Juniorky na ME podľahli Bulharkám, proti Chorvátkam zabojujú o 7. miesto

29. 08. 2020 - SVF

FOTO: CEV

Slovenská volejbalová reprezentácia junioriek v sobotu na majstrovstvách Európy do 19 rokov prehrala v skupine o 5. - 8. miesto s rovesníčkami z Bulharska 0:3 (-17, -23, -17) a v nedeľu bude v Osijeku od 15.00 h bojovať o konečnú 7. priečku proti domácim Chorvátkam.

Družstvo trénera Jaroslava Hančáka držalo krok so súperkami najmä v druhej časti, v ktorej Slovenky otočili z 5:9 na 11:9 a pred koncovkou trojbodovou šnúrou dotiahli na 21:21. V závere odvrátili aj dva setbaly, ale tretí nie a prehrali najtesnejším rozdielom. V prvom a treťom dejstve si Bulharky kvalitným servisom, útokom aj obranou utvorili náskok už v prvej polovici setu a kontrolovali vývoj.

FOTO: CEV

Chorvátky, posledné súperky Sloveniek na šampionáte, v sobotu v skupine o 5. - 8. miesto prehrali s Poľkami 0:3 (-20, -19, -8). Prvými finalistkami sa v bosnianskej Zenici stali Turkyne, ktoré si poradili s víťazkami "slovenskej" I. skupiny Bieloruskami v štyroch setoch. Vo večernom semifinále zas Srbky zvíťazili 3:1 nad Francúzkami, víťazkami II. skupiny. 

ME 2020 volejbalistiek do 19 rokov - Bosna a Hercegovina / Chorvátsko - sobota:

Skupina o 5. - 8. miesto (Osijek/Chor.)

Bulharsko - Slovensko 3:0 (17, 23, 17)
Rozhodovali: Pianová (Tal.) a Niewiarowská (Poľ.), hralo sa bez divákov

Bulharsko: Ilievová 7, Milanovová 2, Jordanovová 16, Sajkovová 6, Nikolovová 16, Atanasovová 14, libero Karabaševová (Paškulevová 0, Drumevová 2). Trénerka: G. Ajšinovová.
Slovensko: A. Fričová 5, Smiešková 4, Návratová 7, Kucserová 5, Tereza Hrušecká 9, Kohútová 3, libero Justhová (Valentová 0, Laučíková 0, Dlhošová 4, Čierna 2). Tréner: J. Hančák.

Jaroslav Hančák, tréner SR "19": "Bulharky dnes vyhrali zaslúžene. Hrali disciplinovane, agresívne v útoku aj na podaní, s čím sme mali veľké problémy. V obrane na sieti aj v poli sme hrali nedisciplinovane, neplnili sme niektoré taktické pokyny, a to nám robilo veľké problémy v medzihre - nedokázali sme súpera zatlačiť, naopak, boli sme neustále pod tlakom. Súper dobre podával, agresívnym servisom nás odtlačil od siete; mal aj trochu šťastia, dostali sme zopár hlúpych es. Konečne sme to dnes dobre odohrali zo zón 1 a 2, univerzálne hráčky zahrali celkom dobre, hrali sme dobre aj stredom, ale dnes sme sa trápili s útokom zo zóny 4; smečiarky mali slabší deň. Nie sme schopní hrať vyrovnanú partiu s tímom ako Bulharsko, ak nebudeme hrať z každej pozície. Aj to bol jeden z dôvodov. Turnaj sa pre nás ešte neskončil; sme radi, že sme postúpili do prvej osmičky. Budeme sa snažiť, aby sme v nedeľu podali čo najlepší výkon a odišli domov so vztýčenými hlavami."

Ďalšie sobotňajšie výsledky:

Osijek/Chor.
Skupina o 5. - 8. miesto
Poľsko - Chorvátsko 3:0 (20, 19, 8)

Zenica/Bos. a Herc.
Semifinále
Bielorusko - Turecko 1:3 (21, -17, -22, -24)
Francúzsko - Srbsko 1:3 (23, -15, -20, -14)

Záverečný program ME - nedeľa:

Osijek/Chor.
o 7. miesto: Chorvátsko - SLOVENSKO /15.00/
o 5. miesto: Poľsko - Bulharsko /17.30/

Zenica/Bos. a Herc.
o 3. miesto: Bielorusko - Francúzsko /17.00/
finále: Turecko - Srbsko /20.00/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČMIKASAKAVOHOLIK
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #