Majster vyhral v Trenčíne 3:0, Myjava zdolala Prievidzu. Slávia EU nezaváhala u nováčika

26. 09. 2015 - SVF + kluby

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov začali sezónu, v ktorej obhajujú majstrovský titul, úspešne. Na palubovke mladíkov z COP Trenčín vyhrali zverenci trénera Ľuboslava Šalatu 3:0. Tri body si z vonku nesú aj volejbalisti Svidníka, ktorí vyhrali v Starej Ľubovni 3:0. Výhodu domáceho prostredia využila Myjava, ktorá zdolala obhajcu bronzu Prievidzu v troch setoch.

V extralige žien vyhral Kežmarok na palubovke COP Nitra až po päťsetovej bitke a Senica si poradila doma s Prešovom 3:0. Zápas nováčika s majstrom sa skončil podľa papierových prepokladov, Slávia EU Bratislava vyhrala na palubovke Zvolena 3:0.

Dnešný program extraligy mužov a žien

Extraliga mužov - 1. kolo (LIVESCORE):
SOBOTA

COP Trenčín - VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-15, -18, -20) - štatistika
68 min, rozhodovali: Malík a Vaško
Trenčín:
J. Kováč 5, Jančura 1, M. Petráš 11, Horváth 4, J. Petráš 11, Firkaľ 9, libero Kyšeľa (Kozák 2, Barták 1, J. Mikula 0). Tréner: I. Hiadlovský.
Prešov:
Halaj 2, Hudák 5, Macko 8, Rajduga 6, Drobňák 5, Červeň 2, liberá T. Lampart a Pavlinský (Peleščák 5, Lux 7, Mikovčík 2, Digaňa 7). Tréner: Ľ. Šalata.

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "V zápase sme predviedli taký herný výkon, ktorý som v podstate očakával. Silný, herne stabilizovaný súper na úrovni slovenského top volejbalu, verzus charakter našej hry, ktorý chceme hrať. Koncepcia hry, ktorá si vyžaduje ešte mnoho tréningového úsilia, aby sme aj takého súpera akým je Prešov dokázali poraziť. V našej hre sa vyskytli chyby, ktoré sa v tomto štádiu prípravy môjho tímu budú ešte určitý čas určite prejavovať. Každopádne v dnešnom zápase  zvíťazil komplexne lepší tím – gratulujem Prešovu k víťazstvu."

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: "Vzhľadom k tomu, že dme odohrali v tejto sezóne prvý zápas - pôsobili sme na ihrisku kompaktnejšie ako mladíci z Trenčína. Robili sme menej chýb a myslím si že sme boli lepším družstvom. V treťom sete sme mali určité výpadky v obrane, čo bolo aj zároveň zapríčinené dobrou hrou Trenčína. Koncovku tohto setu a zároveň aj zápasu sme si však ustrážili a dosiahli sme tak zaslúžené víťazstvo. Som rád, že sa mi podarilo splniť aj interný cieľ a to v tom, že do zápasu sa dostali všetci hráči. Sme radi že sme v Trenčíne vyhrali."

Fotky Braa Ulbricha z duelu 1. kola extraligy muov 2015/2016 COP Trenn - VK MIRAD PU Preov 0:3.

Posted by Slovenská volejbalová federácia on 26. september 2015

VKM Stará Ľubovňa - VK Slávia Svidník 0:3 (-25, -22, -19) - štatistika
79 min, rozhodovali: Čuňočka a A. Sluk
S. Ľubovňa: Faron 5, S. Lampart 2, Malachovský 11, Folvarčík 2, Šoltys 8, R. Németh 7, libero Bednarčík (Buvalič 1, Bednarčík 0). Tréner: J. Senko.
Svidník: J. Hriňák 1, M. Mikula 13, Labik 11, Kuchárik 7, Ščerba 4, Skasko 8, libero Vitko (S. Soták 0, Lamanec 6, Goban 2, Smolej 0, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.

Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci, v prvom sete viedli až do záveru setu o 3-4 body, koncovku lepšie zvládli hostia a ujali sa vedenia 1:0. Druhý set bol tiež vyrovnaný, záver si opäť naklonili Svidníčania a vyhrali aj 2. set. V treťom už dominovali hostia a zo Starej Ľubovne si odvážajú prvé 3 body.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „V prvom sete sme ich mali na lopate, hrali sme veľmi dobre, ale bohužiaľ nezvládli sme druhú fázu setu a tam sme robili dosť veľa osobných chýb. A to sa nemôže proti takému súperovi stať. Koncovky sú naša Achilova päta, musíme ich uhrávať, lebo inač sa ťažko vyhrávajú zápasy.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Bol to klasický prvý extraligový zápas. My sme začali veľmi nervózne, dlho nám trvalo, kým sme sa dostali do svojej hry. Víťazstvo 3:0 je veľmi dôležité a má svoju váhu."

Nov ronk extraligy sme odtartovali vastvomVKM Star ubova- Agroekofarma Slvia Svidnk 0:3...

Posted by VK SLÁVIA SVIDNÍK on 26. september 2015


TJ Spartak Myjava - VK Prievidza 3:0 (24, 21, 18) - štatistika
75 min, rozhodovali: Juráček a Kováč, 350 divákov
Myjava:
Hauer 3, Mračko 13, Piovarči 8, Leškanič 7, Katona 16, Durec 8, libero Vydarený (Pokopec 1, Konc 0). Tréner: M. Pipa.
Prievidza: Gorski 2, M. Hukel 10, Michalec 6, Slubowski 20, Savio 0, Šimko 6, libero Hraňo (Janušek 2). Tréner: J. Vlk.

Myjavskí volejbalisti odohrali veľmi dobrý zápas. Cez počiatočnú obojstrannú nervozitu sa hral slušný volejbal. Veľmi vyrovnaný prví set získali domáci aj vďaka striedajúcim hráčom 26:24. Od tohto okamžiku domáci kontrolovali  priebeh zápasu. V tretom sete Myjavčania za veľmi priaznivého stavu 12:7 povolili hosťom zdramatizovať stretnutie, ale umnou hrou si domáci prvé víťazstvo v extraligovej sezóne 2015/16 nenechali zobrať.

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Na zápas sme sa veľmi tešili. Po prípravnom období, ktoré prebehlo podľa našich predstáv, sme boli plní očakávania ako odštartujeme novú sezónu. Nevyhli sme sa hluchým miestam, ale celkovo som spokojný. V rozhodujúcich okamžikoch stretnutia sme boli istejší ako hostia. Veľmi dobrý výkon podal Vlado Katona."

Záber zo súboja Myjava - Prievidza. FOTO: TJ Spartak Myjava

Spartak UJS VKP Komárno mal voľno

VK Ekonóm SPU Nitra - VK KDS Šport Košice (sa bude hrať 25. októbra o 18.00)


Extraliga žien - 1. kolo (LIVESCORE):
SOBOTA
COP Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3 (-16, 22, 25, -16, -6) - štatistika
114 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Svorenčík
Nitra: Körmendyová 9, Kočišová 1, Šimková 20, Romancová 6, Šunderlíková 9, Veliká 13, libero Špaňková (Zimová 9, Sedláčková 1, Kupčiová 1, Vasková 2). Tréner: T. Štrajánek.
Kežmarok: Smák 1, Zátrochová 13, Kaplanová 4, Harčárová 14, Kurťaková 4, Becková 15, libero Jagodzinska (Jakušová 5, Labudová 14, Šurabová 0). Tréner: J. Bréda.

Tibor Štrajánek, tréner Nitry: "Bol to zápas priemernej úrovne, ktorý lepšie zvládli skúsenejšie hráčky z Kežmarku. Viedli sme 2:1 na sety, ale nedokázali sme reagovať na zmenu rytmu hry súpera, ktorý zrýchlil hlavne útočnú hru na sieti, na čo sme nedokázali reagovať. Teší ma, že sme dokázali otočiť nepriaznivý stav v 3. sete, ale ešte stále máme veľké výkyvy vo výkonnosti a v udržaní koncentrácie v priebehu setu. Počas celého zápasu sa striedali dobré momenty s horšími, dúfam, že tie horšie momenty nám ukázali rezervy, ktoré budeme počas sezóny postupne odstraňovať."

Ľubomír Bréda, asistent Kežmarku: "Prvý zápas sezóny, škoda najmä tretieho setu, keď sme viedli o 5 bodov a v koncovke sme to prehrali. Tým pádom sme museli zabojovať v 4. a 5. sete o víťazstvo, čo sa napokon podarilo. Vezieme si domov výhru a budeme pracovať ďalej na zlepšení hry."

SVK DDK-LED Senica - Dobré zo Slovenska - Prešov 3:0 (22, 20, 21)
64 min, rozhodovali: Pivarček a Szász

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Máme novozložený tím, ktorý sme skladali až do minulého týždňa. Na to, ako sme málo stihli spolu trénovať, to bolo celké dobré. Nebol to síce pekný volejbal, ale dievčatá v dôležitých momentoch hrali disciplinovane a tri body berieme."

Miroslav Andrássy, tréner Prešova:
"Napriek prehre sme podali sympatický výkon. Prejavilo sa, že sme spolu krátko. Senica vyhrala zaslúžene, ale mala aj viac šťastia."

TJ Slávia TU Zvolen - VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-14, -17, -17) - štatistika
65 min, rozhodovali: Niklová a Andrejčák, 350 divákov.
Zvolen:
Poláčiková 6, Sásiková 3, Osvaldová 5, Tužinská 5, Nociarová 1, Boháčiková 3, liberá Trnavská a Hríbiková (Danková 0, Tomašeková 0, Fekiačová 1, Hešková 0). Tréner: M. Rašner.
Slávia: Koseková 3, Mikšíková 18, Candráková 4, Reháková 14, Fričová 6, Szabóová 10, liberá Sikelová a Doležajová (Šepeľová 0, Hudecová 3, Balberčáková 0, Zamecová 0). Tréner: M. Hančík.

Do historicky prvej sezóny v extralige žien nás privítalo plné hľadisko, nechýbal divácky sektor hostí, ktorý vytvrvalo povzbudzoval svojich. Zápas sa začal podaním súpera a ten to využil v podobe piatich bodov. Na náš prvý bod sme sa poriadne nadreli, ruky nám zväzovala nervozita a nepresnosti. Trochu sme sa otriasli, pridali eso z rúk našej nahrávačky. Následne sme však sériou vážnych chýb na príjme a malou efektivitou na útoku dostali nepríjemnú šnúru bodov z čoho sme sa už nedostali do konca setu. Družstvo z Bratislavy bolo naopak na sieti maximálne efektívne, dokázalo si solídne odprihrávať a predčilo nás obranou v poli. Do druhého setu sme nastúpili s cieľom rozviazať si trochu ruky, spomaliť a nepodľahnúť búrlivej atmosfére. Začiatok nám vyšiel veľmi dobre, bola to asi naša najlepšia pasáž stretnutia. Bohužiaľ prišli chyby prameniace z nervozity, následne zranenie kapitánky. Nedokázali sme odprihrávať, následne odsmečovať a ani ubrániť súpera. Navyše sme mu ponúkli množstvo bodov dotykom pásky siete na bloku. V treťom sete sme už pôsobili odovzdane, vzpruhu priniesla nová nahrávačka, čím sme na konci odvrátili výraznejšiu prehru. Hrali sme proti majstrovi a vieme, že musíme zabrať po všetkých stránkach pre lepšie výsledky. Určite nás príďte povzbudiť nabudúce proti Kežmarku v ktorom sa predstaví viacnásobná najlepšia volejbalistka Slovenska Monika Smák.

Martin Rašner, tréner Zvolena: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Pre nás tento zápas znamenal odbitie si extraligovej premiéry. Súper bol vo všetkych činnostiach lepší a zaslúžene vyhral."

Martin Hančík, tréner Slávie EU: "V prvom rade gratulujem dievčatám k prvému víťazstvu v tomto ročníku extraligy. Aj keď sme hrali u nováčika, nebol to jednoduchý zápas. Ambiciózny súper, vystužený skúsenými hráčkami, pred dobrým obecenstvom hral organizovane a bojovne. My sme sa veľakrát trápili s vlastnými chybami. Sklamal ma hlavne výkon na začiatku druhého setu, kde sme hrali nezodpovedne a museli sme doťahovať náskok súpera. Aj preto som rád za víťazstvo 3:0."

Hralo sa vo štvrtok:
1. Bratislavský volejbalový klub - VTC Pezinok 3:0 (20, 16, 20)

Volley project UKF Nitra mal voľno

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #