Košice a Myjava doma bez straty setu

11. 02. 2018 - SVF + kluby

MVP duelu v Košiciach bol Miroslav Jakubov. FOTO: Laco Kiovský.

V nadstavbovej časti extraligy mužov, v skupine o 5.-9. miesto sa dnes hrali dva zápasy 9. kolo. Favoriti nezaváhali a zaznamenali doma trojsetové víťazstvá. Košice zdolali Starú Ľubovňu a Myjava si poradila s Trenčínom.

Extraliga mužov - nadstavbová časť

skupina o 5.-9. miesto - 9. kolo
TJ Spartak Myjava - COP Trenčín 3:0 (16, 26, 14)
Rozhodovali: Svorenčík a Gerboc, 119 divákov.
Myjava: Valo 3, Ihnát 15, Zeman 3, J. Petráš 16, Pokopec 10, Tarabus 16, libero T. Patúc (Holinga 1, Watzka 0, Muth 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Trenčín: Pollák 3, Goč 2, Ondruš 16, Š. Rzyman 2, Marinič 5, Remenár 4, libero Ružbaský (Jendrejčák 2, V. Rzyman 3, Fejt 0). Tréner: P. Kalný.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Ján Tarabus (Myjava)

Na palubovke Spartaka Myjava sa odohral zápas slabšej úrovne. Domáci po jasne vyhratom prvom sete viedli aj v druhom sete v pomere 20:12. Od tohto stavu začali kopiť jednu chybu za druhou a set si výrazne skomplikovali. Aj so šťastím koncovku vyhrali v pomere 28:26 a tretí set už bez problémov zvládli. Víťazstvo za 3 body je zaslúžené, ale výkon domácich nebol optimálny.

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: "Prvý a tretí set jasne v našej réžii, čomu aj zodpovedá výsledok. V druhom sete sme si cestu za víťazstvom skomplikovali v jednej pasáži, kde sme od stavu 20:12 prehrali 0:9 a strachovali sa o víťazstvo v sete. To bola jediná škvrna na našom výkone v tomto zápase."

Ivan Hiadlovský, asistent trénera Trenčína: "Bol to zápas priemernej úrovne, bolo vidieť dosť chýb na oboch stranách. V druhom sete sme boli blízko víťazstva a tým aj zdramatizovania zápasu. Koncovku sme prehrali a tým aj celý zápas."

VK KDS Šport Košice - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (15, 16, 10)
Rozhodovali: Mil. Smolko a Čuntala, 100 divákov.
Košice: Šompľak 3, Smolej 4, Bališin 6, Jakubov 16, M. Sopko ml. 11, Labík 11, libero M. Vitko (Kasperkevič 0, Kríž 0, Tesarčík 1). Tréner: R. Vlkolinský.
S. Ľubovňa: Folvarčík 5, Maroš Sopko 1, Imrich 4, Faron 5, Kandráč 3, Buvalič 1, libero Greizinger (Pavlík 0, Peleščák 2). Tréner: J. Senko.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Miroslav Jakubov (Košice)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene sme vyhrali."

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Dnes sme zlyhali vo všetkých herných činnostiach, družstvo Košíc hralo na pol plynu a to im úplne stačilo. Blahoželám k víťazstvu."

Tabuľky, štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #