Juniorský titul obhájila Slávia UK Dráčik Bratislava

05. 05. 2019 - SVF

Slávia UK Dráčik Bratislava obhájila titul M-SR junioriek. FOTO: Dárius Dúchaj

Majstrovský titul Slovenska v kategórii junioriek získali volejbalistky Slávia UK Dráčik Bratislava. Na finálovom turnaji v Leviciach (3.-5. mája) zdolali v nedeľňajšom súboji o zlato ŠŠK Bilíkova Gymnázium Bratislava 3:0 a obhájili triumf z minulého roka. Bronz získali hráčky MVK Stropkov. Najlepšou hráčkou finálového turnaja sa stala smečiarka víťazného tímu Zuzana Šepeľová.

Slávistky v zostave s viacerými hráčkami, ktoré získali extraligový titul, prehrali na turnaji len jeden zápas, keď v základnej skupine nestačili na COP Nitra. V ďalšom priebehu kráčali turnajom hladko, v semifinále zdolali Liptovský Hrádok a vo finále Bilíkovu, v oboch prípadoch v troch setoch. Ocecenia pre najlepšie hráčky dostali okrem Šepeľovej ďalšie tri Slávistky - najlepšou nahrávačkou bola Ema Škrlecová, univerzálkou Lenka Kvasnová a smečiarkou Karolína Fričová. Najlepšou blokárkou turnaja bola Tereza Hrušecká (ŠŠK Bilíkova Bratislava) a liberkou Jasmína Pavlíková z domáceho Palas VK Levice.

Výsledky finálového dňa:
Finále:
Slávia UK Dráčik Bratislava - ŠŠK Bilíkova Gymnázium Bratislava 3:0 (15, 17, 19)

o 3. miesto:
ŠKM Liptovský Hrádok - MVK Stropkov 1:3 (-22, 19, -12, -4)

o 5. miesto:
COP Volley Nitra - VM Senica 3:1 (16, -8, 23, 19)

o 7. miesto:
KV MŠK OKTAN Kežmarok - Palas VK Levice 3:0 (20, 17, 24)

Konečné poradie: 1. VK Slávia Dráčik Bratislava, 2. ŠŠK Bilíkova Gymnázium Bratislava, 3. MVK Stropkov, 4. ŠKM Liptovský Hrádok, 5. COP Volley Nitra A, 6. VM Senica, 7. KV MŠK OKTAN Kežmarok, 8. Palas VK Levice.