Giuliani je úspešný, motivovaný a chce vyhrávať. To nás oslovilo, povedal Halanda

24. 07. 2015 - Filip Hudec, SVF

Prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda sa v piatok vrátil z rokovania v talianskom meste Falconara, kde uzavrel zmluvu s novým trénerom slovenskej reprezentácie Albertom Giulianim. Muž, ktorý doviedol v prestížnej talianskej lige k dvom titulom Maceratu a k jednému Cuneo, má za úlohu pripraviť slovenský tím čo najlepšie na októbrové majstrovstvá Európy.

Z rokovania v meste Halandovho prvého pôsobenia v Taliansku počas jeho hráčskej kariéry mal šéf slovenského volejbalu veľmi dobrý pocit. "Alberto Giuliani je úspešný, motivovaný tréner, ktorý chce vyhrávať, má veľký ťah na bránku a vo svojom remesle je extratrieda. To nás oslovilo. Má skúsenosti aj ako bývalý hráč a má za sebou výsledky v kvalitnej súťaži. Herný prejav družstiev, ktoré viedol je taký, ktorý by sme chceli dosiahnuť aj my v reprezentačnom tíme. Má renomé, je skúsený a hovoria za neho aktuálne výsledky, nie výsledky spred desiatich, dvadsiatich rokov," povedal Halanda na piatkovom stretnutí s novinármi a dodal: "Dôkladne si naštudoval náš tím a ponuku trénovať reprezentáciu s nadšením prijal. Môžem prezradiť aj to, že nie je veľmi drahý. Ešte netrénoval reprezentačné družstvo a chce sa presadiť. Pracovať pri reprezentácii, navyše na majstrovstvách Európy v Taliansku je pre neho veľkou motiváciou."

Kandidátov na post nového trénera po odchode Flavia Gulinelliho bolo podľa Halandu viac. "Dostali sme viacero ponúk, pre zaujímavosť aj od Angiolina Frigoniho, ktorý nedávno doviedol Egypt u nás v Bratislave k víťazstvu na Final Four 3. skupiny Svetovej ligy, ale Giuliani bol od začiatku pre nás prioritou. Vieme, že ideme do rizika, pretože pred majstrovstvami Európy nie je veľa času, ale Giuliani je veľmi uznávaný a skúsený tréner a veríme, že to zvládne," dodal Halanda.

Asistentom tretieho talianskeho kouča na lavičke Slovenska bude bývalý úspešný reprezentant Andrej Kravárik. "S Kravárikom sme sa dohodli za 5 sekúnd. Ponukou bol nadšený, chce sa naplno venovať trénerskému povolaniu a po dvoch rokoch sa vracia do realizačného tímu reprezentácie," pokračoval Halanda.

Giuliani bude okrem Slovenska viesť aj Piacenzu v najvyššej talianskej súťaži, kde bude jeho zverencom aj blokár Emanuel Kohút. "Bavili sme sa aj o tejto téme a nebude s tým problém. V klube má spolupracovníka, ktorý mu rozbehne prípravu a môže sa tak naplno venovať práci pri našej reprezentácii. Oficiálne začíname prípravu 17. augusta, ale on príde na Slovenska zhruba o týždeň skôr, aby sa na začiatok kempu dobre pripravil.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #