Najlepšími hráčmi extraligy sa stali Hudecová a Marcilio

15. 05. 2018 - SVF, grafika: Alexandra Janoušková

V piatom ročníku ankety o najlepšieho volejbalistu a volejbalistku extraligy dominovali hráči majstrovských tímov. Najužitočnejšími hráčmi sezóny 2017-2018 sa na základe hlasovania extraligových trénerov stali smečiarka Romana Hudecová (STRABAG Volleyball Club) a brazílsky univerzál Marcilio Braga Da Silva z VK Prievidza.

Hudecová sa veľkou mierou zaslúžila o premiérový extraligový titul STRABAGU. Vo finálovej sérii proti metskému rivalovi Slávii EU síce nezačala v základnej zostave, ale za nepriaznivého stavu v prvom zápase ju tréner Tomáš Varga poslal na ihrisko a do konca bojov o zlato už nastupovala v prvej šestke. V štyroch finálových dueloch nazbierala dokopy 82 bodov a bola najproduktívnejšou hráčkou bojov o zlato, v ktorých STRABAG vyhral 3:1 na zápasy. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Levíc nazbierala celkovo v 26 zápasoch uplynulej sezóny 299 bodov s priemerom 3,73 na set, z toho dala 30 es a pridala 20 blokov. V priebehu sezóny sa stala dvakrát Hráčkou mesiaca (december a apríl). Za svoje výkony si vyslúžila aj pozvánku do seniorskej reprezentácie a figuruje vo výbere talianskeho trénera Marca Fenoglia na zápasy Zlatej Európskej ligy.

Do ideálnej zostavy trénerov sa dostali - nahrávačka: Monika Smák (KV MŠK Oktan Kežmarok), smečiarky: Romana Hudecová a Nataša Ševarika (obe STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava), blokárky: Sandra Szabóová (Slávia EU Bratislava) a Nikola Stümpelová (Volley project UKF Nitra), univerzálka: Ivana Radonjič (STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava), libero: Dominika Valachová (Slávia EU Bratislava).

V mužskom hlasovaní vyhral anketu druhýkrát v histórii legionár. Ocenenie MVP získal brazílsky univerzál majstrovskej Prievidze Marcilio Braga da Silva. Skúsený tridsaťšesťročný volejbalista bol počas celej sezóny ťahúňom Prievidze, ktorá získala prvý titul aj Slovenský pohár v klubovej histórii. "Kohúti" v dramatickej finálovej sérii vyhrali nad obhajcom titulu VKP Bystrina SPU Nitra 4:3 na zápasy, keď tretíkrát v histórii rozhodoval o majstrovi siedmy duel. Marcilio vo finálových dueloch nazbieral dokopy 134 bodov, z toho dal 11 es a pridal 17 blokov. V celej sezóne si na konto pripísal 474 bodov, dal 35 es a pridal 50 blokov. Ako jediný extraligista sa stal dvakrát Hráčom mesiaca (január, apríl).V ideálnej zostave extraligových trénerov sú - nahrávač: Juraj Zaťko (VKP Bystrina SPU Nitra), smečiari: Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov) a Marcel Lux (TJ Slávia Svidník), blokári: Marek Ludha (VK Prievidza) a Peter Kašper (VKP Bystrina SPU Nitra), univerzál: Marcilio Braga da Silva (VK Prievidza) a libero: Ľuboš Nemec (VK Prievidza).

Víťazi ankety o najužitočnejšieho hráča extraligy:
2017-18 Marcilio Braga da Silva (VK Prievidza)
2016-17 Marek Ludha (VKP Bystrina SPU Nitra)
2015-16 Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov)
2014-15 Andrej Patúc (Spartak VKP Komárno)
2013-14 Mikolaj Sarnecki (ŠK Chemes Humenné)

Víťazky ankety o najužitočnejšiu hráčku extraligy:
2017-18 Romana Hudecová (STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava)
2016-17 Terézia Widerman (Slávia EU Bratislava)
2015-16 Barbora Koseková (Slávia EU Bratislava)
2014-15 Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava)
2013-14 Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #