LEGIONÁRI: Halanda žiaril v šlágri, Michalovič 22 bodov, Bencz je späť, Pencová 6 blokov

07. 02. 2018 - SVF

Smečuje Tomáš Halanda, akciu pod sieťou sleduje Matej Hukel. FOTO: FB, Saaremaa Võrkpalliklubi

Slovenský volejbalista Peter Michalovič odohral cez víkend vydarený zápas v ruskej Superlige. Dvadsaťsedemročný univerzál Jaroslavľu pomohol 22 bodmi k víťazstvu svojho tímu 3:1 na palubovke posledného Nižnevartovsku. Jaroslavľ zaznamenal štvrté víťazstvo v sezóne a zatiaľ mu po 22. kole patrí predposledné 13. miesto.

V Taliansku dali o sebe vedieť František Ogurčák a Milan Bencz, ktorí pomohli Ortone v druhej časti súťaže Serie A2 k víťazstvu nad Aversou 3:0. Smečiar Ogurčák zaznamenal 14 bodov, univerzál Bencz, ktorý sa do zostavy vrátil po dlhšej pauze, prispel 18 bodmi. V ženskej najvyššej talianskej súťaži vybojovalo Legnano v zostave s našou blokárkou Jaroslavou Pencovou aspoň bod s Modenou, ktorú vedie bývalý asistent Emanuele Zaniniho pri slovenskej reprezentácii mužov Marco Fenoglio. Legnano viedlo s favoritom 2:0, ale napokon prehralo 2:3. Štvornásobná najlepšia volejbalistka roka Pencová zaznamenala 10 bodov, z toho 6 blokov.

V šlágri Baltickej ligy zažiaril smečiar Tomáš Halanda, ktorý k víťazstvu 3:1 svojho estónskeho tímu Saaremaa VK pomohol na palubovke Pärnu 19 bodmi (2 esá, 1 blok). Saaremaa tak zosadila Pärnu z čela tabuľky medzinárodnej súťaže, v ktorej okrem estónskych hrajú aj lotyšské a litovské tímy. K cennému triumfu prispel aj Halandov krajan, blokár Matej Hukel, ktorý zaznamenal 4 body.

VYSTÚPENIA SLOVENSKÝCH LEGIONÁROV

BELGICKO

MUŽI

EuroMillions League (euromillionsvolleyleague.be)
Gent - Waremme (Pavelka 9) 1:3 (20, -21, -15, -18)

PORADIE: 1. Maaseik 39, 2. Roeselare 36, 3. Menen 33, ... 6. Waremme 16, ... 9. Zoersel 5.

ŽENY

Liga A
Jaraco - Gent (Noseková) 0:3 (-21, -18, -20)

PORADIE: 1. Asterix Avo 47, 2. Oudegem 40, 3. Michelbeke 38, ... 5. Gent 32, ... 12. Barbar 2.

CEV

CEV Cup - 8-finále, odvety:
SWD powervolleys DÜREN (GER/Firkaľ 13) - Ziraat Bankasi ANKARA (TUR) 2:3 (-25, -18, 19, 23, -9)
/prvý zápas 0:3, postúpila Ankara/
Lindemans AALST (BEL) - Posojilnica AICH/DOB (AUT/M. Petráš 7, Hruška 1) 3:0 (23, 15, 21)
/prvý zápas 3:1, postúpil Aalst/
Calzedonia VERONA (ITA) - Dukla LIBEREC (CZE/Kriško nehral - zranený) 3:0 (19, 16, 26)
/prvý zápas 3:1, postúpila Verona/

Challenge Cup - 8-finále, odveta:
Biogas Volley NÄFELS (SUI) - ČEZ KARLOVARSKO (CZE/Prešinský 9, J. Hukel 4) 3:2 (23, -27, 21, -19, 14)
/prvý zápas 3:1, postúpil Näfels/

ČESKO

MUŽI

EXTRALIGA (cvf.cz)
18. kolo:
Praha (Krajčovič 10) - Příbram 1:3 (-18, -20, 17, -24)
Karlovarsko (Prešinský 8, J. Hukel nehral) - Brno 3:0 (16, 20, 26)
Liberec (Kriško nehral - zranený) - Benátky nad Jizerou 3:0 (13, 22, 13)
Ústí nad Labem - Zlín (Barták 4) 3:0 (24, 22, 19)
Odolena Voda (M. Mikula 13, libero Turis) - České Budějovice (Palgut 2, Ondrovič 7) 0:3 (-17, -21, -23)

PORADIE: 1. Č. Budějovice 48, 2. Kladno 46, 3. Liberec 45, 4. Karlovarsko 43, 5. Brno 28, 6. Příbram 26, 7. Ostrava 24, 8. Ústí n. L. 20, 9. Zlín 19, 10. Praha 10, 11. Benátky n. J. 8, 12. Odolena Voda 4.

ŽENY

EXTRALIGA (cvf.cz)

Ďalšie kolo sa bude hrať 10. 2. 2018

PORADIE: 1. Prostějov 53, 2. Olomouc 46, 3. Liberec 34, 4. KP Brno 34, 5. Ostrava 34, 6. Frýdek-Místek 22, 7. Olymp Praha 20, 8. Přerov 14, 9. Šternberk 10, 10. Fénix Brno 0.

ČESKÝ POHÁR - ŽENY
Final Four (usporiadateľ KP Brno)
semifinále:
Olomouc (Dudová) - KP Brno (Zburová, Pištěláková, tréner Rojko) 3:0 (14, 19, 15)    
Ostrava - Prostějov (Herelová, Kozmík) 0:3 (-22, -21, -13)

Finále:
Olomouc (Dudová) - Prostějov (Herelová, Kozmík) 1:3 (-12, -18, 20, -18)

DÁNSKO

ŽENY

VOLLEY LIGAEN DAMER (volleyball.dk)
Frederiksberg - Odense (T. Kerpčarová 9, libero Bellová nehrala) 1:3 (-13, 18, -25, -15)

PORADIE: 1. Bröndby 30, 2. Holte 28, 3. Aarhus 20, ... 5. Odense 15, ... 8. Ikast 3.

ESTÓNSKO

MUŽI

CHAMPIONS LEAGUE (kluby z Estónska, Litvy a Lotyšska - volley.ee)
Saaremaa (T. Halanda 16, M. Hukel 7) - Limbaži/MSG 3:1 (18, -23, 17, 17)
Pärnu - Saaremaa (T. Halanda 19, M. Hukel 4) 1:3 (-22, 21, -17, -21)

PORADIE: 1. Saaremaa 53, 2. Pärnu 53, 3. Pere Leib Tartu 45, ... 14. Limbazi 8.

FÍNSKO

ŽENY

Mestaruusliiga (mestaruusliiga.fi)
Kangasala - Nurmon Jymy (Vajdová) - bude sa hrať 11. 2.

PORADIE: 1. HPK 47, 2. LP Viesti 46, 3. Polkky Kuusamo 44, ... 6. Nurmon Jymy 23, ... 9. WoVo 3.

FRANCÚZSKO

MUŽI

LIGUE A (www.lnv.fr)
16. kolo:
Nantes-Rezé (Repák 1) - Toulouse 2:3 (-16, 18, -20, 23, -13)

PORADIE: 1. Paríž 36, 2. Chaumont 35, 3. Tours 33, ... 9. Nantes 18, ... 12. Toulouse 9.

ŽENY

LIGUE A (www.lnv.fr)
16. kolo:
Venelles (Drobňáková 15) - Evreux 3:2 (-20, 26, -25, 17, 12)
Paríž - Quimper (Palgutová 20) 3:2 (-26, 16, 20, -19, 13)
St. Raphael - Mulhouse (Abrhámová 13) 1:3 (-13, 28, -23, -23)

PORADIE: 1. Beziers 41, 2. Cannes 39, 3. Mulhouse 33, 4. Venelles 25, ... 7. Quimper 20, ... 12. Chamalieres 3.

EFB (ffvb.org)
II. liga:
B-skupina:
14. kolo:
Stella Calais (Rákošová) - Clamart 1:3 (15, -12, -24, -22)

PORADIE: 1. Mougins 38, 2. Clamart 30, 3. Stella Calais 23, ... 8. Halluin 7.

INDONÉZIA

Pro League

2. kolo:
Palembang Bank Sumsel Babel (M. Nemec) - Jakarta BNI Taplus 3:0 (19, 20, 25)

MAĎARSKO

MUŽI

NB1 (hunvolley.hu)
18. kolo:
Kazincbarcika (tréner Oravec) - MAFC-BME 3:0 (12, 17, 20)
Debreceni - Székesfehérvár (Németh 20) 1:3 (-17, -21, 23, -16)

PORADIE: 1. Kazincbarcika 51, 2. Kecskemet 42, 3. Kaposvár 42, ... 7. Székesfehérvár 18, ... 11. Debrecen 0.

ŽENY

NB1 (hunvolley.hu)
Skupina 1.-6.:
Nyíregyháza - Bekescsaba (Koseková 2) 2:3 (-17, 27, 17, -19, -14)
Vasas (Kostelanská 13) - Újpest 0:3 (-18, -24, -18)

PORADIE: 1. Bekescsabai 11, 2. Újpest 9, 3. Nyiregyhaza 9, ... 6. Vasas 1.

NEMECKO

MUŽI

BUNDESLIGA (volleyball-bundesliga.de)
15. kolo:
Herrsching (Sládeček 3) - Rhein-Main 2:3 (17, 21, -17, -20, -10)
Solingen - Netzhoppers (Gavenda nehral - zranený) 1:3 (23, 23, -21, -19)
Bühl - Friedrichshafen (T. Kocian 0) 0:3 (-19, -21, -24)
Düren (Firkaľ 17) - Alpenvolleys Haching (Chrtiansky ml. 2, Mlynarčík 1, Končal 0, tréner Chrtiansky st.) 2:3 (-16, -22, 22, 20, -12)
Lüneburg (A. Kocian) - nehral

PORADIE: 1. Friedrichshafen 42, 2. BERLIN RECYCLING Volleys 31, 3. Rhein-Main 30, 4. DÜREN 24, 5. AlpenVolleys Haching 23, 6. Herrsching 21, 7. Lüneburg 20, 8. Bühl 20, 9. Netzhoppers 13, 10. Rottenburg 4, 11. Solingen 0.

II. liga (sever)
Giesen (M. Hriňák) - Moers 3:1 (14, 16, -21, 18)
VCO Berlin - Bitterf.-Wolfen (Hrušík) 3:0 (15, 19, 21)

PORADIE: 1. VCO Berlin 47, 2. Mitteldeutschland 39, 3. Schuttorf 34, 4. Giesen 33, ... 8. Bitterfeld 23, ... 13. Delbrück 8.

II. liga (juh)
Fellbach (Filo) - Frankfurt 3:1 (-24, 23, 15, 22)

PORADIE: 1. Grafing 40, 2. Schwaig 40, 3. Russelsheim II 37, ... 6. Fellbach 31, ... 14. Friedrichshafen II 0.

ŽENY
BUNDESLIGA (volleyball-bundesliga.de)
14. kolo:
Wiesbaden (Kóšová) - Potsdam (bude sa hrať 7. 2.)

PORADIE: 1. Drážďany 41, 2. Stuttgart 40, 3. Schweriner 39, 4. Wiesbaden 26, ... 11. VCO Berlin 0.

POĽSKO

MUŽI

PLUS LIGA (plusliga.pl)
19. kolo:
Katowice (Kohút nehral) - Gdansk 0:3 (-29, -19, -21)
Lubin (Masný 2) - Bielsko-Biala 3:0 (22, 15, 18)
Jastrzebie - Zawiercie (Paták 1) 3:0 (15, 28, 22)

PORADIE: 1. Kedzierzyn-Kozle 52, 2. Belchatow 42, 3. Warszawska 42, 4. Rzeszow 36, 5. Gdansk 35, 6. Jastrzebski 35, 7. Olsztyn 33, 8. Lubin 33, 9. Radom 26, 10. Szczecin 25, 11. Zawiercie 22, 12. Katowice 21, 13. Bedzin 18, 14. Bydgoszcz 17, 15. Kielce 10, 16. Bielsko-Biala 9.

ŽENY

LIGA SIATKÓWKI KOBIET (lsk.plps.pl)
16. kolo:
Pila - LKS Lódž (tréner Mašek) 3:1 (22, 19, -17, 17)

PORADIE: 1. Police 42, 2. LKS Lodž 39, 3. Rzeszow 38, ... 14. Dabrowa Górnicza 6.

RAKÚSKO

MUŽI

BUNDESLIGA (volleynet.at)
Weiz - Aich/Dob (M. Petráš 15, Hruška 0) 0:3 (-17, -23, -19)

PORADIE: 1. Aich/Dob 49, 2. Amstetten 36, 3. Waldviertel 35,  ... 7. Ried 4.

ŽENY

BUNDESLIGA (volleynet.at)
Sokol/Post (Kubová 27) - Perg/Schwertberg (Mitrengová 12, trénerka Pech-Tlstovičová) 1:3 (23, -24, -22, -14)

PORADIE: 1. Graz 40, 2. Linz/Steg 39, ... 5. Sokol/Post 33, 6. Perg/Schwertberg 29, ... 10. Hartberg 4.

RUMUNSKO

ŽENY

DIVIZIA A1 (frvolei.ro)
14. kolo:
Targovište (Hrončeková 4) - Alba Blaj 1:3 (-17, 22, -16, -22)
CSM Bukurešť (Radosová nehrala - zranená) - Bacau 3:2 (-23, 19, -13, 19, 12)

PORADIE: 1. CSM Bukurešť 39, 2. Alba Blaj 36, 3. Targoviste 29, ... 10. Iasi 6.

RUSKO

MUŽI

SUPERLIGA (volleyservice.ru)
22. kolo:
Nižnevartovsk - Jaroslavľ (Michalovič 22) 1:3 (-19, -22, 17, -23)

PORADIE: 1. Kazaň 60, 2. Belgorod 53, 3. Novyj Urengoj 46, ... 13. Jaroslavľ 16, 14. Nižnevartovsk 4.

ŠKÓTSKO

ŽENY

SVL PREMIER (scottishvolleyball.org)
Aberdeen (Birová) - nehral

PORADIE: 1. City of Edinburgh 22, 2. Su Ragazzi 22, 3. Aberdeen 15, ... 6. NUVOC 1.

TALIANSKO

MUŽI

LEGA VOLLEY (legavolley.it)
Serie A1
20. kolo:
Modena - Latina (J. Kováč nehral) 3:0 (26, 17, 26)

PORADIE: 1. Perugia 54, 2. Civitanova 50, 3. Modena 48, ... 11. Latina 22, ... 14. Sora 7.

Serie A2
2. fáza, B-skupina:
1. kolo:
Ortona (Ogurčák 14, Bencz 18) - Aversa 3:0 (27, 21, 18)

PORADIE: 1. Gioia del Colle 17, 2. Alessano 14, 3. Aversa 13, 4. Ortona 12, ... 8. Reggio Emilia 6.

ŽENY

LEGA PALLAVOLO FEMMINILE (legavolleyfemminile.it)
SERIE A1:
18. kolo:
Legnano (Pencová 10) - Modena 2:3 (22, 27, -18, -13, -15)

PORADIE: 1. Conegliano 47, 2. Novara 43, 3. Scandicci 39, ... 11. Legnano 15, 12. Filottrano 11.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • #

partneri

  • hlavní partneriHYUNDAIMIKASA STRABAG
  • hlavní partneriERREAMILLENNIUM
  • reklamní partneri HUDOSVINO DOĽANYANIMAGRAFNAY
  • reklamní partneriKV REZACSPORT TRANSFER ALL 4 SPORTSGUPRESS
  • reklamní partneriJV AVStrength Institute
  • reklamní partneriRona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport Radio Expres
  • mediálni partneriTV COMHuste TVSITASPORT
  • mediálni partneriTASR
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRY
  • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

  • #