Final Four Slovenského pohára si zahrá aj Svidník! Vyradil obhajcu z Komárna

18. 02. 2016 - SVF + Spartak UJS VKP Komárno, Róbert Mihalička

Volejbalisti VK Slávia Svidník doplnili kvarteto účastníkov Final Four Slovenského pohára, keď v dnešnej odvete štvrťfinále vyradili obhajcu trofeje z minulého roka Spartak UJS VKP Komárno. Svidník síce v odvete na juhu Slovenska prehral 2:3, ale keďže doma vyhral 3:1, dva sety mu na postup stačili. Na Final Four SP sa Svidník predstaví po dvoch rokoch. Záverečný turnaj Final Four mužov a žien sa uskutoční 5. a 6. marca v Nitre (v hale na Klokočine).

Už isté miesto na vyvrcholení súťaže mali prvé dva tímy po základnej časti extraligy mužov VK Bystrina SPU Nitra, VK MIRAD PU Prešov a VK KDS Šport Košice. Na Final Four SP sa prebojovali aj štyri najlepšie tímy zo základnej časti extraligy žien VK Slávia EU Bratislava, Volley project UKF Nitra, KV MŠK Oktan Kežmarok a 1. Bratislavský volejbalový klub. Všetky zápasy z turnaja odvysiela naživo Huste.tv.

Odveta štvrťfinále SP mužov:
Spartak UJS VKP Komárno - VK Slávia Svidník 3:2 (-18, 15, 19, -23, 9)
/prvý zápas 1:3, postúpil Svidník/
Zápas trval: 110 minút, rozhodovali: M. Sarka a I. Sloboda
Komárno: Pělucha 7, Ferencz 0, Hrušík 18, Tarabus 1, Horník 5, Kišš 12, libero Ľ. Nemec (Rehák 18, Nociar 0, Hinduliak 12, T. Nemec 0, Demčák 0). Tréner: D. Oravec.
Svidník: Labik 10, J. Hriňák 1, Ščerba 11, Skasko 6, Lamanec 20, Goban 16, libero Vitko (Soták 0, Smolej 0, Kuchárik 1, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.

Mladý hosťujúci tím začal v Komárne odhodlane. Už v prvom sete sa dostal do vedenia 10:7, no a keď hostia viedli už 17:10, rozbehnutí Svidníčania nemali problém dotiahnuť set do víťazného konca, aj keď využili až svoj piaty setbal. Od druhého setu to bolo opäť „staré známe“ Komárno, ktoré si vzorovo vytvorilo náskok 5:0 a neskôr aj 12:3 a už bolo jasné, že pomer setov sa vyrovná. Komárno pokračovalo v dobrej hre aj v treťom sete, aj keď súper vzdoroval. Zo stavu 10:7 vyrovnal na 10:10 a bolo aj 16:16, kedy sa však podaril zverencom Daniela Oravca kľúčový únik na 19:16, čo stačilo na zisk setu, keď v jeho závere sa domáci blysli niekoľkými efektnými blokmi. Štvrtý set sa zdal byť taktiež záležitosťou Komárna, veď viedlo 12:6, no prišli veľké chvíle mladíkov zo Svidníka. Stav upravili na 12:10, no domáci ešte stihli odskočiť na 16:13. Svidník však obrovskou bojovnosťou otočil na 19:18 a na svete bola dráma. Svidník sa však dostal do vedenia 23:21 a krôčik k postupu využili hostia pri svojej druhej setbalovej príležitosti. Piaty set bol už len labuťou piesňou pre Komárno, ktoré síce vyhralo tajbrejk 15:9, aj keď v jeho polovici bolo ešte 8:8, nič to nemení na skutočnosti, že obhajca pohárového prvenstva bude na tohtoročnom Final Four chýbať.

Daniel Oravec (tréner  Spartak UJS VKP Komárno): "Po pokazenom prvom sete, kedy som od druhého setu vymenil troch hráčov, sme začali hrať volejbal a prakticky sme ho hrali do polovice štvrtého setu. Rozdielový hráč bol nahrávač Soták, ktorý keď prišiel na ihrisko, ukľudnil a spresnil hru, čo nám chýbalo. Od polovice štvrtého setu sme sa jednoducho zasekli a potom to už nešlo."

Peter Tholt (tréner VK Slávia Svidník): "V prvom rade gratulujem chalanom, pretože po dvoch rokoch budeme hrať opäť Final Four. Znova sme ukázali tím, v ktorom jeden druhého vie potiahnuť a nahradiť. V prvom sete sme jasne dominovali, potom sme sa trápili a vo štvrtom sme prehrávali už o šesť bodov. Dobre sme to však ukončili, hoci sme útočne hrali horšie, ale Lamanec nás znovu ťahal a záver štvrtého setu zobral zodpovednosť na vlastné plecia a tým sme aj vyhrali. Boli sme kompaktnejší, chceli sme, a chalanom môžem iba pogratulovať k postupu.“

Program Final Four Slovenského pohára v Nitra (Klokočina):
VŠETKY ZÁPASY BUDÚ LIVE NA SLOVAK SPORT TV

sobota 5. marca, semifinále:
11:00 Slávia EU - 1. BVK (ženy)
13:30 Prešov - Komárno/Svidník (muži)
16:00 UKF Nitra - Kežmarok (ženy)
18:30 Nitra - Košice (muži)
 
nedeľa 6. marca, finále:
16:00 finále ženy
18:30 finále muži

Dmy a pni !!! Toto je astnk FINAL FOUR Slovenskho pohra pre ronk 2015/2016. Po dvoch rokoch si VK SLVIA SVIDN...

Posted by VK SLÁVIA SVIDNÍK on 18. február 2016

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #