniká v poli a dnes padali hlavne tie lopty, ktoré boli v dôležitých fázach hry, kedy sa hrá bod za bod. S takýmto mužstvom, ktoré má veľmi dobrý servis a útok z vysokých lôpt, musíme hrať lepšie. Našťastie sme si koncovku v piatom sete ustrážili."

Marek Ludha, blokár Nitry: "Pred zápasom som nečakal, že to bude až tak dramatické. S výnimkou prvého setu sme sa veľmi natrápili pre to víťazstvo, ale na druhej strane si myslím, že práve takéto víťazstvá posúvajú mužstvo vpred. V poslednom sete rozhodlo to, že Komárnu už nešiel servis ako dovtedy. V niektorých momentoch nás servisom veľmi odtlačili od siete a potom sa veľmi ťažko hrajú tie lopty."

Daniel Oravec, tréner Komárna: "V bojovnom stretnutí, ktoré sa muselo divákom páčiť, prispeli k dramatičnosti aj rozhodcovia svojim výkonom."

Skupina o 6. - 9. miesto - 4. kolo:
COP Trenčín - VK Slávia Svidník 3:0 (23, 14, 18) - štatistika
Zápas trval: 63 minút, rozhodovali: Gerboc a Mokrý, 60 divákov.
Trenčín: Jančura 5, Firkaľ 17, Horváth 4, Kozák 7, M. Petráš 19, Kováč 9, libero Kyšeľa. Tréner: I. Hiadlovský.
Svidník: J. Hriňák 2, Ščerba 6, Labik 2, Lamanec 13, Goban 7, Skasko 4, libero Vitko (Smolej 1, Kuchárik 1, Majcher 0, Soták 0). Tréner: P. Tholt.

COP Trenčín zdolal Svidník 3:0. FOTO: Branislav Ulbrich.

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Chlapci predviedli počas celého zápasu stabilný výkon na solídnej výkonnostnej úrovni. Som spokojný akým spôsobom, dosiahli víťazstvo. Samozrejme že nič nie je dokonalé, no s každou hernou činnosťou od súpera voči nám, sme sa dokázali vysporiadať tak , aby sme následne našou hrou naňho dokázali vyvinúť efektívny tlak. Toto víťazstvo má pre ďaľší vývoj v tabuľke pre nás veľkú cenu. Boj o play -off je pre nás stále otvorený. V práci musíme byť preto stále koncentrovaní nakoľko a aj toto víťazstvo - hoc je pekné - je už len história. Chlapcom ale gratulujem je to ich víťazstvo, ich odmena za pracovitosť a trpezlivosť."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Pred zápasom sme si s chlapcami hovorili, že to bude určite ťažký zápas, pretože Trenčín je doma, nemá čo stratiť. My sme samozrejme chceli prísť vyhrať a potvrdiť posledných šesť víťazstiev. V prvom sete sme dovolili Trenčínu rozohrať sa, keď sme dostali hneď na začiatku dve ľahké esá. Súper sa rozohral a potom veľmi dobre servoval, najmä Petráš s Firkaľom podali vynikajúci výkon a my sme nedokázali reagovať na ich servis. Následne sme si horšie prihrali, ťažšie sa nám útočilo a dovolili sme súperovi aby tento zápas vyhral."

VKM Stará Ľubovňa - VK Prievidza 1:3 (-20, 24, -23, -23) - štatistika
Zápas trval: 109 minút, rozhodovali: Novotný a Niklová, 150 divákov.
S. Ľubovňa: Matušovský 1, S. Lampart 1, Malachovský 17, Faron 12, Šoltys 17, Németh 7, libero F. Bednarčík (Folvarčík 6). Tréner: J. Senko.
Prievidza: Rodriguez 13, Paez 9, Slubowski 11, Michalec 9, M. Hukel 23, Salerno 4, libero Kysela a Vlk (Pavelka 5). Tréner: R. Kašša.

Stará Ľubovňa je stále ešte v hre o play off a v dnešnom zápase proti Prievidzi bola veľmi namotivovaná, hráči veľmi chceli vyhrať. Po prehratom prvom sete dokázali vyrovnať na 1:1, v treťom sete dokonca viedli o 6 bodov, ale koncovku vôbec nezvládli a Prievidza sa ujala vedenia. Vo štvrtom sete opäť väčšinou viedli o 3 body ale v závere opäť zlyhali a Prievidžania si odvážajú z Ľubovne plný bodový zisk.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Koncovky sú našou slabinou, lebo s Prievidzou dokážeme hrať veľmi vyrovnané zápasy, posledné dva sme hrali 3:2, kde sme jeden vyhrali a jeden prehrali. Dnes to vyzeralo, že ich môžeme spraviť 3:1, zlomový bol 3. set, kde sme tú druhú fázu setu nezvládli, 6-bodový náskok sme premrhali hlavne našimi chybami."

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Sme radi, že sme dnes vyhrali, získali sme 3 dôležité body, proti Ľubovni sa nám hrá v poslednej dobe veľmi ťažko, sú na nás veľmi dobre pripravení. V dnešnom zápase žiaľ rozhodovali chyby na jednej aj na druhej strane, my sme ich žiaľ spravili dvoj až trojnásobne viac a súpera sme doviedli k dobrému výkonu, takže som rád, že sme to zvládli a ideme bojovať ďalej."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #