Favoriti, spomienky, Humenné. Osobnosti pred Finále Slovenského pohára

11. 02. 2019 - SVF, Filip Hudec, Juraj Karpiel

Osobnosti sa tešia na blížiace sa vyvrcholenie Slovenského pohára v Humennom. Grafika: SVF

Volejbalový sviatok a prvý vrchol sezóny sa blíži - najbližší víkend (16. - 17. februára) bude patriť vyvrcholeniu Slovenského pohára mužov a žien v Humennom! S centrom Horného Zemplína či Slovenským pohárom je spojených viacero osobností slovenského volejbalu, do nášho Dream Teamu pri tejto príležitosti sme vybrali sedem - Rostislava Chudíka, Andreja Kravárika, Adrianu Marčekovú, Romana Ondrušeka, Miroslavu Kuciakovú, Milana Hriňáka a Štefana Chrtianskeho staršieho. V krátkej ankete sa dozviete, koho favorizujú na zisk Slovenského pohára, ako vnímajú návrat špičkového slovenského volejbalu do Humenného a aj niečo navyše.

ANKETA S OSOBNOSŤAMI PRED FINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA

1. Koho favorizujete na zisk pohára v mužskej i ženskej kategórii?

2. Ako vnímate postupný návrat špičkového volejbalu do Humenného, nedávnej bašty na našej volejbalovej mape? V apríli mesto hostilo juniorskú kvalifikáciu ME, v novembri extraligové derby Košice - Prešov, tento týždeň Finále Slovenského pohára a rysujú sa tu letné reprezentačné zápasy mužov aj žien v Zlatej európskej lige...

3. OTÁZKA PLUS

CHUDÍK: Výborná voľba dejiska, ľudia v Humennom volejbal milujú

Skúseného kouča Rostislava Chudíka viažu k Humennému silné spomienky - v roku 2012 v priebehu rozbehnutej sezóny prevzal družstvo Chemesu a spoločne so Slavomírom Hubom ho napokon priviedol k tretiemu extraligovému titulu. Päťdesiatšesťročný žilinský rodák a bývalý nahrávač trénersky pôsobil v Česku, Poľsku a opakovane tiež v Spojených arabských emirátoch, momentálne má od vrcholového volejbalu pauzu, no podľa vlastných slov by sa do diania rád vrátil.

1. Favorizoval by som obhajcu Prievidzu, ktorá sa však prekvapujúco na finálový turnaj nedostala. Z kvarteta semifinalistov dávam najväčšie šance Košiciam, ktoré sú dlhšie pohromade a posilnili sa skúseným nahrávačom Rossardom a liberom Kryšom, ktorý nerobí chyby. Hráči ako Jakubov, Sopko mladší a Kríž majú dostatok kvality a skúseností, a preto favorizujem Košice. Viackrát sa však potvrdilo, že Slovenský pohár nemá vždy favorita, je to špecifická súťaž, tak ako aj v každom inom kolektívnom športe. Rozhodne jeden víkend, dva zápasy a vyhrá ten, komu sadne najlepšie forma. Tlak bude na Košice. Šancu získať pohár majú všetci štyria semifinalisti, Svidník môže prekvapiť, Prešov má skúsených hráčov a zabojovať môže aj Nitra.

2. Bol by som veľmi rád, keby sa do Humenného vrátil vrcholový volejbal. Je tam krásna hala, výborní ľudia a ideálne podmienky na šport. Zažil som to pred siedmimi rokmi na vlastnej koži, keď sme spoločne so Slávom Hubom družstvo viedli. Z Humenného vyšli výborní hráči, ktorí sa presadili v reprezentácii, v našej lige aj v zahraničí. Myslím si, že cez víkend bude dobrá atmosféra, pretože tam ľudia volejbal milujú a nie je tam veľa iných športov na takej úrovni. Zo strany federácie to bol dobrý výber dejiska; je pozitívne, že sa takýmto spôsobom volejbal do Humenného vracia a snáď to pomôže k opätovnému naštartovaniu.

OTÁZKA PLUS: V Humennom ste pôsobili od februára 2012 do konca sezóny, v ktorej ste klub doviedli k titulu. Ako spomínate na toto obdobie?

3. Spomienky sú stále živé; so Slávom Hubom, s niektorými hráčmi aj fanúšikmi som stále v kontakte. Emócie sú silné a veľmi rád na toto obdobie spomínam. V posledných mesiacoch som mal zdravotné problémy, bol som na operácii a potreboval som oddych, ale už sa mi vracia chuť do volejbalu a rád by som sa ešte k trénerskej práci vrátil. Snažím sa chodiť na zápasy, mám tam veľa kamarátov a volejbal mám rád. Bol by som veľmi šťastný, keby sa volejbal vrátil do Humenného a držím im palce, aby sa to podarilo.

Chudík nad hlavami Humenčanov po zisku majstrovského titulu v roku 2012. FOTO: TASR

KRAVÁRIK: Šancu na mužský pohár majú všetky tímy, no Košice majú niečo navyše

Andrej Kravárik od mája 2017 vedie slovenskú mužskú reprezentáciu, v januári s ňou spečatil postup na tohtoročný európsky šampionát. Do Humenného sa 47-ročný piešťanský rodák vždy rád vracia, pretože odtiaľ pochádza jeho manželka Mária. Počas víkendu bude pozorne sledovať adeptov na reprezentačný dres, čaká ho tiež zasadnutie Reprezentačnej rady a v rámci neho diskusia s trénermi extraligových klubov.

1. V semifinále sú tri družstvá z východu, to hovorí niečo o východniarskej výchove hráčov, klobúk dole. Východ má v mužskom volejbale silné zastúpenie, navyše, hrá sa v Humennom, takže to sčasti môže byť pre nich domáce prostredie. Treba však povedať, že Nitra v poslednom čase tiež zaznamenala solídne výsledky, aj keď vo štvrťfinále pohára sa na Myjave potrápili. Final Four bude vyrovnané, všetky štyri tímy majú šancu získať pohár. Prehra Prievidze v Prešove bola veľké prekvapenie, no pre Prešovčanov to je povzbudenie, zdolali vlaňajšieho víťaza ligy aj pohára. Nechcem veľmi tipovať, no ak vezmeme do úvahy výsledky za posledné obdobie, niečo navyše zrejme majú Košice, mierne ich favorizujem. Majú veľmi kvalitné výsledky, v Prievidzi vyhrali dvakrát po sebe. Zdá sa, že majú dobre načasovanú formu. Ženské finále si netrúfam tipovať. Bratislavské družstvá dominujú aj v lige a potvrdili, že je to o nich.  

2. Určite to je v prospech celého mesta. Humenné patrilo k družstvám, ktoré získavali tituly a dlhé roky dodávalo hráčov do reprezentácie aj kvalitných klubov. Je obrovská škoda, že na určité obdobie tam volejbal skončil, na druhej strane, nikdy nie je neskoro, aby sa to obnovilo. Podujatia ako juniorská kvalifikácia ME, ligové zápasy, Finále Slovenského pohára či možné účinkovanie reprezentácií sú dôležité a správne kroky, do mesta sa dostávajú dôležité podujatia a kvalitné zápasy. Všetci budú môcť vidieť úroveň fanúšikov, v Humennom vedia spraviť domáce prostredie pre klub aj národný tím. Aj vďaka týmto krokom je podľa mňa otázkou času, kedy sa tam volejbal v nejakej forme obnoví. Verím, že veci sa tam dajú do pohybu a skončí sa to v prospech volejbalu.

OTÁZKA PLUS: Priblíž nám, ako sa ti aktuálne darí v Grécku a čo ťa čaká počas víkendu v Humennom.

3. S mojím klubom Polichnnis sme sa minulý týždeň dostali do štvrťfinále Gréckeho pohára, čo je dosť veľký úspech. Najbližšie budeme v pohári hostiť už prvoligistu Foinikas Syros. V lige patríme do elitnej trojky, ktorá bojuje o postup do najvyššej súťaže. Do konca je ešte ďaleko, no s ohľadom na ciele sme zatiaľ vysoko, čiže panuje veľká spokojnosť. V Humennom ma okrem vyvrcholenia pohára čaká predovšetkým Reprezentačná rada, budeme hovoriť o sezóne, ktorá je pred nami. V neposlednom rade asi tisícpäťsto kamarátov, ktorí chcú, aby som sa ukázal. Pomôže to, že s mnohými sa stretnem aj na jednotlivých zápasoch. Bude to celkom náročný víkend, ale vôbec neľutujem, uvidím známych a je to pre mňa ideálna príležitosť vidieť v akcii štyri družstvá s potenciálnymi reprezentantmi.

Kravárika tento rok čaká so Slovákmi boj v Zlatej európskej lige a na majstrovstvách Európy. FOTO: TASR

MARČEKOVÁ: Posolstvo majstrovstiev Európy chcem šíriť po celom Slovensku

Adriana Marčeková patrí k najlepším volejbalistkám v slovenskej histórii. Štyridsaťštyriročná Humenčanka sa na Slovensku najviac preslávila v drese Slávie UK Bratislava, s ktorou získala päť majstrovských titulov, pôsobila aj v Taliansku a Nemecku. Šesťnásobná najlepšia volejbalistka Slovenska, ktorá ako kapitánka viedla SR na ME 2003 v Turecku, sa stala ambasádorkou majstrovstiev Európy 2019 v Bratislave a počas finálového turnaja v Humennom absolvuje autogramiádu medzi finálovými stretnutiami žien a mužov.

1. Myslím si, že do finále mužov sa dostanú Košice a Prešov a na celkové prvenstvo mierne favorizujem Košičanov. Majú v tíme viacero hráčov s humenskou minulosťou, dokonale teda poznajú prostredie, vpred ich budú hnať fanúšikovia a budú sa cítiť ako doma. Tým, že do semifinále nepostúpil priebežný líder extraligy Prievidza, tak Košice sú podľa mňa favorit. V ženskom finále ako stará slávistka budem fandiť tímu z haly Mladosť. Verím, že bratislavské derby prinesie kvalitný volejbal a očakávam veľký boj. Finále na jeden zápas má svoje špecifiká, rozhodne momentálna dispozícia a forma.

2. Ja ako Humenčanka som veľmi rada, že sa volejbal do mesta vracia. Verím, že to nebude len táto jedna lastovička, ale že sa v Humennom všetko opäť naštartuje a v blízkej budúcnosti tu uvidíme opäť extraligu. Volejbal písal v Humennom významnú časť športovej histórie a dúfam, že k návratu na najvyššiu úroveň pomôže aj vedenie mesta.

OTÁZKA PLUS: V Humennom sa objavíte osobne v nedeľu na finálových zápasoch. Aká bude vaša úloha?

3. Mám viac dôvodov na návštevu Slovenského pohára. Teším sa na kvalitný volejbal, som rada, že navštívim rodičov a navyše ma čakajú v rámci Slovenského pohára aj príjemné povinnosti ambasádorky majstrovstiev Európy žien v Bratislave. V spolupráci so Slovenskou volejbalovou federáciou pripravujeme stretnutie s fanúšikmi s cieľom promovať európsky šampionát. Je dôležité šíriť posolstvo po celej krajine, aby v auguste prišli do Bratislavy na zápasy majstrovstiev Európy aj ľudia z ďalekého východu. Bude to pre nás historická udalosť a na majstrovstvá Európy sa osobne veľmi teším.

Adriana Marčeková v Istanbule nechýbala na žrebe ME 2019 žien. FOTO: CEV

ONDRUŠEK: Humenskí fanúšikovia neboli siedmy, ale ôsmy aj desiaty hráč

Roman Ondrušek ako smečiar a kapitán priviedol Humenčanov v roku 2008 k historicky prvému extraligovému titulu, o rok neskôr sa v drese Chemesu dočkal aj triumfu v Slovenskom pohári a následne už ako slovenský reprezentant zamieril do Francúzska, kde zostal až do dnešného dňa. V reprezentácii odohral 79 zápasov, prevažne na pozícii libera, dvakrát sa spoločne s hráčmi zo silnej generácie okolo Masného, Nemca, Kohúta či Diviša tešil zo zlata v Európskej lige a tiež historického 5. miesta na ME 2011 v Rakúsku a Česku. Počas ostatných rokov si niekdajší miláčik humenských tribún v Cambrai spĺňa jeden zo svojich snov - ten trénerský.

1. Pokiaľ ide o mužov, v rámci kontextu, že sa to koná v Humennom, najväčším favoritom asi budú Košice. Predpokladám, že prídu fanúšikovia a budú chcieť podporiť svojich bývalých hráčov, ktorých je v Košiciach najviac, aj trénera, asi teda budú mať domáce prostredie. Momentálne sú v dobrej forme, čo potvrdzujú v extralige, pre mňa je to určite hlavný favorit. Z osobného hľadiska by som to najviac doprial východniarskym tímom - Košiciam alebo Prešovu, v ktorých mám veľa blízkych priateľov. S vďakou tiež spomínam na trénera Riša Vlkolinského, ktorý ma viedol a bol jeden zo stavebných kameňov mojej kariéry. Nechám to na športové šťastie a výkony tímov, nech vyhrá najlepší. Priznám sa, že ženský volejbal vôbec nesledujem. Viem, samozrejme, ktoré slovenské tímy sú najlepšie, pre mňa však je ženský volejbal úplne iný šport.

2. Návrat volejbalu do Humenného vnímam, samozrejme, veľmi pozitívne. Je vidieť snahu zo všetkých strán - miestnych, klubov, federácie opätovne naštartovať volejbal v Humennom, koná sa tam mnoho akcií. Je to veľmi pozitívna správa a verím, že sa to podarí. Nastala zmena aj vo vedení mesta a verím, že volejbal v meste sa opäť naštartuje. Jadro skalných fanúšikov, povedal by som, hibernuje, ale stále tam je a čaká, kedy tá jar príde a prebudia sa. Stačí iskra, podnet a ihneď sú tam. Veľmi tomu prajem, verím v znovuzrodenie volejbalu v Humennom a že to dobre dopadne. Na roky môjho pôsobenia v Chemese nemôžem spomínať inak než v dobrom. Humenskí fanúšikovia vtedy jednoznačne boli slovenskou jednotkou. Na finále a zápasy MEVZA sme mali v hale tisíc ľudí - to bol nielen siedmy, ale aj ôsmy, desiaty hráč, ktorý nás tlačil dopredu. Bola to krásna časť mojej kariéry a verím, že tie časy sa do Humenného vrátia.

OTÁZKA PLUS: Ako vyzerá vaše súčasné pôsobenie vo francúzskom Cambrai?

3. Po ukončení profesionálnej kariéry vo veku 34 rokov mi klub navrhol, aby som zostal ako tréner, bolo to v podstate previazané. Toto je moja piata sezóna tu, tri roky som bol asistent hlavného trénera prvého mužstva, viedol som mládež a druhý tím ako hlavný tréner. Tento rok s rezervou pôsobíme už v celonárodnej tretej najvyššej súťaži, takže som musel zanechať pozíciu pri prvom tíme, pri mládeži pokračujem.

Ondrušek má za sebou nezabudnuteľné časy v drese Chemesu aj reprezentácie. Koláž: SVF

KUCIAKOVÁ: Bratislavské derby má náboj aj prestíž, je to 50 na 50

Bývalá dlhoročná slovenská reprezentačná smečiarka Miroslava Kuciaková uzavrela úspešnú kariéru vlani. Za národný tím odohrala 77 zápasov, v drese Slávie Bratislava získala tri tituly a štyrikrát triumfovala v Slovenskom pohári. Legionárčila v Česku, Nemecku aj Francúzsku, v Humennom sa predstavila na finálovom turnaji SP v roku 2014. Sestra známych futbalových brankárov Dušana a Martina Kuciakovcov aktuálne pôsobí v štruktúrach Slovenského futbalového zväzu.

1. V ženskom finále to môže byť päťdesiat na päťdesiat. Slávia najskôr mala nad Strabagom mierne navrch, no prišla časť sezóny, keď aj Slávia má trochu útlm. Na druhej strane, Strabag prechádza obmenou a môže byť, že forma mu bude postupne gradovať. Z vlastnej skúsenosti vnútornej prípravy zo Slávie však viem, že načasovanie na vrcholy sezóny bolo vždy dobré. Nedá sa celú sezónu ísť na sto percent, výpadok vždy príde. Oba tímy majú svoju kvalitu, no počas ostatných týždňov zrejme neboli v optimálnej forme - Pezinok potrápil Strabag, Strabag zas zvíťazil v ligovom derby. Nedovolím si predpovedať, kto vyhrá; obe družstvá ešte majú pár dní na doladenie formy. Mužský volejbal, samozrejme, tiež sledujem, ale netrúfam si odhadovať, kto má aké šance, keďže nemám až také možnosti sledovať jednotlivé zápasy. Ženskú scénu, pochopiteľne, sledujem pozornejšie.

2. Finále Slovenského pohára v Humennom je určite dobré rozhodnutie, jednak pre hráčov, jednak pre fanúšikov z východu, ktorí vedia urobiť kulisu, aká sa patrí na takéto podujatie. Vzhľadom na povinnosti osobne v Humennom nebudem, ale určite si zápasy pozriem. Rozhodnutie kvitujem, všetkými desiatimi a verím, že to pomôže obrodeniu volejbalu v Humennom, že sa to trochu potlačí na miestach, kde je to potrebné. Fanúšikovské zázemie tam určite na to je a tieto akcie by tomu mali pomôcť.

OTÁZKA PLUS: Pôsobila si v Doprastave, neskôr opakovanie v Slávii a zažila si mnoho bratislavských derby. Ako vnímaš ich atmosféru a náboj?

3. Je prakticky jedno, či je to bratislavské derby alebo akékoľvek mestské derby. Spomínam si na jedno vo finále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi; tieto zápasy majú náboj dôležitosti, všetci si uvedomujú, o čo ide. Na jednej strane je jedno, kto stojí oproti vám, lebo stále je to súper, no je atraktívnejšie, keď to je mestský rival. Prestíž tam určite je, aj rivalita, no asi len na tejto klubovej úrovni. Na oboch stranách sú kamarátky, spolužiačky; ja som veľmi podpichovačky nezažila, ale môže byť, že niečo také je. Osobne som nerada prenášala dianie v športe do súkromného života - je to špecifické, keď kamarátky sú rivalky. Každý má to svoje nastavenie.

Miroslava Kuciaková dobre pozná atmosféru bratislavských derby. Koláž: SVF

HRIŇÁK: Úspech želám bratovi a bratrancovi

Smečiar Milan Hriňák odohral v humenskom drese sedem sezón, získal s ním dva tituly a dva triumfy v národnom pohári. Bol jedným z hráčov Chemesu, ktorí sa presadili v reprezentácii, v rokoch 2009 - 2013 si v nej pripísal 34 štartov. Ako legionár si zahral vo Francúzsku a predovšetkým v Nemecku, aktuálne tento 33-ročný rodák zo Starej Ľubovne v Bundeslige bojuje vo farbách Giesenu.

1. V oboch semifinálových zápasoch, ako to vždy na Slovenskom pohári býva, očakávam ťažký boj. Držím palce východniarskym tímom, ktoré sa na záverečný turnaj prebojovali až tri, ale najviac to prajem Svidníku a Košiciam. Vo Svidníku mám brata Jakuba a v Košiaciach bratranca Maroša Kasperkeviča. Moje želanie a zároveň aj tip je, že o zlato sa pobijú Košice a Svidník. Nech potom vyhrá lepší. V ženskom finále sa stretnú bratislavské tímy a očakávam, že to bude opäť napäté. Pamätám si finálové zápasy, v ktorých hrala v drese Slávie alebo Doprastavu moja manželka Martina a vždy to malo náboj. Ženskú extraligu tento rok podrobne nesledujem, ale myslím si, že vyhrá Slávia.

2. Fanúšikovia v Humennom, ktorí zažili úspešnú éru Chemesu, si zaslúžia takéto podujatie a verím, že sa to pohne v meste smerom k lepšiemu. Je to pozitívny krok pre volejbal. V Humennom boli vždy vytvorené výborné podmienky a je škoda, že sa to zastavilo. Mládež ako-tak pokračuje, ale vrcholový volejbal vymizol. Bude náročné opäť naštartovať ten stroj, aby sa dostal do koľají, ako to bolo. V Humennom je krásna hala, veľmi dobrí fanúšikovia, a preto som rád, že tam bude finále Slovenského pohára. Ja osobne na pôsobenie v Humennom spomínam len v tom najlepšom. Bolo to sedem najkrajších rokov, počas ktorých som získal nielen volejbalové úspechy, ale aj veľa kontaktov do budúcnosti.

OTÁZKA PLUS: V tejto sezóne pôsobíš v nemeckej bundeslige v drese Giesenu spoločne s krajanom Filipom Palgutom. Ako sa vám darí? A ako sa ti darí v osobnom živote s manželkou Martinou (pozn. rodenou Jelínkovou), známou aj z pôsobenia v Slávii EU a Doprastave?

3. Sme nováčik bundesligy a úvod sezóny bol veľmi náročný, pretože máme nový tím, ktorý sme postupne budovali a v najvyššej súťaži sa už konfrontujeme so silnými súpermi. V posledných kolách sme však mali dobré výsledky, trochu sme sa naštartovali a prajem si, aby sme zabojovali o postup do play-off. Bude to náročné, ale snáď sa nám to podarí. Súkromne sa nám darí dobre, dcéra Leuška má 19 mesiacov a na ceste je už aj chlapec, čoskoro teda budeme štyria.

Milan Hriňák na Humenné spomína v superlatívoch. Koláž: SVF

CHRTIANSKY: V Humennom to pre nás ako súperov vždy bolo ťažké

Bývalý úspešný reprezentant Československa aj Slovenska a niekdajší tréner mužskej reprezentácie SR Štefan Chrtiansky starší aktuálne spoločne s krajanom Miroslavom Palgutom vedie Hypo Tirol AlpenVolleys Haching k úspechom v nemeckej Bundeslige. Päťdesiatšesťročný kormidelník humenskú atmosféru dobre pozná, predstavil sa tu s národným tímom a viackrát tiež s Hypo Tirol Innsbruck v rámci niekdajšej Stredoeurópskej ligy.

1. Pokiaľ ide o ženy, potvrdilo sa, že špička je v podstate neohrozená, aj keď v posledných rokoch je to možno tesnejšie. Strabag zrejme teraz ukazuje najlepšiu formu, aj po tých personálnych zmenách v kádri a myslím si, že je mierny favorit. U mužov je to zaujímavé, môžu sa zrodiť zaujímavé prekvapenia. Prievidza nepostúpila a je teraz veľmi náročné odhadovať. Bude zaujímavé sledovať družstvá z východu a to, či sa im aj s pomocou publika podarí vybičovať k veľkým výkonom. Priznám sa, nemám vysloveného favorita, semifinále by mohlo naznačiť aktuálnu formu. Je to veľmi otvorené. Osobne som rád, že nás čaká dobrý volejbal a v Humennom, kde určite prídu diváci, aj kvalitná kulisa.

2. Volejbal na Slovensku sledujem stále a páči sa mi, že sa do Humenného vráti volejbal. Verím, že sa to tam naštartuje, aj keď to nebude jednoduché. V Humennom som zažil atmosféru s reprezentáciou aj Innsbruckom v rámci Stredoeurópskej ligy, chodili sme tam dosť často. Som rád, že sa to tam oživuje, určite aj zásluhou miestnych skalných fanúšikov. Jednoduché to nebude, ale nová krv by to mohla oživiť. Na slovenské pomery je tam krásna hala a fantastické publikum, bolo to tam pre nás ako súperov vždy ťažké. Mám však na prostredie veľmi príjemné spomienky, raz sme tam dokonca triumfovali vo finále Stredoeurópskej ligy. Verme, že sa tam volejbal vráti, a aj európskej úrovne.

OTÁZKA PLUS: Klub AlpenVolleys Haching, ktorý vediete spoločne s Miroslavom Palgutom, je v popredí nemeckej Bundesligy s bilanciou 15-1; Friedrichshafen je prvý vďaka vyššiemu počtu odohraných zápasov. V CEV Cupe ste si zmerali sily s úradujúcim majstrom sveta klubov Trentinom s Giannellim, Lisinacom, Kovačevičom či Grebennikovom. Ako hodnotíte doterajší priebeh sezóny?

3. Samozrejme, sme veľmi spokojní. Sami sme nečakali, že sa nám až takto bude dariť, Bundesliga je veľmi vyrovnaná. Zatiaľ sa to črtá veľmi dobre, čakajú nás teraz kľúčové zápasy, ktoré rozhodnú o umiestnení pred play-off. Chceli by sme obhájiť jednu z prvých dvoch pozícií. V CEV Cupe sa nám vo veľmi kvalitných zápasoch podarilo vyradiť Nový Sad a zápasy proti Trentinu boli v podstate za odmenu. V ich aktuálnej forme bolo náročné s nimi hrať, podarilo sa nám získať set a prinútiť ich hrať v plnej zostave, čo bolo veľmi pozitívne. Je to však jeden z najlepších svetových klubov, čo potvrdzujú v najkvalitnejšej ligovej súťaži Serie A1. Škoda len, že odveta sa napokon nehrala u nás pre problémy so snehom; hrozilo, že by sa mohla prepadnúť strecha a hala bola uzavretá. Odohrali sme však dobré zápasy a bola to veľmi cenná skúsenosť.

Štefan Chrtiansky starší si humenskú atmosféru veľmi dobre pamätá z pôsobenia na klubovej úrovni v Innsbrucku. FOTO: Ondrej Bobek

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #