Hráčmi mesiaca november slávistka Šepeľová a Nitran Kostoláni

03. 12. 2019 - SVF

November ovládli novembroví oslávenci Zuzana Šepeľová a Ľuboš Kostoláni. FOTO v koláži: kluby

Smečiarka Slávie EU Bratislava Zuzana Šepeľová a univerzál Ľuboš Kostoláni z VKP Bystrina SPU Nitra získali ocenenie Hráč mesiaca november v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach parfems.sk extralige žien, resp. Edymax extralige mužov 2019/2020. Šepeľová triumfovala v ankete druhýkrát v kariére (predtým február 2019), Kostoláni získal ocenenie premiérovo. Zaujímavosťou je, že obaja ovládli anketu v mesiaci, v ktorom oslavujú narodeniny.

O ocenených rozhoduje komisia, ktorá zohľadňuje predovšetkým štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok. Pomocným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom stretnutí.

ZUZANA ŠEPEĽOVÁ (SLÁVIA EU BRATISLAVA)

Dvadsaťročná kapitánka obhajkýň titulu pomohla Slávii v novembri k piatim víťazstvám, čo tím z haly Mladosť vystrelilo na čelo tabuľky. V zápase s Trnavou (3:0) ju tréner Michal Matušov šetril, v ďalších štyroch dueloch proti Prešovu (3:0), Novému Mestu nad Váhom (3:1), UKF Nitre (3:2) a Brusnu (3:0) zaznamenala spolu 75 bodov.

Hráčkou mesiaca po Bodnárovej ďalšia rodáčka zo Sniny Zuzana Šepeľová. FOTO: SVF
Hráčkou mesiaca po Bodnárovej ďalšia rodáčka zo Sniny Zuzana Šepeľová. FOTO: SVF

Rodáčka zo Sniny bola vďaka úspešnému mesiacu po 10. kole parfems.sk extraligy so 138 bodmi (3,83 na set) najproduktívnejšou hráčkou celej súťaže tesne pred spoluhráčkou Simonou Jelínkovou (137). Obe mali na konte aj najviac úspešných útokov (119).

Šepeľová v novembri dvakrát pokorila hranicu 20 bodov. V Prešove si ich v troch setoch prípísala rovných 20 a k päťsetovému víťazstvu po obrate z 0:2 proti UKF Nitre pomohla 24 bodmi. V súbojoch s Novým Mestom nad Váhom (3:1) a Brusnom (3:0) prispela 16 bodmi. Bývalá juniorská reprezentantka a členka úspešného výberu do 19 rokov, ktorý na domácich majstrovstvách Európy 2016 v Nitre obsadil 6. miesto, pôsobí v Slávii piatu sezónu. V extralige odohrala 128 zápasov, v ktorých nazbierala 884 bodov, z toho dala 119 es a zaznamenala 58 blokov.

V obratu s UKF Nitra pomohla Zuzana Šepeľová 24 bodmi. FOTO: TASR

Finalistkami ankety za november boli ukrajinská smečiarka Anastasija Trachová z tímu Strabag VC Bilíkova Pezinok, libero Volley project UKF Nitra a účastníčka EuroVolley 2019 Michaela Španková a smečiarka Nového Mesta nad Váhom Denisa Martáková.

ĽUBOŠ KOSTOLÁNI (VKP BYSTRINA SPU NITRA)

Dvadsaťdeväťročný skúsený volejbalista pomohol Nitre k trom víťazstvám v piatich zápasoch. Tím spod Zobora v úvode mesiaca prerušil víťaznú sériu Myjavy a ťahal päťzápasovú úspešnú jazdu. Tú zastavil až Prešov a naposledy prehrali Nitrania aj doma s majstrom z Prievidze.

Ľuboš Kostoláni sa stal premiérovo Hráčom mesiaca extraligy. FOTO: SVF
Ľuboš Kostoláni sa stal premiérovo Hráčom mesiaca extraligy. FOTO: SVF

Kostoláni je jasným útočným lídrom svojho tímu a s 242 bodmi s priemerom 5,63 na set vládne aj celej súťaži. V útoku má výbornú bilanciu 51,2 percenta. Dvestotricentimetrov vysoký odchovanec nitrianskeho volejbalu si pri víťazstve 3:2 v Myjave pripísal 27 bodov, vo Zvolene (3:0) získal 18 bodov, doma s Košicami (3:1) ich nazbieral 22, v Prešove (0:3) 18 a doma s Prievidzou (1:3) mal 25 bodov.

Od návratu do rodnej Nitry v sezóne 2017-18 odohral 22-násobný slovenský reprezentant v extralige 63 zápasov, v ktorých nazbieral 932 bodov, z toho 58 es a 57 blokov. Kostoláni začínal s volejbalom pod Zoborom, kde pôsobil do roku 2011. Ďalšie tri roky strávil v českej extralige v drese Zlína, neskôr hral v Nemecku za Bühl (2014-15) a Coburg/Grub (2015-16), na skok sa vrátil do Zlína a potom zamieril späť pod Zobor.

Ľuboš Kostoláni v útoku počas zápasu s Prievidzou. FOTO: Facebook, Tomáš Zaujec.

Finalistami ankety za november boli ukrajinský smečiar Svidníka Dmytro Fedorenko, kapitán Prešova Martin Sopko st. a univerzál Prievidze Igor Rehák.

Hráči mesiaca v sezóne 2019/2020:
október: Bianka Bodnárová (SR / Volley project UKF Nitra) a Matúš Konc (SR / VO TJ Spartak Myjava)
november: Zuzana Šepeľová (SR / Slávia EU Bratislava) a Ľuboš Kostoláni (SR / VKP Bystrina SPU Nitra)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #