LEGIONÁRI: Slovenky v Izraeli stále na čele, Kozákov debut v novom tíme

13. 01. 2020 - SVF

V Česku sa hrali zápasy ligy i pohára. V útoku Karolína Fričová z Prostějova. FOTO: TJ Frýdek-Místek

Čo priniesol uplynulý týždeň na európskych palubovkách z pohľadu slovenských legionárov?

ČESKO
- Šimon Kozák v priebehu sezóny zamieril z tímu pražských levov do Beskýd, v prvom dueli v novom drese sa z výhry netešil
- Prostějovčanky sa dvakrát stretli s Frýdkom-Místkom, hráčky Liberca dvakrát s Přerovom. Víťazili tímy so Slovenkami
- bojovalo sa aj v pohári: u mužov do štvrťfinále postúpila Ostrava s Jakubom Ihnátom, u žien do semifinále Olomouc s Katarínou Dudovou
- Šimon Krajčovič je s 36 blokmi tretí v súťaži, v Top 7 podávajúcich hráčok sú tri Slovenky: Karin Šunderlíková (28 es), Nikola Stümpelová (27) a Karolína Fričová (26). Stümpelová je so 45 blokmi na 7. priečke

Šimon Krajčovič (č. 3) patrí k najlepším blokárom českej extraligy. FOTO: Lvi Praha

FÍNSKO
- Lakkapää stále uzatvára ligové poradie, ale Jakub Kováč so 62 blokmi stále kraľuje blokárom

IZRAEL
- Kfar Saba si víťazstvom 3:2 na pôde Ašdodu udržala líderskú pozíciu, Miroslava Kijaková prispela 19 bodmi
- skúsená smečiarka je v štyroch štatistikách v elitnej sedmičke: v počte bodov (146) tretia, v priemere bodov na set (4,17) piata, v počte es (18) šiesta a v počte blokov (19) siedma

MAĎARSKO
- dvakrát v priebehu piatich dní nastúpili v lige proti sebe tímy Barbory Kosekovej a Márie Kostelanskej
- Slovenky si napokon sily nezmerali, Nyíregyháza aj Vasas boli stopercentní v domácom prostredí a držia sa v prvej trojke

NEMECKO
- v 2. Bundeslige si Martina Konečná odniesla cenu MVP pri domácom trojsetovom víťazstve Vilsbiburgu

VYSTÚPENIA SLOVENSKÝCH LEGIONÁROV

ČESKO

MUŽI - UNIQA EXTRALIGA (cvf.cz)
14. kolo:
Lvi Praha (Krajčovič 5) - Karlovarsko (Lux nehral) 0:3 (-14, -22, -14)
Beskydy (M. Mečiar, Š. Kozák) - Liberec (M. Mikula nehral pre zranenie) 1:3 (-15, 20, -23, -23)
Kladno - Brno (M. Hukel 0) 1:3 (23, -14, -22, -20)

PORADIE: 1. Karlovarsko 36, 2. České Budějovice 29, 3. Liberec 27, 4. Brno 27, 5. Lvi Praha 24,... 8. Ostrava 19,... 11. Beskydy 11, 12. Ústí nad Labem 8

MUŽI - POHÁR (cvf.cz)
2. kolo - prvý zápas:
Ostrava (Ihnát) - Zlín 3:0 (17, 19, 15)
2. kolo - odveta:
Zlín - Ostrava (Ihnát) 3:2 (20, -23, -20, 19, 12) - postúpila Ostrava

Jakub Ihnát útočí v pohárovom zápase proti Zlínu. FOTO: Jaroslav Obsadný

ŽENY - UNIQA EXTRALIGA (cvf.cz)
17. kolo - dohrávka:
Přerov - Liberec (Candráková 11) 0:3 (-18, -16, -16)
18. kolo:
Olomouc (Dudová 0) - Přerov 3:0 (17, 21, 15)
Frýdek-Místek (tréner J. Vlk) - Prostějov (K. Fričová 15, N. Stümpelová 9, Kozmík Tomášeková 6, tréner Ľ. Petráš) 0:3 (-19, -13, -13)
Šelmy Brno - KP Brno (Šunderlíková nehrala, tréner M. Kalný) 3:0 (18, 21, 15)
Liberec (Candráková 4) - Olymp Praha (Ovečková 3) 3:2 (12, -22, 22, -18, 16)

PORADIE: 1. Šelmy Brno 46, 2. Olomouc 44, 3. Ostrava 35, 4. Prostějov 33, 5. Liberec 30, 6. Olymp Praha 29, 7. KP Brno 17,... 9. Frýdek-Místek 12, 10. Přerov 8

ŽENY - POHÁR (cvf.cz)
Štvrťfinále - prvé zápasy:
Ostrava - Olymp Praha (Ovečková) 3:2 (21, 23, -16, -19, 10)
Frýdek-Místek (tréner J. Vlk) - Prostějov (K. Fričová 9, N. Stümpelová 10, Kozmík Tomášeková 13, tréner Ľ. Petráš) 1:3 (-21, 22, -11, -15)
Přerov - Liberec (Candráková) 2:3 (25, 15, -17, -17, -10)
Štvrťfinále - odveta:
Šternberk - Olomouc (Dudová) 0:3 (-16, -15, -21) - prvý zápas 2:3, postúpil Olomouc

Katarína Dudová ako kapitánka priviedla Olomouc do semifinále pohára. FOTO: VK UP Olomouc

FÍNSKO

MUŽI - MESTARUUSLIIGA (mestaruusliiga.fi)
Lakkapää Rovaniemi (J. Kováč 9) - Etta Oulu 1:3 (-23, -19, 17, -14)

PORADIE: 1. Loimaa 61, 2. Savo Volley 54, 3. Akaa Volley 50,... 10. Lakkapää 7

FRANCÚZSKO

ŽENY - ELITE FEMININE (ffvb.org)
A-skupina - 10. kolo:
Calais (Mikšíková) - Sens 2:3 (-15, -22, 19, 23, -8)

PORADIE - A-skupina: 1. Quimper 30,... 5. Calais 16,... 8. Institut Federal 0

IZRAEL

ŽENY - PREMIER LEAGUE (iva.org.il)
11. kolo:
Ašdod - Kfar Saba (Hrončeková 3, Kijaková 19) 2:3 (-23, -22, 23, 23, -10)

PORADIE: 1. Kfar Saba 26, 2. Kiryat Ata 25, 3. Hadera 20,... 9. Nazaret 0

MAĎARSKO

MUŽI - NB I. (hunvolley.hu)
Skupina o 1. - 6. miesto:
Kazincbarcika (M. Vitko, tréner Kardoš) - MAFC-BME 3:1 (22, 14, -13, 19)
Skupina o 7. - 12. miesto:
Sümeg - MÁV Elöre (Zs. Németh nehral) 3:1 (22, 21, -23, 17)

PORADIE - Skupina o 1. - 6. miesto: 1. Pénzügyör 6, 2. Kazincbarcika 6, 3. Kaposvár 3,... 6. Debrecín 0
PORADIE - Skupina o 7. - 12. miesto: 7. Dunaferr 3,... 11. MÁV Elöre 0, 12. PTE-PEAC 0

ŽENY - NB I. (hunvolley.hu)
A-skupina:
Nyíregyháza (B. Koseková nehrala) - Vasas Budapešť (Kostelanská nehrala) 3:0 (23, 22, 21)
Vasas Budapešť (Kostelanská nehrala) - Nyíregyháza (B. Koseková nehrala) 3:0 (15, 19, 16)

PORADIE - A-skupina: 1. Kaposvár 30, 2. Nyíregyháza 27, 3. Vasas Budapešť 24,... 8. Haladás 2

NEMECKO

MUŽI - 2. BUNDESLIGA-SEVER (volleyball-bundesliga.de)
Bitterfeld-Wolfen (Hrušík nehral) - Warnemünde 3:2 (-17, -22, 17, 20, 12)

PORADIE: 1. Mitteldeutschland 30,... 12. Bitterfeld-Wolfen 11, 13. Mondorf 11

ŽENY - 2. BUNDESLIGA-JUH (volleyball-bundesliga.de)
Vilsbiburg II. (Konečná MVP) - Waldgirmes 3:0 (21, 14, 24)

PORADIE: 1. Grimma 25,... 4. Vilsbiburg II. 23,... 12. Waldgirmes 8

RAKÚSKO

ŽENY - DENIZBANK AG VOLLEY LEAGUE (volleynet.at)
14. kolo:
TI-Volley - Sokol/Post (Mitrengová 13, trénerka Pecha-Tlstovičová) 0:3 (-20, -13, -22)

PORADIE: 1. Linz/Steg 38, 2. Graz 38, 3. Sokol/Post 34,... 10. Hartberg 0

ŠVÉDSKO

ŽENY - ELITSERIEN (elitserienvolleyboll.se)
Gislaved - Svedala (T. Kerpčarová 13) 3:0 (18, 11, 23)

PORADIE: 1. Engelholm 34, 2. Örebro 32, 3. Sollentuna 29,... 11. Svedala 4

TALIANSKO

MUŽI - SERIE A3 (legavolley.it)
Biela skupina - 13. kolo:
Cisano - San Doná di Piave (Sládeček 0) 3:2 (22, -27, -22, 18, 13)

PORADIE - Biela skupina: 1. Porto Viro 27,... 9. San Doná di Piave 16,... 12. Bolzano 8

ŽENY - SERIE A2 (legavolleyfemminile.it)
B-skupina - 17. kolo:
Ravenna - Rím Volley (tréner Micoli) 2:3 (22, 25, -20, -20, -15)

PORADIE - B-skupina: 1. Trentino 46,... 8. Rím Volley 18,... 10. Marsala 10

TURECKO

ŽENY - 1. LIG (tvf.org.tr)
B-skupina - 13. kolo:
Kahramankazan - Astor PVI (Hudecová) 3:1 (-19, 18, 23, 18)

PORADIE - B-skupina: 1. Kuzeyboru 38,... 8. Astor PVI 16,... 12. PTT 4

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #