Muži VKP v domácej premiére v Stredoeurópskej lige nestačili na Maribor

13. 10. 2021 - SVF + VKP Bratislava

Bratislavskí "policajti" majú po troch kolách na konte výhru a dve prehry. FOTO: VKP/Michal Špánik

Volejbalisti VKP Bratislava vo svojom prvom domácom zápase v Stredoeurópskej lige neuspeli. "Policajti" v stredu v rámci 3. kola základnej časti nestačili na slovinského šampióna OK Merkur Maribor, ktorému podľahli 1:3 (-20, -23, 23, -12). Domáci po dvoch prehratých setoch v tretej časti otočili z 12:17 na 25:23, vo štvrtom sete však favorizovaní hostia jednoznačne dominovali a tajbrejk nepripustili.

Budúci týždeň si obaja slovenskí zástupcovia v súťaži pod hlavičkou zóny MEVZA zmerajú doma sily s ďalším slovinským účastníkom ACH Volley Ľubľana - VKP (bilancia 1-2) ho privíta v utorok 19. 10., TJ Spartak Myjava (bilancia 0-2) o deň neskôr (20. 10.).

Stredoeurópska liga mužov - základná časť - 3. kolo - streda:

VKP BRATISLAVA - OK MERKUR MARIBOR (Slovin.) 1:3 (-20, -23, 23, -12)
Rozhodovali: Adler a Jámbor (obaja Maď.)

VKP: Yacoubou 13, Prešinský 2, Vančo 4, Trubač 18, Tarabus 4, Zaťko 1, libero Kurej (Billich 1, Malina 0, Jurík 0, Kostoláni 13, Pavličko 0, Červenák 0). Tréner: M. Kalný.
Maribor: Planinšič 2, Donik 21, Kržič 4, Ikhbayri 21, Kovačevič 11, Pavlovič 6, libero Košenina (Kovačič 1, A. Adžovič 0, Bračko 0, S. Adžovič 0). Tréner: S. Škorc.

Matúš Kalný, tréner VKP: "Škoda, že po troch dobrých setoch sme zaspali úvod štvrtého setu. Podali sme dobrý výkon, na ktorom môžeme stavať v ďalších zápasoch."

Ľuboš Kostoláni, univerzál VKP: "V zápase dostali šancu aj ďalší hráči. Oba tímy dnes spravili veľa chýb, v treťom sete sa nám podarilo zlepšiť hru, ale vo štvrtom sme opäť viac chybovali a už bolo náročné vrátiť sa do hry."