Myjava obsadila v extralige konečné piate miesto, Svidník šieste

17. 04. 2015 - SVF + Spartak Myjava

Volejbalisti TJ Spartak Myjava obsadili v extraligovom ročníku 2014/2015 konečné piate miesto. V prvom zápase síce prehrali s VK Slávia Svidník 1:3, ale v piatok vyhrali na domácej palubovke 3:0 a v zlatom sete 15:4. Hralo sa na dva zápasy. Oba tímy si oproti minulej sezóne pohoršili, Myjava získala bronz a Svdník stiebro.

Extraliga mužov - o 5. miesto (odveta):
TJ Spartak Myjava - VK Slávia Svidník 3:0 (23, 19, 20), zlatý set 15:4
štatistika
81 minút, rozhodovali: Kováč, Tiršel, 120 divákov
/prvý zápas 1:3, Myjava skončila piata, Svidník šiesty/

Domáci dnes boli lepší vo všetkých herných činostiach a zaslúžene vyhrali. Len prvý set bol zo strany Myjavčanov nervózny, ale keď ho v koncovke domáci zvládli, o ich víťazstve nebolo pochýb. Zlatý set domáci začali skvelo, viedli 7:0 a s prehľadom do doviedli do úspešného konca.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Sme veľmi radí, za 5. miesto. Svidník dnes bojoval a nič nám nedal zadarmo, ale mali sme dnes veľkú túžbu odčiniť prehru zo Svidníka. To sa nám aj podarilo. Boli sme dnes jednoznačne lepší."