Nádej pre stredné Slovensko

26. 04. 2019 - Pavol Kubiš, denník Šport

Pre volejbalistky Brusna bude baráž o extraligu veľký sviatok. FOTO: FB, VK Kúpele Brusno

Po dvoch prvoligových sezónach stoja volejbalistky VK Kúpele Brusno pred veľkou výzvou. Ako víťaz východnej skupiny I. ligy totiž odohrajú prelínaciu súťaž o postup do extraligy proti poslednému ôsmemu tímu tejto sezóny Hitu UCM Trnava.

Tréner družstva z obce s vyše 2100 obyvateľmi neďaleko Banskej Bystrice Lukáš Šmída začínal v klube ešte s kadetkami popri štúdiu trénerstva na UMB. Keďže v regióne sa dlhšie I. liga nehrala, veľa hráčok po skončení v mládežníckej kategórii končilo s volejbalom. Navyše do blízkeho krajského mesta smerujú mnohé volejbalistky na vysoké školy a tak sa rozhodli vytvoriť i ženský tím. V kádri je polovica odchovankýň a polovica študentiek. Zo štyridsiatich zápasov v I. lige Horehronky uspeli v tridsiatich a pred druhou Žilinou a treťou Rimavskou Sobotou skupinu vyhrali s výrazným náskokom.

"Po polovici ligy sme mali asi iba dve prehry, v druhej časti ich pribudlo viac z rôznych dôvodov. Keďže v súťaži štartovalo iba šesť tímov, motivácia bola ku koncu ťažšia, pretože s každým súperom sme dohromady odohrali po osem zápasov. Tri-štyri kolá pred koncom bolo jasné, že budeme prví a už sme sa začali pripravovať na baráž. Absolvovali sme aj prípravné duely s extraligistami z Nového Mesta nad Váhom a Kežmarku," hovorí Šmída.

Klub zastrešuje i mládežnícke tímy od mladších žiačok po juniorky. Zo súčasného kádra žien nemá skúsenosti s najvyššou súťažou žiadna hráčka. Najznámejšou odchovankyňou Brusna je nahrávačka Dominika Ramajová v Strabagu VC Bratislava.

Pôvodne sa mala hrať trojčlenná baráž, ale víťaz prvoligovej skupiny Západ Slávia EU Bratislava-ŠG, ktorú trénuje so slávistkami štvornásobný majster Slovenska Martin Hančík, sa nakoniec do nej neprihlásila. "Naša šanca na postup tým narástla na päťdesiat percent, aj keď sme prišli o zaujímavú konfrontáciu. Sme si vedomí i toho, že Trnavčanky majú extraligové skúsenosti. V baráži sa pokúsime uhrať čo najlepší výsledok. Tešíme sa na ňu, bude to pre nás skvelá skúsenosť," dodáva kormidelník Brusna s tým, že pokiaľ by do najvyššej súťaže postúpili, zrejme by sa do nej aj prihlásili.

Jeho zverenky privítajú Trnavu najskôr dvakrát doma (v sobotu o 18.00 a v nedeľu o 11.00 h), vonku sa predstavia v sobotu 4. mája o 18.00 a v nedeľu 5. mája o 12.30 h (v Hrnčiarovciach nad Parnou). Pokiaľ jedno z družstiev dosiahne v sérii po troch dueloch tri víťazstvá, štvrtý zápas sa už nebude hrať. Za vyrovnaného stavu 2:2 bude rozhodovať počet bodov, prípadne podiel setov a lôpt.

Keďže športová hala ZŠ v Brusne má obmedzenú kapacitu, pre veľký záujem dali domáci do predpredaja vstupenky. Po vypadnutí Zvolenčaniek z extraligy pred dvoma rokmi stredné Slovensko v nej zástupcu nemá. V minulosti v nej účinkovali aj volejbalistky Podbrezovej, Žiaru nad Hronom či Banskej Bystrice.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #