Košice otočili stratený zápas. Vlkolinský: Toto nebola výhra, ale lúpež

19. 11. 2020 - SVF + VK KDS Šport Košice, David Šalata

Košice po veľkej dráme zastavili sériu prehier. FOTO: Laco Kiovský

Volejbalisti VK KDS-Šport Košice zastavili dvojzápasovú sériu prehier. Vo štvrtkovej dohrávke 5. kola extraligy zdolali zverenci Richarda Vlkolinského hráčov Rieker UJS Komárno 3:2, keď otočili takmer stratený zápas. Východniari prehrávali 0:2 na sety a 18:23, ale po veľkom obrate a troch úspešných koncovkách napokon dosiahli tretie víťazstvo v sezóne. Košičania odvrátili päť mečbalov hostí; v treťom sete jeden, v koncovke štvrtého tri a jeden v tajbrejku.

Extraliga mužov - základná časť - dohrávka 5. kola:

VK KDS ŠPORT KOŠICE - RIEKER UJS KOMÁRNO 3:2 (-22, -20, 24, 27, 15)
Rozhodovali: Höger a Porvazník, bez divákov

Košice: Goč 2, Smolej 6, Kríž 1, Lamanec 29, M. Sopko ml. 27, Pizur 10, liberá Kurej a Marčok (J. Hriňák 0, Machovec 0, Ondruš 8, Jakubov 1, Jendrejčák 6). Tréner: R. Vlkolinský.
Komárno: Kubš 10, Kašper 9, Mlynarčík 30, Ogurčák 18, Tarabus 9, Jalovecký 1, libero Turis (Rak 0, S. Porubský 0). Tréner: R. Pělucha.

Hráči zápasu: Martin Sopko ml. (Košice) - František Ogurčák (Komárno)

Komárno zvládlo prvé dva sety lepšie ako domáci a mierili za jasným víťazstvom. V treťom sete od začiatku viedli o niekoľko bodov a zdalo sa, že si z metropoly východu odnesú trojsetový triumf. Za stavu 23:18 im k nemu chýbali dva body, ale Košičania sa nevzdali a napokon vyhrali set 26:24. Úspešná koncovka vliala domácim silu do žíl, ale aj v štvrtom sete čelili prehre, keď odvrátili tri mečbaly. Napokon však mali pevnejšie nervy, set vyhrali 29:27 a dostali duel do tajbrejku. V dramatickom tajbreku vyhrávali Košice 10:8, potom však viedlo Komárno 12:10, no ani to mu nestačilo na víťazstvo. Košičania vyrovnali, pri skóre 13:14 odvrátili ďalší mečbal a napokon vyhrali piaty set 17:15.

Domácich potiahli k víťazstvu Patrik Lamanec (29 bodov) a Martin Sopko ml. (27 b.), päť blokov mal Eduard Pizur. Hostia si pripísali celkovo 17 blokov, z toho päť Peter Mlynarčík a štyri František Ogurčák. Mlynarčík bol s 30 bodmi najproduktívnejším mužom duelu.

V útoku proti blokom Komárna 29-bodový košický univerzál Patrik Lamanec. FOTO: TASR, František Iván

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Toto nebola výhra. To bola lúpež istých troch bodov, ktoré mali patriť Komárnu. Malé čriepky mozaiky nazývajúca sa obrana sa začali skladať v koncovke tretieho setu. Vzrástol herný ´drajv´, ktorý sa pretavil v uspokojivé podanie. Do ihriska vošli takmer všetci hráči, vyhrala ta najbojovnejšia šestka, hoci každý striedajúci hráč tomu výrazne napomohol."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Tento zápas ma neteší, aj keď zápas bol bojovný od začiatku do konca. Domáci začali horšie, my sme nehrali zle. Zlomilo sa to v treťom sete, kedy sme vyhrávali 23:18 a domáci nás zatlačili na servise a na bloku. Štvrtý set bol hore-dole, ale šťastnejší pre domácich. Piaty bol v podobnom duchu. Mrzí ma to, no ideme ďalej."