Komárno už bez Zaťka túži po medaile, Pělucha si želá lepší rozbeh

07. 10. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Tréner Komárna Robin Pělucha verí, že nový ročník bude možné dohrať do konca. FOTO: Miroslav Slávik

V závere minulej sezóny patrilo zlepšujúce sa Komárno k horúcim kandidátom na extraligové finále. O najvyššie priečky chce tím s novým marketingovým názvom Rieker UJS bojovať aj v tomto ročníku, nad ktorým kvôli koronavírusu už v úvode visí veľa otáznikov. Prvý zápas odohrá Komárno vo štvrtok o 18.00 h doma proti Myjave.

Na lavičke A-tímu pokračuje tréner Robin Pělucha, ktorý pôsobí v Komárne už šesť rokov. Najvýraznejšou letnou zmenou v kádri bol odchod reprezentačného rekordéra, nahrávača Juraja Zaťka, do VKP Bratislava. Výmena nastala aj na pozícii univerzála - Jakuba Petráša, ktorý zamieril do tureckej druhej ligy, nahradil dlhoročný člen národného tímu Peter Mlynarčík.

K lídrom by mali patriť volejbalové osobnosti František Ogurčák, Matej Kubš a Peter Kašper, v klube pokračujú aj Martin Turis či Ján Tarabus. "Našou snahou bolo udržať káder. Gro zostalo, takže môžeme byť spokojní," hovorí Pělucha.

Po odchode Zaťka má na nahrávačskom poste k dispozícii zatiaľ len 23-ročného Matúša Jaloveckého, ale v hre je ešte príchod talentovaného mladíka z Nitry. Riešil sa aj návrat Samuela Podstupku, ktorý pôsobil v Komárne v sezóne 2016/2017 a neskôr vo Zvolene, ale situáciu v jeho prípade skomplikovali zdravotné problémy.

"Samozrejme, zmena prvého nahrávača je kľúčová vec, Matúš však bol s družstvom celú minulú sezónu a verím mu. Pokiaľ ide o univerzálov, Peťo Mlynarčík by mal byť za Kuba Petráša rovnocennou náhradou. Tím je zložený dobre, už len víťaziť. Prípravy bolo kvôli korone málo, ale verím, že do súťaže vstúpime dobre," želá si Pělucha.

FOTO: Rieker UJS Komárno

Kormidelník Komárna dobre vie, o čom hovorí. V minulej sezóne sa výrazne posilnený, no nanovo zložený tím rozbiehal dlhší čas. Po polovici základnej časti mu patrila až 7. priečka, Spartak v úvodných deviatich kolách prehral šesťkrát. "Uplynulá sezóna sa pre nás začala smolne, poprehrávali sme veľa tajbrejkov a výsledkovo to nebolo ideálne," zhodnotil 39-ročný kouč. Komárno napokon vstupovalo do play-off z 3. miesta a krátko pred ukončením súťaže preniklo do semifinále.

"V závere ročníka to bolo dobré, žiaľ, zastavila nás korona. Aj tento rok to môže vyzerať všelijako, no verím, že začneme lepšie a že sa súťaž bude môcť odohrať aj dohrať. Naším cieľom je určite medaila. Družstvá sa napokon poskladali zaujímavo, majú svoju silu a malo by to byť opäť veľmi vyrovnané, každý môže každého prekvapiť," odhaduje Pělucha, ktorého teší, že v kádri A-tímu budú aj odchovanci klubu a mládežnícki reprezentanti SR János Sánta a Simon Pati-Nagy; dlhodobou filozofiou Komárna je predovšetkým rozvíjať miestne talenty.

A ako vníma extraligový návrat VKP Bratislava, teda tímu, s ktorým ako odchovanec spojil prakticky celú hráčsku kariéru a získal v jeho drese štyri majstrovské tituly? "Je pravda, že som tam strávil dvadsať rokov. Pôvodná partia okolo klubu bola iná, navyše, vtedy ešte stála hala v PKO... Ak by sa v nej hralo aj teraz, boli by to asi pri vzájomnom zápase trochu iné pocity," uzavrel s úsmevom Pělucha.

Káder volejbalistov Rieker UJS Komárno pred sezónou 2020/2021:
nahrávač: Matúš Jalovecký
smečiari: František Ogurčák, Matej Kubš, Juraj Rak, János Sánta
blokári: Peter Kašper, Ján Tarabus, Balázs Forró, Márk Nagy, Tamás Lehotka
univerzáli: Peter Mlynarčík, Ádám Százvai
liberá: Martin Turis, Simon Pati-Nagy
tréner: Robin Pělucha

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #