Majstrami Slovenska do 22 rokov sa stali Murínová s Kapráľovou a Ihnát s Pokopcom

28. 07. 2017 - SVF, M. Cibulová, M. Andrássy

Najlepšie tímy M-SR do 22 rokov v Košiciach

V štvrtok sa v Košiciach pod záštitou primátora Košíc MUDr. Richard Rašiho, PhD., MPH začal druhý ročník majstrovstiev Slovenska do 22 rokov. Víťazkami ženského turnaja sa stali domáce hráčky Silvia Murínová a Katarína Kapráľová, ktoré už v tejto sezóne získali aj titul v kategórii do 20 rokov. U mužov minuloročnú výhru obhájili Jakub Ihnát a Patrik Pokopec, ktorí v júni na majstrovstvách Európy v tejto kategórii v rakúskom Badene získali 9. miesto.

Tohtoročný šampionát najstaršej mládežníckej kategórie sa konal vo veľkom štýle. Centrálne ihrisko bolo postavené pred obchodným centrom Galéria, konkrétne na Beach Plaza Terasa a vedľajšie kurty sa nachádzali v košickom Beach Clube. Na turnaji štartovalo 9 ženských a 12 mužských dvojíc. V piatok sa zápasy hrali už iba na kurte Beach Plaza Terasa, pred slušnou diváckou kulisou.

Prvé semifinále žien odohrali mládežnícke reprezentantky do 20 rokov Emma Erteltová a Ema Magdinová proti Natálii Blizmanovej a Zuzane Reginovej. Úspešnejšie boli Erteltová – Magdinová, keď zvíťazili 2:0 a následne postúpili do finále. V druhom semifinálovom zápase sa konfrontovali Ella Erteltová s Denisou Martákovou a aktuálne majsterky SR do 20 rokov Silvia Murínová a Katarína Kapráľová. Stretnutie bolo veľmi vyrovnané a o víťazovi sa rozhodovalo až v tajbrejku, v ktorom boli úspešnejšie Murínová – Kapráľová.

V zápase o bronz sa stretli reprezentantky do 18 rokov Ella Erteltová a Denisa Martáková s Natáliou Blizmanovou a Zuzanou Reginovou. Od začiatku to bol vyrovnaný súboj, pričom na konci prvého setu sa mladým, hráčkam podarilo odskočiť o pár bodov. Tento náskok si udržali až do konca a zvíťazili 21:18. Druhý set mal podobný priebeh. Erteltová s Martákovou celkovo zvíťazili 2:0 a získali premiérové tretie miesto v tejto kategórii. Na štvrtom mieste skončili Natália Blizmanová a Zuzana Reginová.

Vo finálovom zápase to bolo od začiatku nerozhodné, vo vedení sa striedali obidva tímy. Od druhej polovice setu však potvrdili úlohu favoritiek Silvia Murínová a Katarína Kapráľová, keď zatlačili na podaní a nerobili žiadne nevynútené chyby. Po vyhratom prvom sete sa dostali ešte do väčšej hernej pohody a s prehľadom získali aj druhý. Po minuloročnom bronze tak získali teraz zlato. Pre štvrté hráčky z MEVZA Youth Cupu v Slovinsku a titule v kategórii dvadsaťročných tento ďalší úspech korunovali v domácom prostredí. Druhú priečku obsadili reprezentantky do 20 rokov, pripravujúce sa na šampionát MEVZA v Brne a Majstrovstvá Európy v Taliansku Emma Erteltová a Ema Magdinová.

Ženské pódium

Medzi mužmi sa v prvom semifinále stretli obhajcovia titulu Jakub Ihnát, Patrik Pokopec proti úradujúcim Majstrom SR do 20 rokov Tomášovi Bamburovi a Marcelovi Grofikovi. Ihnát s Pokopcom ako nasadené jednotky potvrdili rolu favorita a zvíťazili 2:0. V druhom semifinále sa opäť rozhodlo v dvoch setoch a Tomáš Patúc s Matúšom Koncom vyhrali nad Martinom Jančurom a Filipom Gavendom. Zápas o 3.miesto lepšie zvládli Jančura, Gavenda (2:0).

Finálový duel bol vyrovnaný len v úvode prvého setu. Potom Ihnát s Pokopcom, ktorí na majstrovstvách Európy skončili na 9.mieste, vytvárali systematický nátlak na svojich súperov a po setoch 21:16, 21:11 obhájili titul z roku 2016. Strieborní skončili Matúš Konc a Tomáš Patúc.

Po organizačnej stránke bol turnaj vynikajúco zvládnutý, za čo patrí vďaka mestskej časti Košice-Západ a Volejbalovému klubu Šaca. Podujatie bolo organizované pod záštitou primátora Košíc MUDr. Richard Rašiho, PhD., MPH a Slovenskej volejbalovej federácie. Vďaka v neposlednom rade patrí starostovi mestskej časti Košice-Západ, OC Galéria a ostatným partnerom.

Kompletné výsledky turnaja nájdete TU

Mužské pódium

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #