Majstrami Slovenska starších žiakov sa stal Svidník

22. 05. 2016 - Ján Petrus, VKM Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa privítala v dňoch 20. - 22. 05. 2016 účastníkov finálového turnaja majstrovstiev Slovenskej republiky vo volejbale žiakov. Turnaja sa zúčastnilo 8 tímov, ktoré hrali v dvoch skupinách. V skupine A štartovali VK Slávia Svidník, VKM Stará Ľubovňa, ŠVK Bílikova Bratislava a ŠVK Tatran Banská Bystrica. V skupine B si zmerali sily ŠK Gymnázium Humenné, VK Nové Mesto nad Váhom, VŠK Púchov a AVK Magnezit Revúca.

Suverénnym víťazom skupiny A sa stal Svidník, ktorý vyhral všetky zápasy a nestratil ani jediný set, druhé miesto a zároveň účasť v semifinále si vybojovala Stará Ľubovňa. V B skupine si najlepšie počínal tím z Humenného, ktorý tiež vyhral všetky zápasy a do semifinále z druhého miesta postúpila Revúca.

Semifinálové zápasy bez problémov vyhrali favoriti a adepti na majstrovský titul Svidník a Humenné. Tretie miesto a bronzové medaily získali domáci volejbalisti VKM Stará Ľubovňa, ktorí zdolali Revúcu v troch setoch. Z titulu majstra Slovenskej republiky sa tešili hráči družstva VK Slávia Svidník, ktoré ani vo finálovom zápase nestratilo set a po víťazstve 3:0 si odnáša pohár víťazov a zlaté medaily do Svidníka. Druhé miesto a strieborné medaily putujú zásluhou ŠK Gymnázium do Humenného.Hlasy trénerov:
Rastislav Paňko, tréner Svidníka: "Našou najväčšou zbraňou bola jednota v kolektíve, rozhodol kolektívny výkon. My sme nemali v tíme nejaké výrazné individuality, skôr to bolo v tom, že každý prispel svojou čiastkou k víťazstvu."

Ľubo Selecký, tréner Humenného: "Máme ťažké srdce na rozhodcov, myslím si, že na takých turnajoch by mali rozhodovať tí najlepší. Prvý set bol veľmi vyrovnaný a ten záver nechávam bez komentára. V druhom sme sa museli reštartovať a tretí bol opäť vyrovnaný. Súperovi gratulujem k víťazstvu."

Marek Kseňák, tréner Starej Ľubovne: "Chceli sme skončiť do 3. miesta a podarilo sa. Chlapci poctivo trénovali, makali. Na Svidník a Humenné ešte nemáme, ale o rok to bude zase lepšie. Dnes som videl na chlapcoch, že chcú, že si prišli po medailu. Rozhodujúcim hráčom zápasu Vančo, čo smečoval, zložil. Samozrejme máme veľkú radosť."

Výsledky o konečné umiestnenie:
Finále
VK Slávia Svidník - ŠK Gymnázium Humenné 3:0 (26, 10, 21)

o 3. miesto
AVK Magnezit Revúca - VKM Stará Ľubovňa 0:3 (-22, -14, -22)

o 5. miesto
ŠVK Bílikova Bratislava - VK Nové Mesto nad Váhom 2:3 (-19, 19, -25, 22, -13)

o 7. miesto
VŠK Púchov - ŠVK Tatran Banská Bystrica 3:0 (20, 19, 17)

Všetky výsledky nájdete na volleynet.sk

Najlepší hráči finálového turnaja M-SR starších žiakov:
Najlepší hráč: Samuel Paňko (Svidník)
Nahrávač: Samuel Paňko (Svidník)
Smečiar: Pavol Kurej (Humenné)
Blokár: Ján Jendrejčák (Stará Ľubovňa)
Libero: Radovan Vitko (Svidník)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #