Konečne hovorím zasa po slovensky, teší sa Koseková z príchodu do reprezentácie

17. 05. 2018 - Filip Hudec, SVF, Poprad

Barbora Koseková sa pridala k tímu v Poprade. FOTO: SVF

Zo všetkých reprezentantiek mala najdlhšiu klubovú sezónu. Nahrávačka Barbora Koseková ju ukončila až minulý piatok a tešila sa z titulu v maďarskej lige, keď vo finále jej Békescsaba zdolala Nyiregyhazu 3:1 na zápasy. Koseková tak nestihla úvodnú prípravu v reprezentácii a k tímu sa pridala až na začiatku tohto týždňa v Poprade, kde v sobotu Slovenky odštarujú Zlatú Európsku ligu duelom proti Bielorusku (15:00).

"Vedela som, že hneď po skončení sezóny musím ísť do reprezentácie, pretože baby začali trénovať 1. mája a vtedy sa v Maďarsku len začínala finálová séria. Bola som na to pripravená a rátali s tým aj v klube. Do reprezentácií išlo od nás viacero hráčok. Mali sme spoločnú večeru s vedením klubu a absolvovali sme rozlúčku s fanúšikmi. Celé to trvalo dva-tri dni, vymenila som si veci a som tu," pousmiala sa 23-ročná volejbalistka, ktorá po štyroch tituloch na Slovensku (2x Doprastav, 2x Slávia EU) získala prvý legionársky. "Povedala by som to tak, že vďaka bohu. Našej hlavnej smečiarke Chorvátke Lucii Mlynar praskla tri dni pred začiatkom finálovej série cista v bruchu, dostala vnútorné krvácanie a okamžite musela ísť na operáciu. V klube nastali stresy, že čo sa bude diať, napokon nás to zomklo. Jeden zápas sme vybuchli, ale inak sme to mali pod kontrolou," dodala 46-násobná reprezentantka SR Koseková.

V reprezentácii našla známe tváre. "S babami som sa dlho nevidela a už som sa na ne tešila. Som rada, že konečne hovorím po slovensky," zasmiala sa. V národnom tíme si musí zvykať na nového trénera Marca Fenoglia, ale aj iné lopty. "V Maďarsku sa hrá s Galami, takže si musím opäť zvykať na Mikasu. Snažím sa prispôsobiť aj taktike trénera, zatiaľ je to super, ale do prvého zápasu zostáva málo času. Je to náročné, ale verím, že sa s babami čo najrýchlejšie zohrám. Nový tréner sa špecializuje na techniku, veľa s nami pracuje a snaží sa nás dostať na vyšší level," pokračovala Koseková.

V hlavách už majú slovenské volejbalistky aj sobotňajšieho súpera - Bielorusko. "Dostali sme od trénera papiere o súperovi, je to trochu iný systém ako sme mali v minulosti. Od dnes sa začneme pripravovať konkrétne na Bielorusko," dodala. Tím sa musí vyrovnať aj s novým systémom Európskej ligy, keď turnaje nahradili zápasy doma-vonku. "Bude to náročné, pretože nás čaká veľa cestovania. Uvidíme, je to nová skúsenosť. Ak bolo cieľom tohto kroku to, aby bolo viac divákov na zápasoch, tak to vnímam pozitívne. Eliminujú sa zápasy, v ktorých na turnajoch nebol ani jeden tím doma a hľadiská boli často takmer prázdne," dodala na záver Barbora.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #