Je tu prvé bratislavské derby. Zastaví 1. BVK sériu Slávie EU?

01. 12. 2016 - Filip Hudec, SVF

Kto v piatok uspeje? Micha Matušov (Slávia), alebo Tomáš Varga (1.BVK) ? FOTO: Peter Noskovič

Úradujúci majster extraligy žien privíta v piatok o 16:30 v priamom prenose na Huste.tv obhajcu bronzu. V prvom bratislavskom derby v aktuálnej sezóne sa VK Slávia EU Bratislava stretne v hale Mladosť s 1. Bratislavským volejbalovým klubom. Súboj prvého s tretím je najväčším šlágrom 12. kola.

Výhodu domáceho prostredia má Slávia. "Na každého súpera sa pripravujeme dôkladne počas týždňa, preto nemôžem povedať, že na piatkový súboj prebieha špeciálna príprava. V každom prípade však vieme, že nás čaká ambiciózny súper a na hráčkach je cítiť, že sa blíži špeciálny zápas. Na derby sa tešíme a verím, že si cestu do haly nájde čo najviac divákov," povedal tréner Slávie Michal Matušov. Podobne to vníma aj kormidelník 1. BVK. "Príprava na každý zápas má svoje špecifiká. Derby je však vždy niečo navyše a na zápas sa tešíme. Predpokladám, že sa bude hrať kvalitný volejbal a verím, že to ocenia aj diváci," povedal Tomáš Varga.

Slávia neprehrala v našich najvyšších súťažiach už 46 zápasov, z toho 44 v extralige a 2 v Slovenskom pohári. Naposledy ju pokorila ešte vo finálovej sérii 2014-2015 VK Spišská Nová Ves. "Víťazstvá sú ako droga a my chceme sériu potiahnuť čo najdlhšie. Ideme od zápasu k zápasu, teraz sa koncentrujeme na ten najbližší. V decembri nás čakajú náročné zápasy, začína to derby, potom sa predstavíme v Challenge Cupe a na druhom turnaji MEVZA. Naše hráčky idú na tréningu vždy naplno, ale teraz je na nich vidieť, že pridávajú ešte nejaké percento navyše a majú zvýšenú vnútornú motiváciu. Na každý zápas sa tešíme a uvidíme čo nám prinesie derby," povedal Matušov.

Družstvo Tomáša Vargu by rado zastavilo dlhú sériu Slávie. "Každé družstvo z našej extraligy by bolo rado, keby práve ono zastavilo sériu Slávie a začalo by sa o ňom viac písať.... Určite je to jedna z motivácií, ale na druhej strane sme ešte len v prvej časti sezóny a nejde do tuhého. Oba tímy prešli oproti minulej sezóne zmenami a uvidíme ako sa to prenesie na palubovku," dodal Varga. Zo Slávie odišli práve k mestskému konkurentovi smečiarka Romana Hudecová a blokárka Michaela Candráková. "Obe hráčky veľmi dobre poznáme a vieme, čo od nich môžeme čakať. Na druhej strane sa zasa ony budú chcieť vytiahnuť. Myslím, že to bude skôr naša výhoda, ale rozhodne sa na ihrisku," povedal kormidelník Slávie, ktorý v lete z úlohy asistenta prebral tím po Martinovi Hančíkovi.

Foto z minulosezónneho semifinále Slávia - 1. BVK. FOTO: Peter Noskovič

Volejbalistky 1. BVK čaká druhý tím z vedúcej trojky za sebou. Cez víkend prehrali doma s nitrianskym Vollec project UKF 0:3. "Zápas sme si rozobrali a z chýb sa pokúsime poučiť. Treba však povedať, že UKF Nitra odohrala u nás veľmi dobrý duel a vyhrala zaslúžene. V našom výkone boli aj pozitíva a tie si chceme preniesť do derby," vrátil sa k sobote Varga.

Slávia má s výnimkou dlhodobo zranenej Nikoly Pištělákovej kompletný káder. "Niki trénuje, ale stále je vo fáze rekonvalescencie. Nechceme v jej prípade nič uponáhľať a nastúpi až keď bude na 100 percent pripravená," povedal Matušov. V družstve 1. BVK sú na listine zranených Soňa Babjaková a Ivana Bujdošová.

Naposledy sa Slávia a 1. BVK stretli súťažne v semifinále extraligy v minulej sezóne. Slávia 6. apríla 2016 vyhrala doma 3:1 a po triumfe 3:0 v sérii postúpila do finále.

Štatistiky, tabuľky, program zápasov extraligy žien TU

Program 12. kola:
Piatok 2. 12. 2016
16:30 VK Slávia EU Bratislava - 1. Bratislavský volejbalový klub (LIVE NA HUSTE.TV)
20:00 VTC Pezinok - Hit UCM Trnava
Sobota 3. 12. 2016

18:00 VK EPERIA Prešov - Senický volejbalový klub
18:00 TJ Slávia TU Zvolen - KV MŠK Oktan Kežmarok
Nedeľa 4. 12. 2016
15:00 Volley project UKF Nitra - COP Nitra

Zo štatistík:

Najviac bodujúce hráčky: 1. Monika Stankovianska (Volley project UKF Nitra) 167, 2. Darja Doluda (Hit UCM Trnava) 141, 3. Anna Becková (KV MŠK Oktan Kežmarok) 138, 4. Mária Kostelanská (Hit UCM Trnava) a Anastasiia Trach (1. Bratislavský volejbalový klub) po 131.

Najviac es: 1. Anna Becková (KV MŠK Oktan Kežmarok) 26, 2. Natália Vrabcová (TJ Slávia TU Zvolen) 23, 3. 4. Mária Kostelanská (Hit UCM Trnava) 21.

Najviac blokov: 1. Katarína Körmendyová (COP Nitra) 32, 2. Emma Erteltová (VTC Pezinok) 28, 3. Michaela Candráková (1. Bratislavský volejbalový klub) 25.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #