Na Beach Plaza Terasa v Košiciach triumfovali Šipošová s Behúnovou a Ihnát s Kollárom

30. 07. 2017 - Cibulová

Turnaj série majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale sa počas tohto víkendu odohral v metropole východného Slovenska. Svoju doterajšiu neporaziteľnosť na tejto sérii znovu potvrdili Ľubica Šipošová a Lucia Behúnová, pre ktoré je to už štvrté víťazstvo na „A“ turnajoch. Medzi mužmi sa víťazmi stali Jakub Ihnát a Michal Kollár, ktorí tak majú tohto sezónne double.

Organizátori košického turnaja pripravili v priebehu posledných štyroch dní beachvolejbalový maratón. Najskôr sa v pred obchodným centrom Galéria a v Beach Clube odohrali majstrovstvá Slovenska do 22 rokov a cez víkend najvyšší turnaj série mužov a žien. Obidva šampionáty boli zvládnuté vo veľkom štýle, za čo patrí vďaka mestskej časti Košice-ZápadVolejbalovému klubu Šaca. Atraktívne prostredie centrálneho ihriska postaveného na Beach Plaza Terasa prilákalo okrem väčšieho počtu divákov aj rekordný počet štartujúcich. V ženskej kategórii sa turnaja zúčastnilo 13 dvojíc a medzi mužmi dokonca až 20 dvojíc.

Prvý semifinálový zápas žien odohrali Ľubica Šipošová a Lucia Behúnová proti Jane Šimanicovej a Magdaléne Kováčikovej. Po vyrovnanom prvom sete, už v tom druhom Šipošová s Behúnovou potvrdili úlohu favoritiek a po výhre 2:0 postúpili do finále. V druhom semifinále sa o víťazkách rozhodovalo až v tajbrejku. Nastúpili v ňom Barbora Tokošová, Lesia Slezáková Silvia Poszmiková, Eva Eleková. Úspešnejšie boli „Záhoráčky“ Tokošová so Slezákovou keď zvíťazili 2:1.

V zápase o bronz sa takisto rozhodovalo až v treťom sete. Nakoniec viac síl mali Jana Šimanicová a Magdaléna Kováčiková, ktoré tak po dvoch druhých miestach v tomto ročníku pridali teraz tretie. Na štvrtej priečke sa umiestnili Silvia Poszmiková a Eva Eleková. Finále bolo celkom jasnou záležitosťou pre nasadené jednotky, Ľubicu Šipošovú a Luciu Behúnovú. Tie potvrdili svoju dominanciu a udržali si neporaziteľnosť na tohtoročnej tour. Zvíťazili 2:0 a získali už štvrtý triumf. Po turnajoch na bratislavskom Draždiaku, Nitre a Spišskej Novej Vsi mohli oslavovať víťazstvo aj v Košiciach. Strieborné medaile si odnášajú mladé hráčky Barbora Tokošová a Lesia Slezáková.

Prvé mužské semifinále môžeme nazvať súbojom majstrov SR. Nastúpili v ňom majstri z roku 2015 Jakub Ihnát a Michal Kollár proti vlaňajším víťazom Jánovi Namešanskému a Michalovi Hovorkovi. Po dramatickom prvom sete mal už ten druhý jednoznačnejší priebeh. Pričom obidva skončili v prospech dvojice Ihnát, Kollár. Napínavý bol aj druhý semifinálový zápas, stretli sa v ňom Oliver Čizmazia a Igor HorváthĽubošom Nemcom a Filipom Gavendom. Úspešnejší boli Nemec a Gavenda, keď vyhrali 2:0 a postúpili do finále. Zápas o tretie miesto bol najvyrovnanejším na celom turnaji, každý set skončil rozdielom dvoch bodov. Aktérmi tohto zápasu boli Čizmazia, Horváth a Namešanský, Hovorka. V tajbrejku boli nakoniec úspešnejší Ján Namešanský a Michal Hovorka. Aj finále sa rozhodovalo v troch setoch. Prvý set jednoznačne vyhrali Nemec s Gavendom, ale druhý a tretí už patrili Ihnátovi s Kollárom. Víťazmi na Beach Plaza Terasa sa tak stali Jakub Ihnát a Michal Kollár, ktorí po výhre na turnaji v Nitre získali svoj druhý tohto sezónny triumf. Druhé miesto po výborných výkonoch na tomto turnaji obsadili Ľuboš Nemec a Filip Gavenda.

Okrem skvelých športových zážitkov sme mali na tomto podujatí česť vidieť naposledy v akcii aj dlhoročného rozhodcu plážového volejbalu Pavla Naďa, ktorý si naposledy odpískal zápas finále žien.

Organizačný tím Dominika BérešaMiroslava Andrássyho zvládol organizáciu obidvoch beachvolejbalových podujatí vynikajúco. Vďaka patrí starostovi mestskej časti Košice-Západ a Volejbalovému klubu Šaca. Podujatie sa konalo pod záštitou primátora Košíc a za podpory partnerov:  OC Galéria, Beach club Košice, Bystrina, Atak, Rasax, Eurovia, Moris Slovakia, Eltodo, Mesto Košice, Sťahovanie a autodoprava Flashtrans, Doprastav, Tipos, Parfems.sk, Nutrimax,  QCO, 3F mikrochirurgia oka, B2B rent, Benzema,

Výsledky z turnaja nájdete tu: VÝSLEDKY