Majster vyhral u nováčika 3:0. Extraligové návraty Bartíka a Ogurčáka

11. 10. 2017 - SVF + kluby

Nitra na palubovke nováčika nezaváhala. FOTO: M. Slávik, FB - Nitriansky šport obrazom

V stredajšej dohrávke 2. kola extraligy mužov vyhral úradujúci majster VKP Bystrina SPU Nitra na palubovke nováčika MVK Zvolen hladko 3:0 (16, 14, 18).

Nitra si štvrtým víťazstvom v sezóne upevnila vedúcu pozíciu v tabuľke, keď doposiaľ prehrala len jeden set. Zvolen je s dvomi víťazstvami a dvomi prehrami na priebežnom piatom mieste.

Bartík a Ogurčák v extralige po 14 rokoch

V drese domácich nastúpil prvýkrát bývalý reprezentačný univerzál Pavel Bartík, ktorý v zvolenskom klube pracuje od tejto sezóny ako v roli manažéra. Tridsaťšesťročný volejbalista nazbieral 6 bodov. Premiéru vo farbách Nitry si odkrútil ďalší skúsený volejbalista - František Ogurčák. O tri roky mladší smečiar slovenskej reprezentácie, ktorý prišiel o majstrovstvá Európy v Poľsku pre zranenia ramena, nastúpil v priebehu tretieho setu a získal jeden bod za úspešný útok. Bartík aj Ogurčák sa v slovenskej extralige predstavili prvýkrát od roku 2003. V drese Matadoru Púchov sa spoločne tešili z obhajoby majstrovského titulu a potom sa vybrali do zahraničia.

František Ogurčák (č. 6) a Pavel Bartík (č. 11) ako spoluhráči v drese Matadoru Púchov v roku 2003. FOTO: puchovskenoviny.sk

Extraliga mužov - dohrávka 2. kola:
MVK Zvolen - VKP Bystrina SPU Nitra 0:3 (-16, -14, -18)
Rozhodovali: Fiľo a Novotný, 150 divákov.
Zvolen: Dvořák 6, Podstupka 1, Herich 4, Kováčik 7, Bartík 6, Kučera 4, libero Hraňo (Bambura 0, Orolín 0, Michalec 0). Tréner: M. Vaško.
Nitra: Porubský 3, Wawrynczyk 10, Horník 4, Rehák 12, Menner 9, Kašper 0, liberá Jakubík a Malina (Mačuha 6, Gera 1, Ogurčák 1). Tréner: M. Vaško.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Peter Porubský

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Nitra bola jednoznačne lepšia na podaní a my sme mali veľký problém odstratovať. Vyvíjala obrovský tlak v útoku a výborne a organizovane hrala v obrane. Dnes sme dostali školenie, ale musíme sa z toho poučiť a ďalej na sebe pracovať."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Celý čas sme dobre stratovali, robili minimum chýb a to dnes na súpera stačilo."