Kapitánka Slávie Kuciaková: Všetky sme veľmi šťastné

18. 04. 2015 - TASR

Volejbalový klub Slávia EU Bratislava je historicky najúspešnejším tímom pod vysokými sieťami na Slovensku. Slávistky nechýbali vo finále ani raz od vzniku samostatnej slovenskej extraligy v roku 1993 a svoju unikátnu sériu natiahli tento rok na 23 finálových sezón. V sobotu na ihrisku Spišskej Novej Vsi zavŕšili ďalší úspešný ročník ziskom 15. majstrovského titulu.

Finálová séria proti Spišiačkam však nebola pre hráčky z hlavného mesta SR jednoduchá. S výnimkou prvého duelu, ktorý vyhrala Slávia hladko 3:0, sa v ďalších stretnutiach muselo rozhodnúť až v tajbrejku. Rovnako tomu bolo aj v sobotu na Spiši, ale ďalší víťazný skrátený set mal pre Sláviu už aj majstrovskú príchuť. "Dnešný zápas, aj keď to možno vyznie divne, sa naozaj dal vyhrať len za stavu 0:2. My sme v tom momente už nemali čo stratiť a súper to psychicky nezvládol. Domáce začali robiť oveľa viac chýb, vtedy som povedal dievčatám, že stačí ak vyhráme jeden set a už to pôjde, pretože Spišská hrá finále po prvý raz a to nie je ľahké. Myslím, že víťazstvo sme si zaslúžili, lebo sme bojovali. Ďakujem dievčatám a zároveň im gratulujem k titulu," uviedol po zápase tréner majsteriek Martin Hančík.

Zlat Slvistky a ich pozdrav zo atne! :-)

Posted by Slovenská volejbalová federácia on 18. apríl 2015

Smečiarka Miroslava Kuciaková po zápase žiarila šťastím. "Sú to neopísateľné pocity. Dnes sme bojovali, obrátili sme z 0:2 na 3:2. Všetko sme pripravili tak, aby sme boli maximálne oddýchnuté, do Spišskej sme cestovali deň vopred. Možno aj to bol dnes rozhodujúci faktor, že sme nevystúpili rovno z autobusu. Po nevydarenom úvode sme si povedali, že to musíme zvládnuť. Sezóna bola náročná, sme šťastné, že to všetko dopadlo v náš prospech," vyznala sa Kuciaková.

Spišiačky zažili prelomovú sezónu, prvýkrát v histórii sa prebojovali do finále pohára aj extraligy, ale oboch prípadoch nestačili na Sláviu. "Dnes sme mali veľmi dobrý nástup, dobre sme útočili, vychádzal nám servis, ustáli sme prvé dva sety na prihrávke a to nás vystrelilo do vedenia 2:0. Potom súper prestriedal zostavu, vymenil hráčky na postavení, začal byť agresívnejší. Nám dochádzali fyzické sily, kazili sme podanie, v útoku sme narážali na plný blok. Tie elementy, ktoré nás zdobili prvé dva sety, nám odišli. Musím priznať, že o ten kúštik bola Slávia lepšia a zaslúžene vyhrala. Gratulujem jej k titulu," povedal po zápase kouč Spišskej Novej Vsi Ondrej Spišák.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #