Na play off sa víťazne naladili Prešov, Košice, Svidník a Trenčín

12. 03. 2016 - SVF + kluby

V extralige mužov boli v sobotu na programe posledné zápasy nadstavbovej časti. O všetkom už bolo rozhodnuté pred týmto kolom a tak sa hralo len o to, kto sa ako naladí na play off. V skupine o 1.-5. miesto vyhral obhajca titulu a čerstvý víťaz Slovenského pohára Prešov na palubovke Myjavy 3:1 a Košice zdolali Komárno 3:2. V skupine o 6.-9. miesto deklasovali mladíci z Trenčína Prievidzu 3:0 a Svidník nezaváhal doma so Starou Ľubovňou, ktorá o udržanie sa v extralige bude bojovať v prelínacej súťaži.

Play off sa začína 19. marca. Dvojice play off: Prešov (1) - Trenčín (8), Nitra (2) - Prievidza (7), Košice (3) - Svidník (6), Komárno (4) - Myjava (5). V 1. kole sa hrá na 2 víťazné zápasy.

Extraliga mužov, posledné kolo nadstavby:

10. kolo skupiny o 1.-5. miesto

TJ Spartak Myjava - VK MIRAD PU Prešov 1:3 (22, -23, -22, -16) - štatistika
Zápas trval: 106 minút, rozhodovali: J. Mokrý a D. Daruľa, 80 divákov.
Myjava: Ihnát 17, Seifert 11, Katona 9, Mračko 12, Durec 5, Hauer 1, libero Vydarený (Kraisl 0, Konc 1, Müller 0, Vašek 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Halaj 1, Digaňa 5, Mikovčík 4, M. Sopko st. 7, Drobňák 14, Červeň 13, libero T. Lampart (Feňo 0, Macko 8, Peleščák 0, Rajduga 9). Tréner: Ľ. Šalata.

Na palubovke Spartaku Myjava sa odohralo veľmi bojovné extraligové stretnutie. Prešov nastúpil po víťazstve v Slovenskom poháru v čiastočne pozmenenej zostave. Domáci bojovali a prvý set zaslúžene vyhrali. Druhý a tretí set bol boj o každú loptu s víťazným koncom Prešova. Posledný set už hostia ovládli a nakoniec si odvážajú 3 body. Myjavčania bojovali, ale na body to tentoraz nestačilo.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Prešov je veľmi skúsené a kvalitné družstvo. Prvé tri sety sme bojovali a hrali pekný volejbal. Rozhodlo sa v koncovkách, kde sme boli menej dôrazní v útoku. Posledný set už sme nemali na zvrat."

Ľubomír Šalata, tréner Prešova: "Zápas sme začali nekoncentrovane, aj keď som hráčov upozorňoval, že po víťazstve v Slovenskom pohári môže dôjsť k menšiemu útlmu. Prvé tri sety sme sa hľadali, ale nakoniec si odvážame 3 body. Miešal som so zostavou a niektorí hráči dostali šancu aj dlhšie, než by si ju reálne zaslúžili. Tešíme sa na play off."

VK KDS Šport Košice - Spartak UJS VKP Komárno 3:2 (-18, 20, -20, 15, 10) - štatistika
Zápas trval: 110 minút, rozhodovali: J. Servický a P. Höger
Košice: Kríž 8, Kasperkevič 0, Hudák 8, Bališin 6, Sarnecki 22, Javorčík 7, libero Haky (Jakubov 18, Maroš Sopko 1). Tréner: R. Vlkolinský.
Komárno: Pělucha 11, Ferencz 1, Hrušík 18, Hinduliak 3, Rehák 14, Kišš 7, libero Ľ. Nemec (Nociar 0, Demčák 1, T. Nemec 3, Horník 9, Tarabus 4). Tréner: D. Oravec.

Košice vyhrali nad Komárnom 3:2, keď otočili z 1:2. FOTO: VK KDS Šport Košice

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Celý zápas bol o podaní a prihrávke. Obe družstvá podanie riskovali za účelom dosiahnutia priamych bodov. Potvrdilo sa to vo štvrtom a piatom sete."

Daniel Oravec, tréner Komárna: "V prvých troch setoch sme sa triafali do servisu a potom sa začal triafať súper. O víťazstve Košíc rozhodol kvalitnejší servis, najmä vo štvrtom a piatom sete."

Zver duelu v Koiciach zobral do svojich rk sksen smeiar Miro Jakubov. "Kubo" dal tri es a Koice vyhral tajbrejk s Komrnom 15:10.

Posted by Slovenská volejbalová federácia on 12. marec 2016


6. kolo skupiny o 6.-9. miesto:
COP Trenčín - VK Prievidza 3:0 (21, 17, 17) - štatistika
Zápas trval: 61 minút, rozhodovali: F. Tiršel a D. Hodoň, 50 divákov.
Trenčín: Horváth 6, Jančura 1, Firkaľ 12, Kováč 6, Kozák 7, M. Petráš 10, libero Kyšeľa (Barták 2, Kyjanica 1, Rak 2). Tréner: I. Hiadlovský.
Prievidza: Kudra 0, Pavelka 11, Šimko 3, M. Hukel 7, Slubowski 8, Rodriguez 8, liberá Vlk a Hraňo (Kysela 0). Tréner: R. Kašša.

Trenčín zdolal Prievidzu hladko 3:0. FOTO: Branislav Ulbrich

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Každý hráč, ktorý sa stotožnil v tomto zápase s myšlienkou "... už nejde o nič..." nemá miesto v profi športe. Zdolali sme súpera na naše pomery s pomerne zaujímavými "CV". Nie som kompetentný posúdiť ako ku zápasu pristupoval súper, ale ak by chlapci v modrých dresoch - chlapci s Trenčína - nepodali kvalitný výkon, tak by s určitosťou nezvíťazili. Pristúpili sme ku zápasu zodpovedne a výsledok sa dostavil. Tešíme sa na play-off."

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Žiaľ, dnes sme sa len zúčastnili zápasu, vystúpili z autobusu, postavili sme sa do ihriska a to bolo z našej strany všetko. Neviem si momentálne vysvetliť prečo v zápase, v ktorom o nič nejde, si nevieme schuti zahrať, odviazať sa, mať radosť z hry. Súperovi gratulujem, ale bohužiaľ ťažko sa hrá s niekym kto nechce."

VK Slávia Svidník - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (20, 25, 16) - štatistika
Zápas trval: 72 minút, rozhodovali: A. Sluk a P. Tiňo
Svidník: J. Hriňák 6, Ščerba 14, Majcher 9, Kuchárik 12, Goban 12, Skasko 10, libero Smolej (Labik 2). Tréner: P. Tholt.
S. Ľubovňa: Matušovský 8, S. Lampart 1, Malachovský 8, Faron 8, Šoltys 8, Németh 5, libero Š. Folvarčík (Žák 1). Tréner: J. Senko.

V zápase, ktorý už nemohol prehovoriť do konečného poradia v skupine o 6. – 9. miesto, zvíťazili Svidníčania 3:0 a pred play off sa naladili pozitívne. Tréner Svidníka Peter Tholt avizoval, že v stretnutí dá priestor všetkým hráčom, no aj napriek tomu mali jeho zverenci duel pod kontrolou. V prvom, i v druhom sete sa rozhodovalo v koncovkách a tie zvládla lepšie Slávia. Najdramatickejší priebeh mal záver druhého dejstva, kedy domáci stratili trojbodové vedenie a na potvrdenie vedenia 2:0 potrebovali tri setbaly. V treťom sete sa za stavu 10:10 postavil na podanie Michal Ščerba a aj vďaka jeho štyrom esám si domáci na konto pripísali osem bodov v rade, čím definitívne rozhodli o osude zápasu.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Zámer dať priestor hráčom, ktorí hrávali menej, sme splnili. Som rád, že sme vyhrali a chlapci ukázali, že sa na nich môžem spoľahnúť."

Ján Senko, tréner St. Ľubovne: "V prvých dvoch setoch sme hrali s domácimi rovnocennú partiu, ale v kľúčových medzihrách sme nedokázali bodovať. V treťom sete sme si nedokázali prihrať, Svidníčania nám odskočili na rozdiel ôsmich bodov, a to rozhodlo. Neostáva nám nič iné iba sa pripraviť na baráž a zachrániť extraligu."

Tabuľky, štatistiky a viac TU

Program 1. kola play off (na 2 víťazstvá):
sobota 19. marca - 1. zápasy:
17:00 Prešov - Trenčín
18:00 Nitra - Prievidza
18:00 Komárno - Myjava
19:00 Košice - Svidník

utorok 22. marca, 2. zápasy:
17:00 Trenčín - Prešov
18:00 Prievidza - Nitra
18:00 Svidník - Košice
18:00 Myjava - Komárno

piatok 25. marca - prípadné 3. zápasy:
17:00 Prešov - Trenčín
18:00 Nitra - Prievidza
18:00 Komárno - Myjava
19:00 Košice - Svidník

Prelínacia súťaž MUŽI:
1. turnaj: 9. - 10. apríl 2016 (usporiadateľ bude 9. družstvo EM po druhej časti súťaže)

2. turnaj: 16.-17. apríl 2016 (usporiadateľ družstvo na 1. mieste 1. ligy mužov po 1. časti súťaže)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #