Miestenka na OH do Tokia pre Francúzov, domáci Nemci v smútku

10. 01. 2020 - SVF

Nemci v rozhodujúcom súboji v Berlíne nezískali ani set. FOTO: CEV

V Berlíne v piatok večer vyvrcholila európska časť kontinentálnej kvalifikácie mužov (5. - 10. januára) o postup na volejbalový turnaj tohtoročných olympijských hier do japonského Tokia. Poslednú európsku miestenku pod päť kruhov si napokon vybojovali Francúzi, ktorí vo finále zvíťazili nad domácimi Nemcami 3:0 (20, 20, 23).

Rusi, Poliaci a Taliani si vybojovali postup už v augustovej interkontinentálnej kvalifikácii, na turnaji v Berlíne sa predstavilo ďalších osem najlepších z európskeho rebríčka. Slovensko na turnaji zastupovali rozhodca Igor Porvazník a člen jury Ľubor Halanda, viceprezident CEV.

EURÓPSKA KVALIFIKÁCIA OH 2020 - MUŽI - BERLÍN (NEM.)

FINÁLE

Francúzsko - Nemecko 3:0 (20, 20, 23)
FRA:
N'Gapeth 12, Le Goff 11, Patry 14, Louati 6, Chinenyeze 10, Brizard 0, libero Grebennikov (Lyneel 0, K. Tillie 0). Tréner: L. Tillie.
GER:
Böhme 5, Grozer 20, Fromm 5, Krick 4, Kampa 2, Kaliberda 5, libero Steuerwald (Schott 0, Reichert 0, Karlitzek 0, Brehme 1). Tréner: A. Giani.

FOTO: CEV

SEMIFINÁLE

Slovinsko - Francúzsko 2:3 (13, 22, -14, -21, -9)
SLO: Urnaut 14, Pajenk 7, T. Štern 20, Čebulj 13, Kozamernik 6, Vinčič 3, libero J. Kovačič (Ž. Štern 0, G. Ropret 0, Možič 0, Gasparini 3). Tréner: A. Giuliani.
FRA: N'Gapeth 18, Le Goff 11, Patry 22, K. Tillie 2, Chinenyeze 8, Toniutti 0, libero Grebennikov (Brizard 7, Louati 11, Lyneel 0). Tréner: L. Tillie.

Bulharsko - Nemecko 1:3 (-20, -23, 20, -23)
BUL: Josifov 14, C. Sokolov 18, Skrimov 1, Grozdanov 2, Seganov 2, Atanasov 8, libero Salparov (N. Penčev 0, Dimitrov 0, Gocev 3, R. Penčev 10, Černokožev 2). Tréner: S. Prandi.
GER: Böhme 9, Grozer 17, Fromm 14, Krick 9, Kampa 4, Kaliberda 15, liberá Steuerwald a Zenger (Schott 1, Reichert 0, Karlitzek 1, Zimmermann 0). Tréner: A. Giani.

ZÁKLADNÉ SKUPINY

A-SKUPINA:

Slovinsko - Belgicko 3:0 (23, 26, 20) - druhý rozhodca Igor Porvazník
SLO: Pajenk 5, T. Štern 20, Čebulj 9, Kozamernik 6, Vinčič 1, Urnaut 10, libero J. Kovačič (Štalekar 0). Tréner: A. Giuliani.
BEL: Deroo 17, Van De Velde 2, Cox 19, Rousseaux 9, Verhees 3, D'Hulst 0, liberá Stuer a Ribbens (Grobelny 0, Valkiers 0, Klinkenberg 0, D'Heer 1). Tréner: D. Baeyens.

Česko - Nemecko 0:3 (-19, -22, -20)
CZE: Vašina 13, Zajíček 3, Indra 13, Galabov 12, Mach 5, Janouch 1, libero Moník (Michálek 0, Polák 0, Šulista 0). Tréner: M. Nekola.
GER: Krick 9, Kampa 1, Kaliberda 12, Brehme 2, Grozer 21, Fromm 16, libero Steuerwald (Schott 0, Reichert 0, Böhme 3, Karlitzek 0). Tréner: A. Giani.

Belgicko - Nemecko 0:3 (-18, -23, -24)
BEL: D'Hulst 2, Deroo 19, Van De Velde 6, Cox 5, Rousseaux 2, Verhees 1, liberá Ribbens a Stuer (Grobelny 0, Klinkenberg 2, D'Heer 0, Tuerlinckx 2). Tréner: D. Baeyens.
GER: Kampa 1, Kaliberda 10, Böhme 13, Grozer 22, Fromm 10, Krick 8, liberá Steuerwald a Zenger (Schott 0, Reichert 0, Karlitzek 0, Hirsch 1). Tréner: A. Giani.

Belgicko - Česko 3:2 (-21, 26, 20, -22, 17) - prvý rozhodca Igor Porvazník
BEL: Rousseaux 12, Van De Velde 10, Valkiers 0, Grobelny 5, D'Heer 12, Cox 41, libero Stuer (Klinkenberg 11, Thys 0). Tréner: D. Baeyens.
CZE: Vašina 16, Zajíček 8, Indra 28, Galabov 23, Mach 3, Janouch 3, libero Moník (Polák 4, Michálek 0, Janků 0). Tréner: M. Nekola.

Nemecko - Slovinsko 2:3 (32, -20, 19, -21, -12)
GER: Brehme 10, Hirsch 18, Fromm 8, Krick 1, Kampa 1, Schott 14, liberá Steuerwald a Zenger (Reichert 11, Karlitzek 12, Böhme 5, Zimmermann 1). Tréner: A. Giani.
SLO: Čebulj 25, Kozamernik 4, Vinčič 4, Urnaut 14, Pajenk 15, T. Štern 20, libero J. Kovačič (Gasparini 1, Ž. Štern 0, G. Ropret 1, Štalekar 1). Tréner: A. Giuliani.

Slovinsko - Česko 3:1 (12, 26, -19, 26)
SLO: Čebulj 4, Kozamernik 15, G. Ropret 1, Urnaut 10, Pajenk 2, T. Štern 13, liberá J. Kovačič a Klobučar (Štalekar 4, Ž. Štern 8, Gasparini 8, Vinčič 0, Videčnik 0, Možič 12). Tréner: A. Giuliani.
CZE: Janouch 3, Vašina 0, Zajíček 9, Indra 19, Galabov 2, Polák 1, libero Pfeffer (Šulista 11, Bartůněk 0, Michálek 9, Janků 0, Mach 0, Patočka 9). Tréner: M. Nekola.

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Slovinsko 3-0 9:3 8 b. - postup do semifinále
2. Nemecko 2-1 8:3 7 b. - postup do semifinále
3. Belgicko 1-2 3:8 2 b.
4. Česko 0-3 3:9 1 b.

B-SKUPINA:

Francúzsko - Srbsko 3:0 (21, 21, 22)
FRA: N'Gapeth 14, Le Goff 6, Patry 22, K. Tillie 2, Chinenyeze 4, Toniutti 0, libero Grebennikov (Lyneel 0, Brizard 2, Louati 7). Tréner: L. Tillie.
SRB: U. Kovačevič 8, Lisinac 7, Atanasijevič 12, N. Petrič 14, Podraščanin 5, N. Jovovič 2, liberá Pekovič a Majstorovič (Krsmanovič 0, Ivovič 0, Mitič 0, Vučičevič 0). Tréner: S. Kovač.

Holandsko - Srbsko 0:3 (-18, -18, -17)
NED: Maan 3, Plak 9, Abdel-Aziz 7, Ter Horst 12, Parkinson 1, Keemink 0, libero Dronkers (Van Solkema 0, Ter Maat 0, Andringa 0, Van Garderen 3). Tréner: R. Piazza.
SRB: U. Kovačevič 13, Lisinac 6, Atanasijevič 9, N. Petrič 15, Podraščanin 2, N. Jovovič 4, liberá Pekovič a Majstorovič (Krsmanovič 3, Mitič 0, Luburič 2, M. Stankovič 0). Tréner: S. Kovač.

Bulharsko - Francúzsko 3:2 (23, -17, 22, -19, 8)
BUL: Gocev 3, C. Sokolov 23, Skrimov 6, Josifov 12, Seganov 5, R. Penčev 5, liberá Salparov a Karakašev (Atanasov 15, Černokožev 1, N. Penčev 2, Grozdanov 5). Tréner: S. Prandi.
FRA: N'Gapeth 17, Le Goff 6, Patry 20, K. Tillie 5, Chinenyeze 13, Toniutti 4, libero Grebennikov (Brizard 4, Louati 3, Lyneel 0). Tréner: L. Tillie.

Bulharsko - Holandsko 3:0 (19, 16, 15)
BUL: Josifov 7, C. Sokolov 13, Skrimov 10, Todorov 3, Seganov 2, Atanasov 10, libero Salparov (N. Penčev 0, Grozdanov 4). Tréner: S. Prandi.
NED: Maan 1, Plak 4, Abdel-Aziz 15, Ter Horst 4, Parkinson 1, Keemink 0, libero Dronkers (Andringa 2, Van Garderen 2, Van Solkema 0, Van der Ent 1). Tréner: R. Piazza.

Srbsko - Bulharsko 2:3 (-21, 24, -22, 20, -13)
SRB: Lisinac 7, Atanasijevič 12, N. Petrič 17, Podraščanin 8, N. Jovovič 2, U. Kovačevič 14, liberá Pekovič a Majstorovič (Mitič 0, Luburič 7, Krsmanovič 6, Stankovič 4, Vučičevič 0). Tréner: S. Kovač.
BUL: Atanasov 6, Josifov 9, C. Sokolov 20, Skrimov 14, Grozdanov 5, Seganov 4, liberá Salparov a Karakašev (N. Penčev 6, Dimitrov 0, Gocev 2, R. Penčev 7, Černokožev 6, Todorov 2). Tréner: S. Prandi.

Francúzsko - Holandsko 2:3 (21, 20, -22, -19, -12) - druhý rozhodca Igor Porvazník
FRA: Chinenyeze 4, Toniutti 1, N'Gapeth 6, Le Goff 1, Patry 7, K. Tillie 4, liberá Grebennikov a Lyneel (Brizard 4, Louati 13, Le Roux 3, Winkelmuller 9, Bultor 9, Carle 8). Tréner: L. Tillie.
NED: Abdel-Aziz 16, Ter Horst 6, Parkinson 9, Keemink 3, Maan 3, Plak 11, liberá Dronkers a Gommans (Ter Maat 14, Andringa 3, Van Garderen 8). Tréner: R. Piazza.

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Bulharsko 3-0 9:4 7 b. - postup do semifinále
2. Francúzsko 1-2 7:6 5 b. - postup do semifinále
3. Srbsko 1-2 5:6 4 b.
4. Holandsko 1-2 3:8 2 b.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #