Líder z Prievidze nezaváhal vo Svidníku, Prešov vyhral bitku u majstra v Nitre

20. 01. 2018 - SVF + kluby

Smečuje prešovský kapitán Martin Sopko. MIRAD vyhral v Nitre 3:2. FOTO: SITA

Volejbalisti VK Prievidza zvýšila náskok na čele tabuľky. Zverenci Richarda Nemca vyhrali v sobotňajšom zápase 3. kola nadstavby skupiny 1.-4. vo Svidníku 3:1 a pripísali si na konto 17. víťazstvo. Pred druhou Nitrou majú "Kohúti" už náskok dvoch víťazstiev a troch bodov. Majster totiž nestačil doma na Prešov, s ktorým prehral po päťsetovej bitke.

Svidník sa víťazstva ani bodu nedočkal ani na tretí pokus v druhej časti súťaže. Do súboja s favoritom vvstúpil tím Petra Tholta dobre a prvý set vyhral hladko 25:16, ale v ďalšom priebehu už dominoval vicemajster. Najviac bodujúcim hráčom duelu bol domáci smečiar Lukasz Ciupa (21 bodov), za hostí Tijmen Laane (14).

Prešov viedol v Nitre 2:0 na sety a hoci domáci volejbalisti vyrovnali na 2:2, piaty set patril Šarišanom. Zverenci trénera Jaroslava Vlka bodovali vo všetkých troch dueloch nadstavby, po prehre 2:3 v Prievidzi zdolali doma Svidník 3:0 a teraz si pripísali triumf pod Zoborom. Prešov zdolal Nitru v tejto sezóne prvýkrát, predtým prehral doma 2:3 a vonku 1:3. Po dvojzápasovej pauze sa po zranení vrátil na ihrisku univerzál Vladimír Katona. Najlepší hráčom zápasu bol skúsený smečiar Martin Sopko st.

Extraliga mužov - nadstavbová časť
LIVESCORE
skupina o 1.-4. miesto - 3. kolo
TJ Slávia Svidník - VK Prievidza 1:3 (16, -16, -14, -18)
Rozhodovali: Sluk a Tiňo, 100 divákov.
Svidník: J. Hriňák 1, Ciupa 21, Majcher 5, Pietrzak 17, Lux 9, Matušovský 3, liberá S. Paňko a Kalužný (Ščerba 2, Suchanič 0, Oleárnik 0, Šellong 0). Tréner: P. Tholt.
Prievidza: Ludha 11, Jančura 0, Laane 14, Roosewelt 11, Da Silva 9, Javorčík 11, libero Ľ. Nemec (Toobal 2, Kubš 0). Tréner: R. Nemec.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Andres Toobal (Prievidza)

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper, ktorý využil svoje skúsenosti. Šancu proti Prievidzi máme iba v prípade, že zahrajú všetci hráči na ihrisku. Verím, že k tým dobre hrajúcim hráčom sa pridajú v utorok aj ďalší. Proti Nitre to budeme potrebovať."

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Po prvom sete dosť ťažký zápas, aj keď som na to hráčov pripravoval, že Svidník po dvoch prehrách vonku bude doma nepríjemný súper, čo sa prvý set potvrdilo. Začali riskovať na servise, my sme hlavne museli zostabilizovať našu hru. Potom sme sa dostali psychicky navrch a kontrolovali sme hru. Veľký obdiv, že chalani sa nevzdali po prvom sete, pretože to vyzeralo dosť zle. Naši hráči zareagovali dobre, hrali naplno, takže veľká gratulácia celému môjmu družstvu."

VKP Bystrina SPU Nitra - VK MIRAD PU Prešov 2:3 (-21, -19, 21, 17, -11)
Rozhodovali: Juráček a Sarka, 250 divákov.
Nitra: Wawrzynczyk 10, Mačuha 14, Rehák 7, Menner 17, Kašper 6, Zaťko 2, libero Malina (Porubský 0, Kostoláni 16, Százvai 1). Tréner: M. Kardoš.
Prešov: Červeň 7, Jurko 2, M. Sopko st. 16, Macko 14, Rajduga 19, Hudák 11, libero T. Lampart (Katona 7, S. Lampart 0, Gula 0). Tréner: J. Vlk.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko st. (Prešov)