Náhradné termíny v Komárne, Svidníku a Trnave, kontumačná výhra Prešova

22. 02. 2021 - SVF

Ďalšie termíny série Komárno - Svidník by mali byť známe po dohode klubov. FOTO: Rieker UJS Komárno

Súťažná komisia SVF sa počas pondelkového mimoriadneho zasadnutia zaoberala aj aktuálnou situáciou v extraligových súťažiach vo veci neodohratých stretnutí medzi Rieker UJS Komárno a TJ Slávia Svidník (muži), Hit UCM Trnava a VK Pirane Brusno, VK Prešov a Projekt RD SVF (ženy).

KOMÁRNO - SVIDNÍK (štvrťfinálová séria play-off mužov)

V oboch družstvách sa počas uplynulých dní vyskytli pozitívne testy na koronavírus, z tohto dôvodu neodohrali počas minulého týždňa plánovaný tretí ani štvrtý súboj série (na 3 výhry), ktorá je aktuálne vyrovnaná 1:1 na zápasy.

SK SVF po zvážení okolností (vrátane povinnej karantény tímu Svidníka nariadenej zo strany RÚVZ) rozhodla, že bude akceptovať termínový posun stretnutí štvrťfinálovej série, ak sa družstvá dohodnú na dohraní do termínu 7. marca. Ak k dohode nedôjde, s ohľadom na mimoriadnu situáciu SK SVF stanoví úpravu odohrania 1. kola play-off medzi Komárnom a Svidníkom na dve víťazné stretnutia s tým, že rozhodujúci tretí súboj sa odohrá v Komárne 6. marca.

Podľa aktuálneho vývoja v sérii SK SVF aktuálne zverejní začiatok semifinálovej série medzi postupujúcim z tejto dvojice a VK MIRAD UNIPO Prešov. Semifinálová séria medzi TJ Spartak Myjava a lepším z dvojice VKP Bratislava - VK KDS Šport Košice (2:2 na zápasy, rozhodujúci piaty v stredu 24. 2.) by mala odštartova podľa plánu v stredu 3. marca.

TRNAVA - BRUSNO (záverečné 6. kolo nadstavby žien)

Stretnutie posledného kola nadstavby medzi Trnavou a Brusnom v sobotu 20. 2. neodohrali kvôli povinnej karanténe tímu Brusna nariadenej miestnym RÚVZ. SK SVF po zvážení okolností súhlasila s dohodou klubov dohrať zápas vo štvrtok 4. marca o 18.00 h v Trnave.

Víťaz duelu obsadí v nadstavbe konečnú 5. priečku a vo štvrťfinále play-off sa stretne so štvrtým VK Nové Mesto nad Váhom, zdolaný skončí na 6. pozícii a čakajú ho súboje so Strabagom VC Bilíkova Pezinok. Prvé zápasy štvrťfinále (na 2 výhry) sú plánované na sobotu 6. marca.

PREŠOV - PROJEKT RD (záverečné 6. kolo nadstavby žien)

Stretnutie posledného kola nadstavby medzi Prešovom a mládežníckym Projektom RD SVF v sobotu 20. 2. neodohrali, keďže zástupcovia Projektu už pred stretnutím avizovali nevycestovanie družstva z dôvodu ochrany zdravia. SK SVF po zvážení okolností rozhodla, že z dôvodu porušenia Súťažného poriadku volejbalu zo strany hosťujúceho družstva stanovuje kontumačný výsledok 3:0 (0, 0, 0) v prospech Prešova. Zároveň vzhľadom na mimoriadnu situáciu upustila od ďalších sankcií.

Prešov sa vďaka zisku štvrtej výhry v sezóne a troch bodov posunul v tabuľke na 7. miesto práve pred Projekt, ktorý v play-off neštartuje a ukončil svoje pôsobenie v súťaži. Prešov sa vo štvrťfinále play-off stretne s druhým v poradí Volley project UKF Nitra.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #