Kadetky na ME U17 v Čiernej Hore v skupine aj s Taliankami, na úvod proti domácemu tímu

03. 09. 2020 - SVF

Tím kadetiek SR do 17 rokov. FOTO: Alexander Mistrík

Slovenská volejbalová reprezentácia kadetiek (U17 - roč. nar. 2004 a mladšie) vo štvrtok spoznala svojich súperov v základnej skupine na októbrových majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v čiernohorskej Podgorici (1. - 9. 10. 2020). Žreb v sídle Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) v Luxemburgu zaradil Slovenky do I. skupiny spoločne s domácou Čiernou Horou, Talianskom, Slovinskom, Tureckom a Bulharskom.

Slovenky počas úvodných troch dní šampionátu postupne odohrajú zápasy proti domácemu tímu (1. 10. o 20.00 h), Taliankam (2. 10. o 17.30 h) a Bulharkám (3. 10. o 17.30 h). Po dni voľna nastúpia proti Turkyňám (5. 10. o 15.00 h) a na záver bojov v skupine si zmerajú sily so Slovinkami (6. 10. o 15.00 h).

V II. skupine sa predstavia obhajkyne prvenstva v tejto kategórii Rusky a tiež Bielorusky, Nemky, Srbky, Rumunky a Poľky, ktoré na turnaji nahradia odhlásené družstvo Fínska. Prvé dva tímy zo skupín postúpia do semifinále, družstvá na tretích a štvrtých priečkach budú hrať o 5. - 8. miesto. Šesť najlepších z konečného poradia ME získa miestenku na MS 2021 hráčok do 18 rokov. Slovenky si vybojovali postup na ME v januári celkovým triumfom na turnaji zonálnej I. fázy kvalifikácie (MEVZA) v Chorvátsku.

"V prvom rade nás teší, že už poznáme výsledok žrebu a pevne veríme, že turnaj sa bude môcť bez problémov uskutočniť. Teraz sa budeme snažiť získať o súperoch čo najviac informácií, aby sme sa mohli čo najlepšie pripraviť a pokúsiť sa o čo najlepší výsledok," povedal tréner tímu SR "17" Marek Maličký.

Na margo súperov v skupine kouč "sedemnástky" skonštatoval: "Z týchto družstiev poznáme Slovinky, s ktorými sme sa v januári stretli na kvalifikačnom turnaji MEVZA a približne vieme, akým štýlom sa prezentujú a čo od nich môžeme očakávať. Samozrejme, pozitívom by malo byť to, že žreb nás priradil do skupiny, do ktorej boli nasadené domáce Čiernohorky a nie Rusky. Talianky a Turkyne sa dlhodobo prezentujú veľmi kvalitným mládežníckym volejbalom, určite to bude pre nás skvelá skúsenosť. Aby sme boli úspešní, bude nevyhnutná kvalitná príprava na súperov, a tiež to, aby sme na ihrisku dokázali plniť zadané pokyny. Verím, že sa nám to podarí."

Tréner Marek Maličký. FOTO: Branislav Ulbrich

Kadetky sa na šampionát pripravujú od 16. augusta v Nitre, v nedeľu odštartovali druhý blok. "Sme radi, že sa začiatkom týždňa potvrdil aj tento šampionát a veríme, že budeme môcť nazbierať ďalšie skúsenosti, ktoré môžu posunúť dievčatá volejbalovo opäť o niečo vpred. Pri dnešnej situácii vo svete je to však nevyspytateľné a stať sa ešte môže čokoľvek. Každopádne sa na šampionát tešíme a v príprave robíme maximum pre to, aby sme reprezentovali Slovensko v čo najlepšom svetle," podotkol Maličký.  

Tri hráčky z tohto výberu štartovali v uplynulých dňoch aj na ME staršej kategórie junioriek (do 19 rokov) v Bosne a Hercegovine a Chorvátsku (22. - 30. augusta) - smečiarky Alexandra Fričová a Deána Valentová a libero Zuzana Justhová. "Výkony našich dievčat som pozorne sledoval a myslím si, že všetky tri si zastali svoju rolu v družstve. Verím, že týmito skúsenosťami nám ako tímu môžu veľmi pomôcť. Po návrate z ME dostali dievčatá približne týždeň úplného voľna, pripojiť by sa k nám mohli koncom týždňa. Samozrejme, ich zaťaženie bude individuálne, keďže oproti ostatným hráčkam majú v nohách o pár týždňov prípravy viac," povedal Maličký.

Úvodné dva týždne spolu hodnotí tréner mladých Sloveniek pozitívne. "S doterajšou prípravou som spokojný, limitovali nás len menšie zdravotné problémy. Dievčatá sa však cítia dobre, sú pozitívne naladené a tešia sa už na zápasovú konfrontáciu. Včera sme odohrali prvý prípravný duel na pôde Brusna, v ktorom sme zvíťazili v tajbrejku. Dnes nastúpime proti Trnave a čakajú nás aj ďalšie zápasy proti extraligovým družstvám - ide o podobný model prípravy ako na januárový kvalifikačný turnaj MEVZA. O všetkom podstatnom informujeme aj na našej stránke na facebooku," pripomenul na záver Marek Maličký.

Žreb ME 2020 hráčok do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici (1. - 9. októbra):

I. skupina: Čierna Hora, Taliansko, Slovinsko, Turecko, Bulharsko, SLOVENSKO

II. skupina: Rusko, Bielorusko, Nemecko, Srbsko, Rumunsko, Poľsko

Pozn.: Fínsko sa ešte pred žrebom vzdalo účasti, nahradil ho ďalší tím z európskeho rebríčka Poľsko.

Grafika: CEV

Program SR v I. skupine (kompletný program ME tu):
štvrtok 1. 10.: Čierna Hora - SLOVENSKO (20.00)
piatok 2. 10.: SLOVENSKO - Taliansko (17.30)
sobota 3. 10.: Bulharsko - SLOVENSKO (17.30)
nedeľa 4. 10.: voľný deň
pondelok 5. 10.: SLOVENSKO - Turecko (15.00)
utorok 6. 10.: Slovinsko - SLOVENSKO (15.00)

Športová hala komplexu Verde, v ktorej odohrajú Slovenky základnú skupinu. FOTO: verdecomplex.com

Športová hala komplexu Verde, v ktorej odohrajú Slovenky základnú skupinu. FOTO: verdecomplex.com

Širšia nominácia reprezentácie kadetiek SR "17" pred ME:

nahrávačky: Simona Slivková (ŠŠ Nitra), Ema Štermenská (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Lívia Vassová (VK Nové Mesto nad Váhom)

smečiarky: Alexandra Fričová (Slávia UK Bratislava), Deána Valentová (ŠŠ Nitra), Tamara Hrušecká (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Klára Jozeková (ŠŠ Nitra), Rebecca Smutná (Slávia UK Bratislava), Klára Bobáňová (Slávia UK Bratislava)

blokárky: Nina Boledovičová (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Kristína Kartíková (ŠŠ Nitra), Kamila Slivková (ŠŠ Nitra), Patrícia Čilijaková (ŠŠK Bilíkova Bratislava)

univerzálky: Radka Hašková (Slávia UK Bratislava), Marína Siládiová (ŠŠ Nitra), Ivana Skopalová (ŠŠK Bilíkova Bratislava)

liberá: Zuzana Justhová (ŠŠ Nitra), Natália Miková (ŠŠ Nitra)

Realizačný tím:
Tréner: Marek Maličký
Asistenti trénera: Peter Adamec, Nina Babjaková
Fyzioterapeutky: Daniela Chymičová, Mária Franková

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #