Fenoglio o živote v karanténe: Mal som šťastie na mierny priebeh, sledoval som Giro

27. 10. 2020 - SVF + Unet e-work Busto Arsizio

Tréner Marco Fenoglio. FOTO: J. Súkup

Tréner našej ženskej volejbalovej reprezentácie Marco Fenoglio počas uplynulých dvoch týždňov absolvoval po pozitívnom teste na koronavírus desaťdňovú karanténu a svojmu klubovému zamestnávateľovi Unet e-work Busto Arsizio chýbal na lavičke v zápasoch talianskej Serie A1. Koncom minulého týždňa sa po negatívnom kontrolnom teste už vrátil späť k tímu a pre klubový web poskytol rozhovor o udalostiach posledných dní.

"Som už celkom zdravý a cítim sa dobre. Chytil som vírus v miernejšej forme a okrem straty čuchu a chuti som nepociťoval nijaké iné ťažkosti. V porovnaní s veľkým počtom ľudí, ktorí potrebujú hospitalizáciu, som mal šťastie," povedal Fenoglio a prezradil, čomu sa doma venoval: "Veľa som trénoval a neustále som bol v kontakte s tímom, pokračoval som v príprave na zápasy a tréningový proces. Keďže som veľký fanúšik cyklistiky, využil som príležitosť a v televízii som sledoval Giro d'Italia."

Počas karantény mal tiež veľa času na uvažovanie. "Áno, zamýšľal som sa nad mnohými vecami. Trochu ma zarazilo, že na sociálnych sieťach, na ktoré sa čoraz viac zameriavame, mi prakticky nikto nenapísal, aby sa opýtal, ako sa mám. Na druhej strane, našli sa ľudia, ktorí mi telefonovali, čo ma naozaj potešilo. Prinútilo ma to však zamyslieť sa nad tým, ako tieto platformy využívame. Považujem to z veľkej časti za zbytočné, preto som sa odhlásil z facebooku aj instagramu," skonštatoval skúsený kouč, ktorý v marci oslávil 50. narodeniny.

Fenoglio si uvedomuje, že táto sezóna bude pre všetkých veľmi náročná. "Bude to čoraz ťažšie, v súťaži pribúdajú odložené zápasy. Myslím si, že by sme sa mali vážne zamyslieť nad alternatívou v podobe uzavretých turnajov - niečo na štýl 'bubliny', ktorú vytvorili v basketbalovej NBA. Podobným spôsobom by mala fungovať aj Liga majstrov, keďže uvažovanie o cestovaní po Európe je v týchto dňoch absurdnou predstavou," uzavrel Fenoglio. Busto si má v základnej A-skupine LM zmerať sily s talianskym Scandicci, nemeckým Schwerinom a poľským Rzeszówom, prvé zápasy sú naplánované na 10. - 12. novembra.

Rodák z Cunea, ktorý vlani priviedol Slovenky do osemfinále domáceho šampionátu EuroVolley v Bratislave a stal sa Trénerom roka žien v ankete Volejbalista roka 2019, by mal s našou reprezentáciou bojovať v januári o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. V kvalifikačnej D-skupine nastúpia slovenské volejbalistky proti Fínsku, Čiernej Hore a Kosovu. Prvý turnaj by sa mal uskutočniť 8. - 10. januára v Čiernej Hore, druhý o týždeň neskôr (14. - 16. 1.) na Slovensku; dejiská budú známe neskôr.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #