Kedy ukončia "zemiakovú brigádu"?

09. 10. 2019 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Tréner UKF Nitra František Bočkay sleduje súboj pri sieti. FOTO TASR/HENRICH MIŠOVIČ

Čierny víkend pre obhajcov. Po tom, ako v sobotňajšom zápase 2. kola našli volejbalistky úradujúceho majstra Slávie EU svojho prvého premožiteľa na palubovke v minulej sezóne šiestej UKF Nitra (1:3), nečakane v nedeľňajšej dohrávke zakopol aj obhajca prvenstva medzi mužmi Prievidza na ihrisku vlani siedmeho Spartaka Myjava (0:3).

AJ BOČKAYOVA OSOBNÁ VÝHRA

Nitranky sa dočkali víťazstva so slávistkami po vyše roku a pol. Naposledy Bratislavčanky zdolali v treťom zápase semifinále play-off v 24. marca 2017 doma 3:0, sériu však nakoniec prehrali 2:3 a do vytúženého finále nepostúpili. Prvý raz sa výhry s 18-násobným slovenským šampiónom dočkal aj nový tréner Volley projectu UKF František Bočkay, ktorý v minulosti viedol Prešovčanky a do našej extraligy sa vrátil so skúsenosťami z poľskej ligy. "Po dvoch zápasoch je ešte skoro hodnotiť. Baby veľmi túžili vyhrať, veľa sa na tom narobili. Rozhodla naša odvážna hra. Po prehre v úvodnom kole v Pezinku nám táto výhra všetkým prospela. O to, aby nás nakopla a neublížila nám, sa postarám prácou na tréningu. So Sláviou sa nevyhráva pravidelne, ale dá sa s ňou vyhrať. Je to pojem a história. Vážim si to a chcem na tom budovať," povedal Bočkay, ktorého do Nitry zlákal volejbalový projekt na viac rokov. Jednou z jeho priorít je, aby mladé hráčky našli podmienky na šport a zároveň i štúdium aj doma a nemuseli skoro utekať do zahraničia.

Asistent pod Zoborom Pavel Bernáth, ktorý v minulosti trénoval aj Pezinok či Trnavu a v minulej sezóne bol asistentom v Strabagu VC Bratislava, je autorom nevšedného bojového pokriku Nitraniek: „Zemiaková - brigáda!“ Ako sme zistili, súvisí to aj s nedávnou minulosťou klubu, ktorý neuspel šesťkrát za sebou v semifinále play-off a s výnimkou sezóny 2017/18 päťkrát ani v následnej sérii o bronz. Viaceré súčasné hráčky si to dobre pamätajú. "Tento pokrik budeme používať dovtedy, pokiaľ nebudeme v tabuľke figurovať vyššie ako na štvrtej priečke,“ vysvetlil tréner. V piatok sa UKF predstaví v Trnave. Bude družstvo v krátkom čase hľadať nový pokrik?

BEZ ODDYCHOVÉHO ČASU

Pátranie po poslednom extraligovom víťazstve Myjavy nad Prievidzou nám trvalo ešte dlhšie, siaha do sezóny 2015/16. Zverenci trénera Martina Pipu ním iba potvrdili, že ich triumf 3:1 z úvodného kola z Prešova nebolo dielo náhody. "Priznám sa, že už do Prešova sme šli s tým, že ideme vyhrať. Videl som chalanov, ako pracujú na tréningu, ako nám vychádzajú veci. Boli absolútne koncentrovaní. Pokiaľ sa chcú dostať von do lepších klubov, nechcem vidieť sklonené hlavy. Jediná cesta je bojovať," zdôraznil Pipa.

Po tom, ako z kádra myjavských mladíkov odišiel v lete univerzál Jakub Petráš do Komárna, ich predsezónne prognózy pasovali na spodok tabuľky. Ukázali však, že dokážu zdolávať aj papierovo silnejších súperov. Po dvoch kolách sú v tabuľke druhí. O jedinú loptu za Košicami. Tie majú dnes voľno, takže z Myjavčanov sa v prípade úspechu v Trenčíne môže stať líder. "Pracujeme síce s mladými hráčmi, ale sú spolu pohromade dlhšie. V lete odohrali veľa turnajov v Česku a na pohode im pridalo aj to, že majú po príchode skúseného libera Ľuboša Ochodnického za sebou dobrého obrancu,“ dodal Pipa.

Tréner Martin Pipa odštartoval novú sezónu s Myjavou bravúrne. FOTO TASR/MARTIN PALKOVIČ

Asistent reprezentačného trénera Andreja Kravárika chýbal pri tíme počas celej letnej prípravy, mužstvo viedol na diaľku s pomocou Jaroslava Petruchu. Po návrate z ME v Belgicku mu umrel otec Štefan Pipa, bývalý úspešný reprezentant a kapitán legendárneho tímu ČH, napriek veľkému smútku však absolvoval s tímom oba víťazné zápasy v Prešove a doma s Prievidzou. "Oba sme odohrali s rovnako veľkým nasadením. Proti majstrovi som počas troch setov nezobral ani jeden oddychový čas. Aj v momentoch, keď sme prehrávali, som si povedal, že ich nechám hrať. Nemusel som do toho zasahovať, využil som iba Prievidžanmi vyžiadané oddychové časy," dodal Pipa, ktorý strávil v nedeľu na lavičke  päť zápasov. Okrem mužského bol aj pri dvoch víťazstvách kadetov a dvoch kadetiek.

PRVÉ PREHRY OBHAJCOV

2019/20

ŽENY SLÁVIE EU: 1:3 UKF NITRA (v) - 2. KOLO
MUŽI PRIEVIDZE: 0:3 MYJAVA (v) - 2. KOLO

2018/19

ŽENY STRABAGU VC: 0:3 SLÁVIA EU (v) - 1. KOLO
MUŽI PRIEVIDZE: 0:3 PREŠOV (v) - 5. KOLO

2017/18
ŽENY SLÁVIE EU: 0:3 1. BVK (d) - 1. KOLO
MUŽI NITRY: 1:3 SVIDNÍK (v) - 12. KOLO

2016/17
ŽENY SLÁVIE EU: 1:3 1. BVK (v) -3. KOLO NADSTAVBY
MUŽI NITRY: 1:3 PREŠOV (v) - 6. KOLO NADSTAVBY

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #