Na torte chýbala už len čerešňa

13. 01. 2017 - Filip Hudec, SVF

Hráčky 1. BVK vypadli z Limassolom až v zlatom sete. FOTO: Pavol Uhrin, fotosport.sk

Nechýbalo veľa a 1. Bratislavský volejbalový klub sa po mužoch Spartaka Myjava mohol stať druhým slovenským zástupcom s postupom do osemfinále Challenge Cupu. Zverenkyne Tomáš Vargu vo štvrtkovej pezinskej odvete s AEL Limassol zmazali prehru 0:3 z Cypra a po víťazstve 3:1 dostali súboj do zlatého setu. V ňom však mali navrch hosťujúce hráčky.

V prvom zápase prehrali Bratislavčanky v polovici decembra v Limassole 0:3. V búrlivej atmosfére, typickej pre južanské krajiny, mali domáce navrch. Pred odvetou tak nemali volejbalistky 1. BVK veľké oči, ale neskrývali odhodlanie zabojovať o postup. "V príprave na odvetu sme nevedeli čo nás čaká. O sile súpera sme sa presvedčili v prvom zápase, ale navyše sa posilnili o nahrávačku a dve legionárky, ktoré nemôžu použiť v lige a z toho bolo jasné, že chcú pre postup spraviť všetko," povedal tréner 1. BVK Tomáš Varga. V Pezinku nastúpil AEL s novou nahrávačkou a blokárkou.

Ani po prehre v úvodnom zápase 1. BVK zbrane neskladal. "Vedeli sme v čom nás tlačí topánka a sústredili sme sa v tréningu na to, aby sme tieto nedostatky odstránili. Našim cieľom to bolo preniesť do zápasu a verili sme, že keď sa nám to podarí, tak uhráme dobrý výsledok. To sa aj stalo a v riadnom zápase sme hrali dobre. Zlatý set bol bonus, na ktorý sa ťažko pripravuje. Je to hlavne o hlavách a my sme to v nich nezvládli. V zlatom sete sme chceli pridať niečo navyše, ale mali sme zostať trpezliví a hrať si svoj volejbal," dodal Varga.Hoci bratislavský tím v pohárovej Európe skončil na prvej prekážke, aj krátke pôsobenie v medzinárodnej súťaži dalo tímu veľa. "Bol to pre nás cenná skúsenosť. Museli sme sa vyrovnať s náročným cestovaním, čí prípravou na zápasy v strede týždňa, čím sme museli tréningový mykrocyklus tomu prispôsobiť. Bol to dobrý test. Mohli sme v tejto fáze Challenge Cupu naraziť aj na slabšieho súpera, ale nedá sa nič robiť," pokračoval kormidelník 1. BVK, ktorý mal zmiešané pocity. "Po vypadnutí nemôžeme povedať že sme spokojní, ale to, že sme im vrátili prehru a vybojovali zlatý set, je pre nás pozitívom."

V odvete nemali Bratislavčanky domáce prostredie, pretože hala PKO nespĺňa kritéria CEV, ale v Pezinku našiel klub priaznivé podmienky. "Nevýhodu domáceho prostredia sme nepociťovali, pretože na zápas prišlo dosť ľudí a keď videli dobrý volejbal, tak začali fandiť. Pezinské publikum volejbalu rozumie a vie oceniť dobrú hru. V tomto smere sme boli milo prekvapení a ďakujeme všetkým, ktorí si našli cestu do haly," uzavrel Tomáš Varga.

1. Bratislavský klub čaká už v sobotu prvý extraligový zápas v roku 2017. V 17. kole najvyššej súťaže sa predstavia na palubovke vicemajstra z Kežmarku.

Druhý ženský slovenský zástupca v Challenge Cupe, VK Slávia EU Bratislava, čaká odveta 16-finále v utorok 17. januára na palubovke rakúskeho Grazu. V prvom zápase vyhrali Bratislavčanky 3:1.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #