MEVZA a KME U16: Slovenky vyhrali nad Českom 3:1 a postúpili do finále

12. 01. 2019 - SVF

Slovenky nezastavili v Púchove ani rovesníčky z Česka. FOTO: SVF/Slavie Huba

Slovenské volejbalové reprezentantky do 16 rokov (roč. nar. 2004 a mladšie) postúpili na domácom turnaji MEVZA v Púchove (9. - 13. januára) do finále a budú tak bojovať o priamy postup na majstrovstvá Európy. Zverenkyne Mareka Maličkého zdolali v sobotu v sTC Aréne po výbornom výkone Česko 3:1 a v nedeľňajšom finále sa stretnú so Slovinskom (17.30). Turnaj je zonálnou I. fázou kvalifikácie o postup na júlové ME tejto vekovej kategórie do Talianska a Chorvátska.

Mladé Slovenky po troch víťazstvách v skupine nad Cyprom, Maďarskom a Rakúskom nastúpili na semifinále odhodlané zvíťaziť a vrátiť Češkám prehru z finále decembrového turnaja v Prahe. Prvý set síce získali české volejbalistky, ale v ďalšom priebehu domáce reprezentantky ťažili z kvalitného podania, obetavej hre v poli a obrovskej bojovnosti a tešili sa zo zaslúženého úspechu. V druhom semifinále vyhrali Slovinky nad Maďarskom 3:1.

Víťaz turnaja sa prebojuje priamo na záverečný turnaj ME do Talianska a Chorvátska (v termíne 13. - 21. júla), ďalší piati v konečnom poradí (Chorvátsko ako organizátor bude mimo poradia, pozn.) ešte dostanú príležitosť v záverečnej II. fáze kvalifikácie (25. - 28. apríla), z ktorej sa na ME prebojujú víťazi piatich štvorčlenných skupín. Na záverečnom turnaji ME sa predstaví 12 krajín.

Webová stránka turnaja s výsledkami, programom, tabuľkami a štatistikami TU.

Turnaj MEVZA a zonálna I. fáza kvalifikácie ME 2019 hráčok do 16 rokov - Púchov - sobota:

Semifinále (sTC Aréna):

Slovensko - Česko 3:1 (-20, 16, 22, 22)
Zápas trval 103 minút.
SR "16": Čilijaková 6, Hašková 19, Valentová 12, Boledovičová 7, Štermenská 10, A. Fričová 11, liberá Justhová a Pavlíková (Hvozdová 0, Pappová 1, Tamara Hrušecká 0). Tréner: M. Maličký.

Marek Maličký, tréner SR 16: "Výborne sme podávali, aj keď vstup do zápasu nebol podľa našich predstáv. Češky nám hneď ušli o pár bodov hlavne dobrým servisom a útočne nás takisto predčili. Pred koncovkou sme spravili pár nedorozumení a set sme nakoniec prehrali 20:25. Od druhého setu sa nám darilo zodpovednejšie plniť taktické pokyny aj na podaní, ale hlavne pri obrane na rýchlu hru, kde sme častokrát prinútili Češky k chybe a dokázali sme ich zatlačiť na podaní. Urobili sme všetko pre to, aby sme družstvo pripravili na semifinále a podarilo sa to, avšak ešte nie je koniec turnaja. Zajtra nás čaká ďalší krok, piaty v poradí. Ďakujeme fantastickému publiku za podporu zajtra vás opäť budeme potrebovať."

Patrícia Čilijaková, blokárka SR: "V prvom sete sme robili chyby, tým sme umožnili hrať súperovi jeho vlastnú hru. Po zvyšok zápasu sme boli dominantným tímom, zomkli sme sa a spoločnými silami a celkovou hrou sme dokázali doviezť zápas do víťazného konca. Veľmi nám pomohla taktická príprava od trénerov a tešíme sa na zajtrajšie finále."

Zuzana Justhová, libero SR: "V prvom sete sme sa rozbiehali, preto naša hra viac opatrná ako odvážna. V druhom sete sme zatlačili podaním, tým mal súper problém s prihrávkou a následne tvrdým útokom. V treťom sete sme na začiatku trochu poľavili, ale hneď v zápätí sme otočili skóre a dostali sa do vedenia. Dobojovali sme to do konca, v celom zápase vládla v hale výborná atmosféra."

Radka Hašková, univerzálka SR: "Dnešný zápas nám dal veľa hlavne po psychickej stránke. Boli sme dobre pripravené, za čo ďakujeme trénerovi Maličkému a celému realizačnému tímu, ktorý nám veril a my sme verili im. Tešíme sa z výhry, zaspávať sa nám bude s dobrým pocitom, ale naše myšlienky sa už budú sústrediť na zajtrajšie finále."

Slovinsko - Maďarsko 3:1 (9, 17, -20, 17)

o 5.-8. miesto (MŠH):
Chorvátsko - Cyprus 3:0 (14, 20, 12)
Rakúsko - Izrael 3:0 (17, 19, 11)

Ďalší program turnaja:

nedeľa 13. 1.:
Finále (sTC Aréna)
17.30 Slovensko - Slovinsko

o 3. miesto (sTC Aréna)
15.00 Česko - Maďarsko

o 5. miesto (MŠH)
17.00 Chorvátsko - Rakúsko

o 7. miesto (MŠH)
14.30 Cyprus - Izrael

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #