Na Kontinentálny pohár do Badenu aj Štrbová, tímy SR čaká boj o finálový turnaj

03. 05. 2021 - SVF

Reprezentačný tím žien posilnila pred turnajom v Badene aj Andrea Štrbová. FOTO: FIVB

Slovenskí reprezentanti v plážovom volejbale sa tento týždeň od štvrtka do nedele predstavia na turnajoch II. fázy európskeho Kontinentálneho pohára v rakúskom Badene (6. - 9. mája). V oboch kategóriách sa bude bojovať o päť miesteniek na júnový finálový turnaj do holandského Haagu (23. - 26. 6.), kde bude v hre posledná európska miestenka na olympijské hry do Tokia (23. 7. - 8. 8.).

Reprezentační tréneri pre toto podujatie - Ondrej Hruboška (muži) a Vladimír Hauriška (ženy) - viedli od začiatku apríla v príprave v areáli bratislavského Beach Clubu Draždiak po osem hráčov a hráčok. Výber žien minulý týždeň doplnila smečiarka Ostravy Andrea Štrbová, ktorá počas ostatných rokov reprezentovala Slovensko ako profesionálka v rámci World Tour spoločne s Natáliou Přidalovou. Do konečnej nominácie tréneri napokon vybrali dvojice Marek Ludha, Tomáš Vojkovič - Matúš Šíma, Tomáš Halanda a Dominika Nestarcová, Andrea Štrbová - Barbora Tokošová, Ľubica Šipošová.

Stretnutia Kontinentálneho pohára sa hrajú na dve víťazstvá, za stavu 1:1 na zápasy nasleduje rozhodujúci tretí duel. V Badene sa predstaví po osem mužských aj ženských reprezentačných tímov, zloženie štvorčlenných skupín bude známe tesne pred štartom turnaja. Víťazi skupín preniknú priamo do semifinále, tímy na druhých a tretích priečkach čakajú stretnutia play-off o postup do semifinále. Zdolaní z týchto súbojov budú bojovať o poslednú piatu miestenku na finálový turnaj a tímy, ktoré skončia v skupinách štvrté, o konečné 7. miesto.

V Badene nebude chýbať aj viacero známych mien svetového beachvolejbalu. V mužskej kategórii budú hostiteľskú krajinu reprezentovať dvojice Ermacora, Pristauz a Seidl, Waller, predstavia sa aj Poliaci Kantor a Losiak, Švajčiari Heidrich a Gerson či Belgičania Koekelkoren a van Walle. Medzi ženami budú o postup na finálový turnaj bojovať za Rakúsko aj Schützenhöferová a Plesiutschnigová, za Taliansko Menegattiová a Orsi Tothová a za Nemecko aj beachvolejbalová legenda Ludwigová s talentovanou Müllerovou.

Slovenské tímy si účasť v II. fáze Kontinentálneho pohára vybojovali ešte v lete 2019 na turnajoch I. fázy v Gruzínsku (muži) a Írsku (ženy), zo súčasnej nominácie boli pri tom Štrbová a Šipošová. Ďalšími dejiskami turnajov druhej fázy KP sú turecký Izmir (A-skupina) a Madrid (B-skupina). Na finálovom turnaji v Holandsku bude o poslednú miestenku do Tokia pre "starý kontinent" bojovať po 16 mužských aj ženských reprezentácií.

Európsky Kontinentálny pohár v plážovom volejbale - II. fáza (6. - 9. mája) - C-skupina - Baden (Rak.):

MUŽI: Rakúsko, Poľsko, Belgicko, Švajčiarsko, Dánsko, Srbsko, SLOVENSKO, Francúzsko
nominácia SR: Marek Ludha, Tomáš Vojkovič / Matúš Šíma, Tomáš Halanda
tréner: Ondrej Hruboška

ŽENY: Taliansko, Nemecko, SLOVENSKO, Nórsko, Lotyšsko, Ukrajina, Rakúsko, Švédsko
nominácia SR: Dominika Nestarcová, Andrea Štrbová / Barbora Tokošová, Ľubica Šipošová
tréner: Vladimír Hauriška

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia výpočtovej techniky a športového materilálu    Errea    Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR