Myjava (s novou posilou) umlčala Košice, Prievidza zakopla s Ľubovňou, plné zásahy Prešova a Komárna

29. 11. 2015 - SVF + kluby

Volejbalový supervíkend zakončili v nedeľu zápasy 12. kola extraligy mužov, v ktorých nebola núdza o prekvapenia. O najväčšie sa postarali hráči Myjavy, ktorí s bývalým reprezentačným liberom Ľubošom Ochodnickým vyhrali v Košiciach 3:0. Ôsmimi blokmi sa blysol Jozef Piovarči. Prievidzu už bez legionárov Savia a Górského zaskočila doma Stará Ľubovňa a vyhrala tam 3:2. Šesťbodový víkend potvrdil Prešov, ktorý vyhral vo Svidníku 3:0, ako aj Komárno, ktoré bez problémov zdolalo doma mladíkov z Trenčína.

Tabuľka, štatistika a viac tu...

Volejbalová extraliga mužov - 12. kolo:

Agroekofarma Slávia Svidník - VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-22, -15, -20) - štatistika
Zápas trval 78 minút, rozhodovali I. Porvazník, P. Tiňo.
Svidníka: Mikula 9, Ščerba 5, Labik 3, Lamanec 5, J. Hriňák 0, Skasko 8, libero Vitko (Kuchárik 10, Majcher, Soták 1, Goban 3). Tréner: P. Tholt.
Prešova: Lux 10, Feňo, M. Sopko st. 9, Macko 8, Červeň 9, Digaňa 7, libero T. Lampart (Peleščák 3, Mikovčík 2, Rajduga 3). Tréner: Ľ. Šalata.

Rozbehnutý Prešov sa nezastavil ani pod Duklou. Majster vyhral 3:0 s tým, že domáci mu cestu za víťazstvom znepríjemnili iba v úvode tretieho setu. Prešovčania diktovali scenár stretnutia od úvodných výmen. V prvom sete viedli komfortne 22:16, na čo domáci tréner Peter Tholt reagoval dvomi striedaniami. Hoci jeho zverenci stiahli na rozdiel dvoch bodov, set zachrániť nedokázali. Druhé dejstvo odštartovali hostia podaním Sopka, pričom prvú loptu dovolili získať Slávii až za stavu 8:0. Svidník sa už do hry príliš nedostal, no na začiatku tretieho setu sa za stavu 10:5 zdalo, že by jeho hráči mohli dvihnúť hlavy. Nakoniec bol opak pravdou, pretože Prešov drámu nepripustil.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "S priebehom zápasu nie som, samozrejme, spokojný, pretože do stretnutia sme išli s tým, že budeme hrať bojovne a s rizikom, no dostali sme sa do útlmu. Na to, aby sme sa z neho dostali nám chýbal kolektívny duch."

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "V prvom rade som rád, že máme tento víkend úspešne, so šiestimi bodmi na konte, za sebou. V obidvoch stretnutiach sme podali veľmi dobré výkony a ani vo Svidníku sme neponechali nič na náhodu, preto sme nastúpili v najsilnejšom zložení. Hoci v priebehu zápasu sa dostali na ihrisko aj striedajúci hráči, ktorý zápas trošku zdramatizovali, boli sme jednoznačne lepším tímom. Ušiel nám iba úvod tretieho setu, kedy sme tri situácie v poli nevyriešili správne, no potom sme prepli na vyššie obrátky a tento súboj sme pohodlne doviedli do víťazného konca."

VK Prievidza - VKM Stará Ľubovňa 2:3 (16, -23, -21, 23, -10) - štatistika
Zápas trval 114 minút, rozhodovali: F. Tiršel a D. Daruľa, 330 divákov.
Prievidza: Kudra 1, Pavelka 15, Šimko 7, M. Hukel 23, Slubowski 18, Rodriguez 10, libero Hraňo (Kašša 3, Michalec 0). Tréner: J. Vlk.
S. Ľubovňa: Matušovský 8, S. Lampart 3, Malachovský 23, Faron 11, Šoltys 11, Németh 9, liberá M. Senko a Bednarčík (Buvalič 6, Folvarčík 0). Tréner: J. Senko.

V Prievidzi sa hral už tradične päťsetový zápas. Domáci nastúpili už bez legionárov Valeria Savia a Daniela Górskeho, ktorí ukončili svoje pôsobenie v Prievidzi. Na post nahrávača tak nastúpil kadet Martin Kudra a doviedol svoj tím k výhre v prvom sete. Postupne sa jeho neskúsenosť prejavovala, ale hlavne hostia výrazne pridali a nasledujúce dva sety po boji vyhrali. Oživenie priniesol do hry asistent trénera Vlka Roman Kašša, ktorý nahradil mladého nahrávača a Prievidza sa dostala výhrou v štvrtom sete do zápasu. Posledný set od polovice prevzali bojovnejší hostia a set aj zápas vyhrali.

Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: "Nastúpili sme s mladým Kudrom, myslím, že odviedol to čo som očakával. Lubovňa sa aj vďaka sporným rozhodnutiam naštartovala a svoj výkon vygradovala vynikajúcou hrou, na čo sme my nedokázali odpovedať. Niekoľkými netaktickými rozhodnutiami sme sa obrali o víťazstvo."

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: "Mali sme strašnú chuť vyhrať. V prvom sete sme pokazili veľa prihrávok a nevedeli sa trafiť do podania. Dnes rozhodovali aj iné okolnosti, nie hráči, ale piaty set, to je vabank. Tam vyhrala naša disciplína a domáci robili viac chýb. Napokon sme zaslúžene vyhrali."

Spartak UJS VKP Komárno - COP Trenčín 3:0 (17, 19, 17) - štatistika
Zápas trval 61 minút, rozhodovali: M. Pivarček a I. Schimpl
Komárno: Hollý 4, Hrušík 14, Tarabus 8, Horník 14, Kišš 4, Hinduliak 9, libero T. Patúc (Rehák 2, Nociar 0, Demčák 1). Tréner: D. Oravec.
Trenčín: Firkaľ 5, Horváth 3, Jančura 1, M. Petráš 11, Kováč 10, J. Petráš 0, libero Kyšeľa (J. Mikula 2). Tréner: I. Hiadlovský.

Komárno začalo podľa očakávania náporom a už v úvodnom sete si rýchlo vypracovalo náskok 8:2. Ten domáci postupne zvyšovali a v ďalšom priebehu neustále zvyšovali stav až na 16:6 a neskôr si desaťbodové vedenie udržovali až do stavu 22:12. Potom už Komárnu stačilo si dostatočný náskok udržať a bez problémov uhrať set vo svoj prospech, keď využili svoj štvrtý setbal. V druhom sete sa osmelili aj hostia, ktorí viedli ešte 8:7, no po technickom oddychovom čase bolo už 12:9 pre domácich. Mierny náskok si zverenci Daniela Oravca držali, viedli aj 16:10 a 20:16 a napokon sa potvrdili papierové predpoklady aj v tomto sete. Tretí set bol na pohľad najvyrovnanejší. Domáci síce viedli 4:1, ale Trenčín znížil na 4:3 a neskôr bolo aj 8:7. Komárno potom zvýšilo na 12:7, ale bojovní hostia upravili na 16:13. Komárno napokon zápas dotiahlo do víťazného konca bez oddychového času, keď zvládlo koncovku aj tretieho setu a pripísalo si povinné tri body a zároveň aj úspešný víkend.

Trenčiansky smečiar Michal Petráš útočí proti trojbloku Komárna. Komárno zdolalo Trenčín 3:0. FOTO: Peter Rigó

Daniel Oravec, tréner Komárna: "Povinné víťazstvo za tri body zostalo doma, bol to pokojný a kľudný zápas, ktorý sme zvládli po ťažkej ceste zo Starej Ľubovne, odkiaľ sme sa vrátili až o pol štvrtej ráno v zlom počasí. Chlapci hrali dnes koncentrovane a nedovolili súperovi sa dostať do hry kvalitným podaním, servisom a hry v poli a na sieti. Teší nás, že sme sa dostali už na druhé miesto v tabuľke. Teraz sa musíme dobre pripraviť na najbližší zápas v Prešove, kde sa ukáže, kde sa momentálne výkonnostne nachádzame."

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Súperovi gratulujem k víťazstvu, myslím si, že favorit bol jasný počas celého zápasu. Každopádne ma mrzí, že sme sa nedostali do hry. Komárno totiž kvalitne podávalo a od toho sa potom odvíjal celý zápas. Ťažko sme sa dostávali do útoku a bolo to málo efektívne, čiže najviac nám chýbala v dueli kvalitnejšia ofenzíva."

VK KDS Šport Košice - TJ Spartak Myjava 0:3 (-25, -32, -15) - štatistika
Zápas trval 94 minút, rozhodovali: P. Höger a J. Niklová
Košice: Kasperkevič 2, Hudák 8, Kríž 10, Sarnecki 16, Javorčík 10, Bališin 5, liberá Barlík a Haky (Maroš Sopko 1, Jakubov 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Myjava: Durec 4, Hauer 1, Pokopec 7, Piovarči 15, Katona 22, Mračko 13, libero Ochodnický (Vydarený 0, Müller 0, Leškanič 6, Konc 0). Tréner: M. Pipa.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Myjava si víťazstvo zaslúžila."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Zápas ako na hojdačke, prvé dva sety sme sa nezlomili za výrazne nepriaznivých stavov. Tretí set bol už v našej réžii. Môžem pochváliť kolektívny výkon celého družstva, pretože všetci hráči pomohli."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #