Najlepšou hráčkou extraligy sa stala Koseková. Zo Slávie prestúpila do Brna

18. 05. 2016 - Filip Hudec, SVF

Dream tím extraligy žien 2015/2016

Zo slovenskou extraligou sa lúči ako jej najužitočnejšia hráčka. Dvadsaťjedenročná nahrávačka Barbora Koseková doviedla Sláviu EU Bratislava k zisku double a v novej sezóne bude pôsobiť v českej extralige v drese VK KP Brno, kde bude jej trénerom kormidelník slovenskej reprezentácie Marek Rojko. Koseková sa stala víťazkou 3. ročníka ankety o najužitočnejšiu hráčku extraligovej sezóny, v ktorej hlasovali tréneri tímov najvyššej súťaže.

Aj v treťom vydaní ankety triumfovala hráčka Slávie EU, prvé dva ročníky ovládla smečiarka Miroslava Kuciaková, ktorá v uplynulej sezóne už pôsobila v nemeckom Ladies in Black Aachen. "Znamená to pre mňa veľa, vôbec som to nečakala," reagovala na výsledky ankety. "Vážim si od trénerov, že mi dali svoj hlas a že to takto vidia. Skutočnosť, že som bola podľa nich najužitočnejšia hráčka súťaže si cením o to viac, že som nahrávačka a nerobím body," dodala.


Koseková bola podľa trénerov MVP celej sezóny, ale do ideálnej zostavy sa na nahrávačský post dostala skúsená harcovníčka Monika Smák zo strieborného Kežmarku. Na smečiarskom poste dostali najviac hlasov Lucia Mikšíková (VK Slávia EU Bratislava) a Veronika Richweissová (Volley Project UKF Nitra), na post blokárok sa dostali Jadranka Budrovič (KV MŠK Oktan Kežmarok) a Sandra Szabóová (Slávia EU), najlepšou univerzálkou sa podľa trénerov stala Malgorzata Vlk (UKF Nitra) a liberkou Michalina Jagodzinska (Kežmarok).

Brno je nová výzva

Koseková sa hráčkou KP Brno, šiesteho tímu uplynulej sezóny českej extraligy, stala oficiálne v stredu. "Som veľmi rada, že som dostala ponuku zo zahraničia a že sa môžem v kariére posunúť ďalej. Česká extraliga je kvalitnejšia ako naša a najmä som chcela ísť do klubu, kde budem hrávať. Veľmi sa na to teším," povedala slovenská reprezentantka. KP Brno má ambície posnúť sa v extralige vyššie ako v nedávno skončenej sezóne, o čom svedčí aj príchod Rojka a ďalších hráčok. Mená posíl bude klub ohhaľovať postupne.

Pozitívom angažmánu v moravskej metropole je aj ďalšia spolupráca s trénerom Rojkom. "Určite je to plus. Tréner Rojko ma viedol dva roky v Doprastave, potom v juniorskej reprezentácii a teraz aj v seniorskom národnom tíme. V prvom roku v zahraničnej lige je výhoda, že budem mať trénera, ktorého veľmi dobre poznám. Pozitívom je aj to, že Brno je blízko Bratislavy, aj keď to nebol hlavný dôvod, prečo som na ponuku kývla," dodala mladá nahrávačka dcéra bývalej reprezentantky Evy Kosekovej.

Slávia sa jej neopúšťala jednoducho, pretože tam prežila pekné obdobie svojej kariéry. "Bude mi trochu ľúto, strávil som v Slávii dva roky a oba boli veľmi úspešné. Chcela som sa však posunúť ďalej, vedelo to vedenie aj spoluhráčky a nie je prekvapenie, že som chcela odísť," dodala Koseková.

Teší sa na Európsku ligu

Od minulého piatku sa Koseková pripravuje s reprezentačným tímom na premiérový štart Sloveniek v Európskej lige. "Prvý týždeň je vždy najťažší. Zohrávame sa, máme tréning v posilňovni a nechýba kondičný blok. Makáme od prvého dňa a snažíme sa zohrávať, aby sme v Európskej lige niečo dosiahli a potom sa dobre pripravili na septembrovú kvalifikáciu majstrovstiev Európy," povedala odchovankyňa ŠŠK Bilíkova.

Radosť Barbory Kosekovej (č. 6)

V Európskej lige budú Slovenky štartovať prvýkrát. V A-skupine sa stretnú s Poľskom, Bieloruskom a Albánskom. Prvý turnaj sa uskutoční od 3. do 5. júna v poľskom meste Twardogora, druhý od 17. do 19. júna v albánskom Durrese. "Európska liga je skvelá príležitosť hlavne pre nás mladšie hráčky. Dostaneme šancu a v medzinárodných zápasoch nazbierame veľa skúseností. Som veľmi rada, že budeme v tejto súťaži štartovať," uzavrela Koseková.

KTO JE BARBORA KOSEKOVÁ

Narodená: 22. Novembra 1994 v Bratislave
Výška: 178 cm
Post: Nahrávačka
Počet štartov v seniorskej reprezentácii: 4
Debut v seniorskej reprezentácii: 14. mája 2015 v prípravnom zápase v Leviciach proti Bielorusku
Kluby: do 2011 ŠŠK Bilíkova, 2011-2014 Doprastav Bratislava, 2014-2016 VK Slávia EU Bratislava, od 2016 VK KP Brno
Úspechy:
Klubové: 4-násobná majsterka SR (2012 a 2014 s Doprastavom, 2015 a 2016 so Sláviou EU), 4-násobná víťazka Slovenského pohára (2012 a 2014 s Doprastavom, 2015 a 2016 so Sláviou EU)
Reprezentačné: 6. miesto na ME kadetiek 2011 v Turecku, 10. miesto na MS kadetiek 2011 v Turecku, 9. miesto na ME junioriek 2012 v Turecku

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #