Kohúti si po víťazstve v Prešove upevnili 1. miesto, Zvolen zdolal Ľubovňu

27. 01. 2018 - SVF + kluby

Volejbalisti VK Prievidza pokračujú vo víťaznom ťažení. "Kohúti" vyhrali v sobotňajšom zápase 4. kola nadstavby na palubovke VK MIRAD Prešov 3:1 a v skupine o 1.-4. mieste ešte neprehrali. Celkovo natiahol vicemajster víťaznú sériu na sedem zápasov, naposledy prehral práve v Prešove v základnej časti 6. decembra 2:3.

Zverenci Richarda Nemca mali v prvých dvoch setoch navrch, ale domáci sa nevzdali a po obrate v koncovke tretieho dejstva sa dostali do hry. V štvrtom sete viedla Prievidza 24:21, ale Prešov otočili na 25:24 a po bloku Jurka mu chýbal len bod k tajbrejku. To však Prievidza nedovolila, pretože po bloku Ludhu a ese Roosewelta vyhrala štvrtý set 27:25 a dobre sa naladila na budúcotýždňový finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý sa uskutoční na ich domácej pôde. Prievidza je priamo v sobotňajšom semifinále, Prešov si v piatok vo štvrťfinále zmeria sily v derby s Košicami. Ak uspeje, narazí v semifinále práve na Prievidzu.

V 6. kole skupiny o 5.-9. miesto vyhral MVK Zvolen nad poslednou Starou Ľubovňou 3:0. V nedeľu sú na programe dva zápasy 7. kola o 5.-9. miesto, VKM Stará Ľubovňa hostí COP Trenčín a VK KDS Šport Košice privíta MVK Zvolen.

Extraliga mužov - nadstavbová časť:
skupina o 1.-4. miesto - 4. kolo
VK MIRAD PU Prešov - VK Prievidza 1:3 (-18, -21, 23, -25)
Rozhodovali: Porvazník a Mokrý, 320 divákov.
Prešov: M. Sopko st. 13, Macko 5, Rajduga 1, Hudák 9, Červeň 6, Feňo 0, libero T. Lampart (Katona 16, Jurko 3). Tréner: J. Vlk.
Prievidza: Roosewelt 8, Toobal 0, Laane 13, Ludha 8, Da Silva Marcilio 23, Javorčík 10, libero Ľ. Nemec (Jančura 0, Kubš 1). Tréner: R. Nemec.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Braga Da Silva Marcilio (Prievidza)

VK MIRAD PU Prešov hostil na palubovke Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej lídra tabuľky, tím VK Prievidza. Diváci zaplnenej športovej haly v Prešove videli v závere zápasu krásne volejbalové výmeny plné napätia, bohužiaľ s nepriaznivým výsledkom pre ich favoritov. Prievidžania nepustili zápas do tajbrejku a vyhrali 3:1. Obe mužstvá výkonmi potvrdili, že sa môžeme tešiť na finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý sa odohrá už budúci týždeň v Prievidzi. Prešovskí volejbalisti budú obhajovať dve víťazstvá v rade z minulých ročníkov.

Hostia od úvodného podania dávali najavo, že si prišli do Prešova pre víťazstvo. V prvom aj druhom sete len kontrolovali nazbieraný náskok a bez výraznejšieho vzdoru domácich ich aj získali vo svoj prospech.

Až v treťom sete sa Šarišania rozohrali natoľko, aby mohli pomýšľať na obrat v zápase a vývoj stretnutia zdramatizovať. Riskom na podaní i efektívnym útokom vyhrali tretí set 25:23.

Domácich vo štvrtom sete hnalo publikum, ktoré si veľmi želalo tajbrejk. Hostia si naopak nechceli nechať ujsť plný bodový zisk. Keď po vedení “Kohútov” 24:21, Prešovčania blokom nahrávača Jurka otočili na 25:24, boli len krok od piateho dejstva. To však Prievidza nedovolila a po bloku Ludhu a ese Roosewelta vyhrala štvrtý set rozdielom 27:25.

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: "Prievidza ťažila z výborného podania. My sme nedokázali konkurovať výbornému univerzálovi Marciliovi. V zaplnenej prešovskej hale videli diváci naozaj pekný volejbal. Škoda štvrtého setu, kde sme siahali na víťazstvo, ale troma esami nás Prievidza pripravila o tajbrejk."

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Dôležité tri body pre nás, aj keď sme to v záveroch setov poriadne zdramatizovali. Bol to určite zápas veľmi atraktívny pre divákov. Ďakujem hráčom, podali kvalitný výkon. Tento zápas a víťazstvo je veľmi priaznivé pre vývoj pred play-off."

skupina o 5.-9. miesto - 6. kolo
MVK Zvolen - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (22, 22, 18)
Rozhodovali: Andrejčák a Henček, 120 divákov.
Zvolen: Michalec, Kamenský, Bambura, Orolín, Podstupka, libero Hraňo. Tréner: M. Vaško.
S. Ľubovňa: Pavlík, Maroš Sopko, Buvalič, Folvarčík, Kandráč, Faron, libero T. Senko. Tréner: K. Senko.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Tomáš Bambura (Zvolen)

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Dnes môžeme byť spokojní len s výsledkom. Dôležité víťazstvo, ale výkon nebol optimálny. Boli sme málo dôslední vo väčšine herných činností."

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Počas celého zápasu boli domáci lepší. Gratulujem Zvolenu k víťazstvu."