Natália a Andrea v Gstaade do play-off! V bitke o postup zdolali Švajčiarky a čakajú ich Nemky

11. 07. 2019 - SVF

Slovenky na turnaji Major vo Švajčiarsku nebudú chýbať vo vyraďovačke. FOTO: FIVB

Naše reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová postúpili do play-off na turnaji World Tour najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade. Slovenky nasadené ako osemnáste po stredajšej tesnej prehre (19:21, 19:21) s Brazílčankami Mariou Antonelliovou a Carol vo štvrtok v rámci B-skupiny zvíťazili po obrate 2:1 (-15, 16, 13) nad domácimi držiteľkami voľnej karty Laurou Caluoriovou a Dunjou Gersonovou a zabezpečili si účasť vo vyraďovačke.

Švajčiarky mali rovnako ako v stredu proti kanadským svetovým šampiónkam Pavanovej a Humanovej-Paredesovej solídny nástup - dostali sa do vedenia 7:3, keď si pomohli aj esom. Andrea pred time-outom znížila na 9:11, ale dve esá Gersonovej opäť posunuli domáce do výhody (9:14). Slovenky sa ešte priblížili na dva body po bloku Natálie (13:15), ale Švajčiarky opäť odskočili (14:19) a set už nepustili z rúk.

Druhý set od úvodu patril Slovenkám, ktoré sa ujali vedenia 6:2. Natálii sa darilo na bloku, po jednom z nich to už bolo o sedem bodov (14:7). Pred koncovkou Švajčiarky skorigovali z 11:18 na 16:18, ale posledné tri lopty získali Slovenky, set esom ukončila Natália.

V úvode tajbrejku Slovenky ťažšie hľadali cestu k bodom, čo Švajčiarky využili (4:1). Slovenky znížili na 5:6, no o chvíľu mali štvorbodové manko (5:9), keď domáce pritlačili zo servisu. Natália a Andrea však zabojovali, vďaka úspešným blokom Natálie dokázali vyrovnať (10:10) a po dvoch útokoch Andrey už viedli 12:10. Dostali sa k dvom mečbalom (14:12), prvý Švajčiarky hnané domácim publikom ešte odvrátili, ale pri druhom ich Natália zablokovala a na piesku vypukla slovenská radosť.

Večerný žreb rozhodol o tom, že súperkami Sloveniek v 1. kole play-off budú v piatok o 10.00 h nemecké turnajové dvadsaťjednotky Sandra Ittlingerová a Chantal Laboureurová. Táto dvojica vznikla začiatkom roka po početných rošádach nemeckých beachvolejbalistiek. Natália s Andreou už vo World Tour získali skalp oboch hráčok - Ittlingerovú s Kim Behrensovou v októbri zdolali 2:0 v čínskom Jang-čou, Laboureurovú s Juliou Sudeovou zas pri absolútnej spoločnej premiére vo World Tour v júni 2017 v holandskom Haagu (2:1).

Ittlingerová a Laboureurová boli nasadené jednotky na minulotýždňových domácich MS, na šampionáte v Hamburgu obsadili rovnako ako Natália a Andrea 17. pozíciu. Víťazky nastúpia v osemfinále o 14.00 h proti brazílskym šestkám podujatia Ágathe a Dude.

World Tour - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - B-skupina - štvrtok:

2. kolo (o postup zo skupiny do play-off):
Laura Caluoriová, Dunja Gersonová (Švaj.-31) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (SR-18) 1:2 (15, -16, -13)

PIATOK

1. kolo play-off: Sandra Ittlingerová, Chantal Laboureurová (Nem.-21) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (SR-18) /10.00 h/

Osemfinále: Ágatha Bednarczuková, Eduarda Santosová-Lisboová (Braz.-6) - víťazky súboja 1. kola /14.00 h/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #