Nitra vyrovnala záväzky rozhodcom, rokuje s hráčmi a môže pokračovať v súťaži

20. 02. 2020 - SVF

Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra. Ilustračné foto: Veronika Držíková

Extraligový tím VKP SPU Bystrina Nitra nenastúpil minulý víkend na dva súťažné zápasy v Trenčíne a doma s Myjavou, prípadná tretia kontumácia by znamenala automatické vyradenie zo súťaže.

"Vo VKP SPU Bystrina Nitra nastala v posledných týždňoch nepríjemná situácia, o čom nás písomne informovali organizační pracovníci tímov z extraligy a 1. ligy. Počas uplynulého víkendu sa rozhodli hráči a realizačné tímy pre vnútroklubové problémy nenastúpiť na dva extraligové zápasy v Trenčíne a proti Myjave a ´céčko´ neodohralo dva zápasy 1. ligy v Trnave. Súťažná komisia SVF na základe Súťažného poriadku volejbalu (SPV) kontumovala dva zápasy extraligového tímu a dva zápays tímu z 1. ligy. Družstvá prišli o straty možných víťazstiev a odpočítanie jedného bodu za každú kontumáciu. Tretia kontumácia by znamenala vylúčenie zo súťaže podľa SPV. Osobne ma mrzí situácia, ktorá v klube vznikla a verím, že sa to napokon všetko vyrieši v prospech volejbal a hlavne v prospech volejbalovej mládeže," povedal súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Hráči odmietli nastúpiť na zápasy pre neuhradené výplaty, ale klub mal podlžnosti aj voči rozhodcom. "Túto otázku otvoril predseda komisie rozhodcov už počas Superfinále Slovenského pohára. Viacerí rozhodcovia nemali uhradené faktúry, čo rozhodcovia aj doložili písomne a požiadali SVF o súčinnosť pri vymáhaní pohľadávok. Súťažná komisia SVF preto vydala aj druhé rozhodnutie, keď klubu VKP SPU Bystrina Nitra uložila v pondelok 17. 2. 2020 tri dni na to, aby do 20. 2. 2020 doložili vysporiadanie všetkých záväzkov voči rozhodcom. Môžem potvrdiť, že som dostal zo strany nového prezidenta klubu relevantné doklady a výpis z účtu, ktorý potvrdzuje, že pohľadávky rozhodcov boli uhradené a tým pádom nehrozí zablokovanie činnosti. Avizovaná bola aj podlžnosť klubu voči hráčom, ale do toho federácia zasiahnuť nemôže. Toto je výhradný vzťah medzi klubom a hráčom," dodal Ľ. Stražay a priblížil aktuálnu situáciu v nitrianskom klube. "Novým prezidentom klubu sa stal Róbert Pullman a ten menoval nového organizačného pracovníka pre extraligu Petra Petríka. Ostatní ostali na svojich pozíciách, ale prezident vymenil manažéra v informačnom systéme slovenského volejbalu (ISSV) a stiahol podpisové oprávnenie pre všetkých, ktorí nim doteraz disponovali."

Kapitán Malina: Hrať chceme, len potrebujeme garancie

Extraligový tím VKP Bystrina SPU Nitra má cez víkend nastúpiť v poslednom zápase nadstavby na palubovke MVK Zvolen. Situáciu z kabíny nám priblížil kapitán Marek Malina: "Máme informáciu, že klub si splnil záväzky voči rozhodcom, s nami hráčmi prebieha momentálne rokovanie. Verím, že sa dohodneme tak, aby sme boli spokojní aj my hráči a zároveň to nebude pre klub likvidačné, pretože celková dlžná suma voči všetkým hráčom a členom realizačného tímu je vysoká. Chceme cez víkend nastúpiť, nie je to podmienené len tým, že budeme mať do soboty uhradené výplaty, ale musíme s klubom dosiahnuť písomnú dohodu o vyrovnaní dlhov. Ako sme spomínali, chýbala komunikácia zo strany klubu, nikto nám nevysvetlil čo sa deje a ako dlho máme čakať. Uvedomujeme si, že tretia komunikácia by znamenala vyradenie zo súťaže a boli by sme neradi keby sa tak stalo. Situácia v nielen vo volejbale, ale aj v slovenskom športe nie je jednoduchá, ale verím, že to dopadne napokon dobre."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #