Hráčmi mesiaca december Španková a Kostoláni

07. 01. 2021 - SVF

Hráči mesiaca december Michaela Španková a Ľuboš Kostoláni. FOTO: SVF

Libero Volley project UKF Nitra Michaela Španková a univerzál VKP Bratislava Ľuboš Kostoláni sa stali Hráčmi mesiaca december v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach extralige žien a extralige mužov 2020/2021.

Španková je druhou hráčkou UKF Nitra s týmto ocenením v aktuálnej sezóne a vôbec prvým liberom v histórii ankety. Kostoláni sa Hráčom mesiaca stal druhýkrát v kariére, ale premiérovo v drese rekordného majstra Slovenska. O ocenených rozhoduje komisia, ktorá zohľadňuje štatistiky aj vplyv hráča na tím a výsledok.

MICHAELA ŠPANKOVÁ (VOLLEY PROJECT UKF NITRA)

Dvadsaťjedenročná Španková bola oporou Nitry vo všetkých troch extraligových dueloch v decembri a pomohla tímu aj k postupu do štvrťfinále Challenge Cupu. Nitranky v najvyššej súťaži prehrali v televíznom zápase na začiatku minulého mesiaca po veľkom boji s lídrom tabuľky Sláviou EU Bratislava 2:3, vyhrali na palubovke Projekt RD SVF 3:0 a set nestratili ani doma s VK Prešov.

Španková odohrala v poslednom mesiaci minulého roka všetky extraligové zápasy, excelovala na príjme a v obrane v poli. So 66% pozitívnym príjmom je na čele celej extraligy. Po návrate z turnaja Challenge Cupu v maďarskom Kaposvári sa však v tíme vyskytol koronavírus a preto úvodný duel nadstavby so Strabagom VC (19. 12.) museli odložiť.

Michaela Španková v akcii proti Slávii EU. FOTO: Miroslav Slávik.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša začínala s volejbalom vo VKM Piešťany. Svoj talent následne rozvíjala v centralizovanej príprave v COP Nitra, kde v sezóne 2014-15 aj debutovala v extralige. Po dvoch sezónach v COP si od leta 2016 obliekala dva roky dres svojho súčasného zamestnávateľa, potom si na sezónu (2018-19) odskočila do Strabagu VC Bratislava a aktuálne pôsobí druhý rok opäť v UKF Nitra.

V extralige a Slovenskom pohári odohrala účastníčka EuroVolley 2019 v Bratislave celkovo 156 zápasov, v zbierke úspechov má extraligové striebro z roku 2019 (Strabag VC) a dve finálové účasti v Slovenskom pohári (UKF Nitra 2017 a Strabag VC 2019). Tridsaťnásobná slovenská reprezentantka sa v ankete fanúšikov stala najobľúbenejšou slovenskou volejbalistkou za rok 2019 a získala Cenu fanúšika. V roku 2016 bola členkou úspešnej juniorskej reprezentácie, ktorá na ME do 19 rokov v Nitre obsadila 6. miesto.Finalistkami ankety za december boli brazílska blokárka Slávie EU a Hráčka mesiaca október Raquel Löff, jej spoluhráčka libero Ema Magdinová a blokárky Tereza Hrušecká (Strabag) a Srbka Danijela Nikičová (VK Pirane Brusno).

ĽUBOŠ KOSTOLÁNI (VKP BRATISLAVA)

Skúsený univerzál bol ťahúňom "policajtov", ktorí mali stopercentný december. Po sérii zápasov vonku nestratili zverenci Jaroslava Noseka v dočasnom domovskom prostredí v hale FEI ani bod a v štyroch dueloch prehrali len jeden set. K trom decembrovým víťazstvám nad Svidníkom (3:0), dovtedy nezdolanému Prešovu (3:1) a Myjave (3:0) pomohol Kostoláni 63 bodmi, z toho ôsmimi blokmi a v útoku mal v priemere 58% úspešnosť. VKP sa vďaka sérii úspechov prepracoval v tabuľke na 3. miesto.

K víťazstvu 3:1 nad lídrom tabuľky Prešovom pomohol Kostoláni (v útoku) 20 bodmi. FOTO: TASR.

Kostoláni je so 192 bodmi v desiatich zápasoch druhým najproduktívnejším hráčom extraligy za Košičanom Patrikom Lamancom (210). S priemerom 5,33 bodu na set je 203-cm vysoký volejbalista tiež druhý. Dokopy 168 bodov nazbieral útokom, dal 6 es a pripísal si 18 blokov. V ankete Hráč mesiaca triumfoval predtým v novembri 2019.

Odchovanec nitrianskeho volejbalu prišiel do VKP Bratislava v lete po troch sezónach pod Zoborom, kde získal extraligové striebro (2018) a bronz (2019). Dvadsaťdva násobný slovenský reprezentant má za sebou aj bohaté legionárske skúsenosti, v zahraničí posôbil v rokoch 2011 - 2017. Obliekal si dres českého Zlína a nemeckých klubov TV Ingersoll Bühl a VSG Coburg/Grub. Po návrate na Slovensko v roku 2017 odohral v v extralige 88 zápasov, v ktorých nazbieral 1428 bodov. V minulej nedokončenej sezóne bol so 495 bodmi najproduktívnejším hráčom ligy.Decembrovými finalistami ankety boli Kostolániho spoluhráči z VKP nahrávač Juraj Zaťko a smečiar Marek Malina a smečiar Komárna František Ogurčák.

Hráči mesiaca v sezóne 2020/2021:
október: Raquel Löff (Braz. / Slávia EU Bratislava) a Martin Sopko st. (SR / VK MIRAD UNIPO Prešov)
november: Vanessa Silva (Braz. / Volley project UKF Nitra) a Michal Petráš (SR / TJ Slávia Svidník)
december: Michaela Španková (SR / Volley project UKF Nitra) a Ľuboš Kostoláni (SR / VKP Bratislava)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #