Hráčmi mesiaca Február sa stali Salanciová a Javorčík

04. 03. 2018 - SVF

Hráčmi mesiaca februára sa stali Erika Salanciová (STRABAG) a Milan Javorčík (Prievidza).

Víťazmi ankety o najlepšieho hráča mesiaca február vo volejbalovej extralige žien, resp. mužov sa stali Erika Salanciová (STRABAG Volleyball Club) a Milan Javorčík (VK Prievidza). Pre oboch je to prvý triumf v ankete, druhýkrát sa stalo, že v oboch kategóriách triumfovali slovenskí volejbalisti.

ERIKA SALANCIOVÁ (STRABAG VOLLEYBALL CLUB FTVŠ UK BRATISLAVA)

Dvadsaťšesťročná rodáčka z Nitry je už treťou hráčkou STRABAGU s prvenstvom v tejto ankete. Pred ňou získali ocenenie jej spoluhráčky a takisto smečiarky Srbka Nataša Ševarika a Romana Hudecová. Salanciová sa v úvode februára veľkou mierou zaslúžila o triumf STRABAGU v Slovenskom pohári. Zažiarila najmä v súboji o zlato na finálovom turnaji v Prievidzi, keď sa pod víťazstvo 3:1 nad Volley project UKF Nitra podpísala 25 bodmi (2 esá, 5 blokov) a stala sa najlepšou hráčkou finále SP. V troch extraligových dueloch proti Prešovu, UKF Nitre a Slávii, ktorými tím Tomáša Vargu ukončil nadstavbu, nazbierala Salanciová dokopy 27 bodov. STRABAG vyhral dlhodobú súťaž a do play off vstúpil z pozície lídra.


Salanciová začala sezónu vo francúzskom druholigovom klube TPM Racing Volley Toulon, kde však v decembri ukončila pôsobenie a dohodla sa so STRABAGOM. Do extraligy sa slovenská reprezentantka vrátila po viac ako piatich rokoch, predtým obliekala dres COP Nitra a štyri sezóny pôsobila v Slávii EU. V zahraničí hrala za rakúsky SVS Post Schwechat, nemecký Thüringen, KP Brno a Toulon. Trojnásobná majsterka Slovenska a dvojnásobná šampiónka Rakúska odohrala v tejto sezóne za STRABAG 11 zápasov, v ktorých nazbierala 128 bodov, z toho 14 es a 14 blokov.Finalistkami na ocenenie Hráčka mesiaca február boli Simona Cigániková (STRABAG Volleyball Club), Martina Konečná (Volley project UKF Nitra), Lenka Ovečková (STRABAG Volleyball Club) a Sabrina Müller (Volley project UKF Nitra).

MILAN JAVORČÍK (VK PRIEVIDZA)

Skúsený tridsaťdvaročný rodák z Revúcej sa v poslednom období dostal do veľmi dobrej formy a vybojoval si miesto v základnej zostave tímu Richarda Nemca. Prievidza aj vďaka Javorčíkovi vyhrala na začiatku februára prvýkrát v klubovej histórii Slovenský pohár, keď triumfovala na domácom finálovom turnaji a do play off vstúpila z prvého miesta. V nadstavbe neprehrali "Kohúti" ani jeden zo šiestich duelov a darilo sa im aj v úvode play off, keď vo štvrťfinále podľa prognóz vyradili COP Trenčín a postúpili do semifinále. Javorčík v posledných dvoch februárových dueloch nadstavby v Nitre (3:1) a so Svidníkom (3:0) nazbieral dokopy 27 bodov. Celkovo má na konte 216 bodov v 23 zápasoch, z toho 22 es a 20 blokov. Po Brazílčanovi Marciliovi sa stal druhým hráčom Prievidze s ocenením hráč mesiaca.Javorčík oblieka dres Prievidze druhú sezónu. Šikovný smečiar patrí k najdekorovanejším hráčom slovenskej extraligy. Na konte tri majstrovské tituly a tri striebra ešte z pôsobenia v drese ŠK Chemes Humenné, minulý rok pridal striebro ako hráč Prievidze a v zbierke má 189 cm vysoký volejbalista aj bronz z predminulej sezóny z pôsobenia v Košiciach.

Finalistami na ocenenie Hráč mesiaca február boli Marek Ludha (VK Prievidza), Jakub Hriňák (TJ Slávia Svidník), Braga Da Silva Marcilio (VK Prievidza) a Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov).

O víťazoch ocenení Hráč a Hráčka mesiaca rozhoduje špeciálna komisia, ktorá zohľadňuje najmä štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok, pomocným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom zápase.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #