Liga majstrov oživila spomienky na šampionát. S Ruskami sa nehrá každý deň, vraví Žernovič

25. 09. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Mária Žernovič v súboji s hviezdami moskovského Dinama. FOTO: CEV

Slovenská reprezentačná smečiarka Mária Žernovič (Kostelanská) si s Vasasom Budapešť nezopakuje minulosezónnu účasť v skupinovej fáze prestížnej Ligy majstrov. Maďarský zástupca v 1. kole kvalifikácie neprešiel cez protivníka zvučného mena - favorizovanému Dinamu Moskva v stredu v domácom prostredí podľahol 0:3 (-13, -23, -17). Po dohode medzi klubmi sa hralo len na jeden zápas bez odvety, Dinamo teda postúpilo do 2. kola, v ktorom bude bojovať o postup do skupiny s nemeckým Stuttgartom.

V nabitej základnej zostave Dinama nechýbali popri hviezdnej brazílskej smečiarke Natálii Pereirovej ani opory ruskej reprezentácie univerzálka Gončarovová, blokárka Fetisovová či nahrávačka Romanovová, ktoré sa predstavili aj na vlaňajšom šampionáte EuroVolley v Bratislave - rovnako ako ďalšie hráčky Dinama blokárka Jefimovová a bieloruská univerzálka Klimecová.

"Na úvod sezóny to bol pre nás zápas ako hrom," hovorí 27-ročná smečiarka. "S Dinamom Moskva sa nehrá každý deň, ani s týmito hráčkami sa už možno nikdy v kariére nestretnem. Samozrejme, spomienky na šampionát a súboj s Ruskami sa rýchlo vrátili. Želala som si, aby to tentoraz dopadlo o niečo lepšie, ale úplne to nevyšlo," zhodnotila.

FOTO: CEV

Budapeštiansky tím najviac vzdoroval štvrťfinalistovi LM 2019/20 v druhom sete, keď v koncovke vyrovnal z 20:23 na 23:23, ale k setbalu sa nedostal. "Tá koncovka mrzí, zvlášť mňa, lebo ma v závere raz zablokovali a raz som zasmečovala do autu. Ak by sme vyrovnali na 1:1, mohlo to byť zaujímavejšie," povedala Žernovič.

Vasasu pre zranenia chýbalo viacero hráčok aj jedna legionárka, ktorá ešte do Maďarska nepricestovala. "Napriek všetkému sme išli do toho s tým, že sa hrá na jeden zápas a stať sa môže čokoľvek. Chceli sme súperky zaskočiť a ukázať im, že sa nevzdáme bez boja, ale podarilo sa nám to len v jednom sete. Odohrali sme aj dobré pasáže, ale v niektorých úsekoch hry sme zas nedodržali pokyny," skonštatovala slovenská Volejbalistka roka 2019, ktorá bola s 8 bodmi spoločne s hviezdnou Gončarovovou najviac bodujúcou hráčkou zápasu.

FOTO: CEV

V hľadisku podporovali Vasas štyri stovky priaznivcov. "Naši fanúšikovia utvoria vždy skvelú atmosféru, stále nás povzbudzovali. Určite sa aj oni tešili, že po dlhom čase uvidia konečne nejaký zápas," hovorí považskobystrická rodáčka, ktorá si oblieka červeno-modrý dres štvrtú sezónu a vlani si v skupinovej fáze LM zahrala aj proti špičkovému tímu talianskej Serie A1 Coneglianu.

"Samozrejme, 'Európa' nám v minulej sezóne poriadne zachutila, sú to iné zápasy ako v maďarskej lige. Zahrali sme si proti výborným družstvám a je to skvelá skúsenosť," podotkla Žernovič, ktorá sa "rozlúčila" s dievčenským priezviskom Kostelanská v úvode júla, keď s úradujúcim Hádzanárom roka Mariánom Žernovičom (Ferencváros Budapešť) spečatili pred oltárom dlhoročný vzťah.

Naša reprezentantka sa už teší aj na ligové súboje s krajankami Barborou Kosekovou (Békešská Čaba) a Nikolou Radosovou (Níreďháza) a dúfa, že koronakríza už do diania výraznejšie nezasiahne. "Verím, že sa sezóna odohrá a nebudeme opäť niekoľko mesiacov 'stáť'; neviem si predstaviť, čo by to pre nás všetkých znamenalo," uzatvára.

Vasas bude po vyradení z LM pokračovať v novembrovom šestnásťfinále CEV Cupu proti švajčiarskemu Düdingenu, do ktorého v lete prestúpila práve z Budapešti dánska univerzálka Kjelstrupová.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČMIKASAKAVOHOLIK
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #