Mošovce ožili mládežníckym volejbalom

09. 09. 2021 - SVF, Jozef Mihalco

Športovo – rekreačné zariadenie Drienok, ktoré sa nachádza na okraji malebnej dedinky Mošovce, privítalo počas prvého septembrového víkendu volejbalové družstvá z celého Slovenska. V uzavretom priestrannom areáli Drienok počas dvoch slnečných dní zvádzali volejbalové súboje o Pohár mládeže družstvá od Bratislavy až po Svidník.

Turnaj v Mošovciach bol záverečným podujatím série troch turnajov na antuke (tráve) v rôznych vekových kategóriách. V Mošovciach predviedli svoje volejbalové majstrovstvá dievčatá s dátumom narodenia 1. 1. 2007 a mladšie a chlapci 1. 1. 2006 a mladší. V sobotu ráno, v deň príchodu družstiev, bolo v areáli Drienok pripravených 7 antukových dvorcov, štyri pre dievčatá a tri pre chlapcov.

O jedenástej hodine hlavný rozhodca Fedor Hnát v spolupráci so svojimi kolegami spustil zápasy na všetkých ihriskách. Počas sobotňajšieho prvého hracieho dňa odohrali družstvá celkovo 21 zápasov v dvoch skupinách. Posledné zápasy slnečného dňa sa skončili pred pol siedmou a už o pár minút bolo pred chatkami živo a dievčatá spoločne s chlapcami odbíjali loptu a spoločne sa zabávali.

Chladné nedeľné ráno v spoločnosti ranných slnečných lúčov vítali účastníkov turnaja na antukových dvorcoch. Druhý hrací deň dievčatá a chlapci bojovali o konečné umiestnenie. Súboje boli veľmi vyrovnané a vzájomné povzbudzovanie družstiev a prítomných rodičov sa nieslo areálom Drienok v diaľ. V kategórii dievčat o víťazovi turnaja rozhodli až posledné zápasy.

Najlepšie turnaj zvládli dievčatá z Liptovského Hrádku a po konečnom prerátaní výsledkov sa stali držiteľkami Pohára mládeže v kategórii U15. V súťaži chlapcov počas celého turnaja nenašli chlapci z VKM Stará Ľubovňa žiadneho premožiteľa a tak sa zaslúžene stali držiteľmi Pohára mládeže pre rok 2021. Ceny najlepším družstvám odovzdávali členovia Správnej Rady Slovenskej volejbalovej federácie pani Alena Bieliková a pán Štefan Hank. Záverom by sme chceli vyjadriť poďakovanie ŠRZ Drienok, ktoré perfektne zvládlo technické zabezpečenie turnaja, rozhodcom, organizátorom a v neposlednej rade deťom, učiteľom a rodičom, ktorí prispeli k perfektnému turnaju.

Konečné poradie družstiev
Chlapci U16
1. VKM Stará Ľubovňa
2. VKP Bratislava
3. TJ Slávia Svidník
4. MŠK Púchov
5. VK Nové Mesto nad Váhom
6. VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš
7. ŠVK Banská Bystrica

Kompletné výsledky TU

Dievčatá U15
1. ŠKM Liptovský Hrádok
2. ŠK Komenského Svidník
3. VK Nové Mesto nad Váhom
4. Palas VK Levice
5. MŠK Žiar nad Hronom
6. VK Studienka
7. ŠVK Pezinok
8. ŠK ELBA Prešov

Kompletné výsledky TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #