Natália s Andreou v Gstaade do osemfinále! Zdolali Nemky a vyzvú Brazílčanky

12. 07. 2019 - SVF

Slovenky na turnaji Major vo Švajčiarsku zabojujú o štvrťfinále. FOTO: FIVB

Paráda! Naše beachvolejbalové reprezentantky Natália Dubovcová a Andrea Štrbová sú na turnaji World Tour najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade už v osemfinále! Nasadené osemnástky si v piatok na úvod programu poradili v 1. kole play-off po kvalitnom výkone 2:0 (19, 16) s nemeckými dvadsaťjednotkami Sandrou Ittlingerovou a Chantal Laboureurovou a popoludní od 14.00 h nastúpia v boji o postup do štvrťfinále proti brazílskym turnajovým šestkám Ágathe a Dude.

Úvod stretnutia bol vyrovnaný, ani jedna dvojica si nevypracovala výraznejší odstup. Nemkám sa to podarilo v polovici setu, z 10:9 odskočili na 13:9, no náskok si dlho neudržali. Slovenky tromi bodmi v sérii znížili na 14:15 a po nemeckom time-oute vďaka bloku Natálie a esu Andrey otočili na 17:16. Nemky sa ešte raz dostali do vedenia (19:18), ale záver patril našim - Natália uspela v útoku aj na bloku (20:19) a setbal premenila Andrea - 21:19.

Ittlingerová útočí proti bloku Dubovcovej. FOTO: FIVB

Nemky sa z premrhanej príležitosti v dobre rozbehnutom sete snažili otriasť. Do stavu 7:7 držali v druhej časti s našimi dievčatami krok, ale potom pri Natáliinom servise Slovenky ušli o šesť (13:7). Nemky vymýšľali, ale bez úspechu, Natália kvalitne podávala, pridala aj bloky a Andrea skvelú obranu. Slovenky si náskok koncentrovaným výkonom s minimom chýb udržiavali (18:11) a dostali sa k siedmim mečbalom (20:13). Nemky aj vďaka esu z rozdielu mierne skresali, ale posledné slovo mala Andrea - 21:16.

S Brazílčankami Ágathou a Dudou sa Slovenky stretnú po druhý raz a pokúsia sa o revanš za májovú prehru 0:2 (-11, -20) z osemfinále na štvorhviezdičkovom turnaji v čínskom Ťin-ťiangu. Ágatha a Duda postúpili do osemfinále priamo ako víťazky F-skupiny, keď si poradili zhodne 2:0 s Rakúšankami Schützenhöferovou a Plesiutschnigovou aj Američankami Larsenovou a Stockmanovou.

Priame prenosy zo všetkých stretnutí turnaja v Gstaade môžete po registrácii sledovať na webe Beach Major Series.

World Tour - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - piatok:

1. kolo play-off: Sandra Ittlingerová, Chantal Laboureurová (Nem.-21) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (SR-18) 0:2 (-19, -16)

Osemfinále: Ágatha Bednarczuková, Eduarda Santosová-Lisboová (Braz.-6) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (SR-18) /14.00 h/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #