Košice a Svidník doma zvládli dohrávky, Prievidza a VKP z východu naprázdno

21. 11. 2020 - SVF + kluby

Košičania doma zvíťazili druhýkrát v priebehu troch dní. FOTO: TASR

Volejbalová extraliga mužov mala v sobotu na programe dve dohrávky, z trojbodových výhier sa tešili domáce tímy. TJ Slávia Svidník si v zápase 2. kola poradil s VKP Bratislava 3:1, VK KDS-Šport Košice v súboji 6. kola nestratili proti VK OSMOS Prievidza ani set.

Svidník aj Košice majú identickú bilanciu 4 víťazstvá - 3 prehry a posunuli sa pred Rieker UJS Komárno (3-4) na tretiu, respektíve štvrtú priečku. Zhodnú bilanciu (2-5) majú po úvodnej polovici základnej časti aj VKP a Prievidza, ktorým patrí šieste a siedme miesto.

Odvetná časť dlhodobej časti súťaže odštartuje o týždeň v sobotu 28. novembra. Z prvej polovice zostáva dohrať už iba súboj 6. kola medzi ŠŠ Trenčín a lídrom tabuľky VK MIRAD UNIPO Prešov (bilancia 6-0), ktorý museli z piatka odložiť pre karanténu domáceho družstva.

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - VKP BRATISLAVA 3:1 (25, 20, -21, 18)
Rozhodovali: Tiňo a Sluk, bez divákov

Svidník: Šellong 9, R. Vitko 3, Kozák 13, Matušovský 7, Pietrzak 18, M. Petráš 18, libero M. Vitko (Jurko 0, Gula 1, Gulák 0, Marjov 0). Tréner: P. Tholt.
VKP Bratislava: Malina 4, Prešinský 11, Kostoláni 18, Gergely 8, M. Hukel 11, Zaťko 1, libero Ľ. Nemec (Kraisl 0, Pavličko 0, Demeter 4, Jakubík 0). Tréner: J. Nosek.

Hráči zápasu: Daniel Šellong (Svidník) - Boris Demeter (VKP Bratislava)

FOTO: FB, TJ Slávia Svidník

"Policajti" z Bratislavy sa po siedmy raz za sebou, v základnej časti naposledy, predstavili na palubovke súpera a napokon z toho bola piata prehra v ročníku. Svidníčania lepšie zvládli koncovku úvodného setu - hostí k setbalu nepustili a využili svoju tretiu príležitosť.

V druhom a treťom sete sa tiež rozhodovalo v závere - najskôr v prospech domácich, ktorí viedli 2:0 a následne pre Bratislavčanov, ktorí si vynútili štvrté dejstvo. V ňom si tentoraz Slávia utvorila náskok skôr a zápas dotiahla do trojbodového konca.

Po 18 bodov si pripísali na domácej strane univerzál Pietrzak a smečiar Petráš a za hostí univerzál Kostoláni. Poliak Pietrzak sa tiež blysol 6 esami, na bloku sa najviac darilo hosťujúcemu Prešinskému s 8 úspešnými blokmi.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Tak určite sa tešíme z víťazstva. V niektorých činnostiach sme sa vytrápili, ale nahradili sme to v určitých fázach servisom a obranou."

Jaroslav Nosek, tréner VKP Bratislava: "Priebeh prvého setu ovplyvnil vývoj celého zápasu. Viackrát sme sa dobrou hrou dostali do vedenia, no vzápätí sme veľmi rýchlo prišli o sľubný náskok. V treťom sete sme ustáli koncovku, avšak štvrtý set už bol plne v réžii súpera."

VK KDS-ŠPORT KOŠICE - VK OSMOS PRIEVIDZA 3:0 (20, 21, 16)
Rozhodovali: Smolko a Niklová, bez divákov

Košice: Smolej 9, Kríž 5, Lamanec 15, M. Sopko ml. 14, Pizur 10, Goč 3, liberá Kurej a Marčok (J. Hriňák 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prievidza: Šimko 2, Kasperkevič 1, Javorčík 10, Mačuha 5, M. Kudra 9, Čmirjov 13, liberá Hraňo a Krajčo (Štepánek 0, P. Kudra 0, Čavojský 0). Tréner: R. Chudík.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) - Milan Javorčík (Prievidza)

FOTO: VK KDS-Šport Košice

Košičania nastúpili povzbudení veľkým štvrtkovým domácim obratom proti Komárnu (3:2) a bez väčších problémov dosiahli druhé víťazstvo po sebe. Proti bývalým spoluhráčom sa tentoraz postavil nahrávač "kohútov" Kasperkevič.

V prvom aj druhom sete domáci volejbalisti získali rozhodujúci náskok v záverečnej tretine - v prvom odskočili zo 17:16 na 20:16 a v druhom z 20:19 na 24:19. V tretej časti už držala Prievidza krok len v úvodnej polovici.

Košice potiahli k víťazstvu bodmi najmä univerzál Lamanec (15) a smečiar Sopko (14), blokár Pizur pomohol 10 bodmi vrátane 5 blokov. V drese hostí pokorili dvojcifernú hranicu smečiari Čmirjov (13) a Javorčík (10).

FOTO: VK KDS-Šport Košice

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Vedeli sme, že hráme so súperom, ktorý má síce svoje limity, cez to všetko predviedli pár veľmi dobrých zápasov. Z našej strany to bolo o správnom mentálnom nastavení a budovaní viery vo vlastné sily. Po taktickej stránke sme viedli zápas disciplinovane, z čoho pramenili rozhodujúce náskoky bodov. Bol to zápas o hlave, my sme ho zvládli, za čo chlapcom gratulujem."

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Gratulujem súperovi, škoda, taký prvý set, druhý set sa nádejne vyvíjal v niektorých fázach, že by to mohlo byť aj zdramatizované do koncoviek, ale úprimne poviem, že v tejto situácii, že ten tím netrénuje alebo nemá tu možnosť trénovať pohromade, tak je to ťažko v zápase riadiť. Košice v domácich podmienkach sú nepríjemným súperom a my si musíme veci poukladať trošku inak, aby sme vôbec športovo kládli odpor v slovenskej extralige čoraz viac a viac."

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #